Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom mindig tőlem kér...

Lányom mindig tőlem kér pénzt, az apjától semmit, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az apjával nem voltunk házasok, de sokáig együtt voltunk, kiskorában azonban lelépett külföldre és sosem fizetett gyerektartást se, a bíróságtól sem kaptunk, de megoldottam egyedül a nevelését. Pár hónapja felkereste a gyereket és mond neki pár szót, hogy anyád egy hülye stb, a lány meg utána levágja a hisztit, hogy kell ez, meg az, adjak pénzt! Mikor kérdem, hogy miért nem apádtól kéred, akkor az a válasz, hogy mert ő szegény, nem dolgozik! Mit tehetnék, azon kívül, hogy erőmön felül nem adok neki pénzt? Egyszerűen rosszul esik, hogy 17 évig a belemet kidolgoztam, hogy fenntartsam magunkat, visszatér az apja, én vagyok egyből a hülye, aki csak arra jó, hogy pénzelje.
2013. márc. 9. 23:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy eddig nagyon jó volt a kapcsolatunk, mióta felbukkant az apja, azóta megkergült, mert ő olyanokkal traktálja, hogy ne tanuljon, inkább bulizzon, ne hallgasson rám. Egyszerűen tanácstalan vagyok és nagyon rosszul esik a lányom viselkedése, ahhoz már nem kicsi, hogy belássa, hogy amit csinál, az igazságtalan azzal szemben, aki felnevelte, nyilván az a jó, ha az apjával is beszélget, de még egyelőre én nevelem egyedül és nincs joga lealázni állandóan.
2013. márc. 9. 23:40
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Nemrég írtam egy válaszomban, hogy nem is hinnénk, milyen sűrűn megesik ez. Az csak jól hangzik, hogy a gyerek annak lesz hálás aki ott volt mellette mikor beteg volt, meg mesét olvasott neki esténként, nagy lósz@rt. Az a jó szülő a szemükben aki minél nagyobb hülyeségeket megenged, nem kell tanulni, élvezd az életet, a következmény meg az a debil és egyre debilebb világ amiben élünk.
2013. márc. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

én is így vagypok valahogy, csak a lány a szituban

én azért nem kérek apától, mert ő már a fejemhez vágta, h csak a pénzéért hívom fel , stb, holott szeretem apát és ez nagyon rosszul esett, szóval ezért maradt csak anya.

a lényeg, h anya is már sokba van, ő meg azt akarja, mostmár apától kérjek. ő nem ad.


a lényeg most megyek majd ki külföldre majdhogynem egy árva cent nélkül (csak vonatjegyre van). és pont. meg van oldva


szóval a gyerek nem dolgozik? teremtsen magának pénzt, vagy diákmelo, stb.

2013. márc. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Azt nem értem, hogy egy 17 éves lánynak miért nem lehet elmagyarázni, amit egy 4 éves is megért, hogy mennyi az anyagi keret, és ha adsz neki pénzt, akkor nem jut ennivalóra, rezsire, bérletre, tankönyvekre vagy cipőre.
2013. márc. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Egyszerű tini hiszti igazából se hozád se az apjához nincs köze csak fiatal és azt hiszi amit a tv-ban lát az az igasság,

csak úgy beugrani egy kávéházba, márkás ruha, laptop....

Ha nem lenne apuka akkor is hisztizne csak ő rádob egy lapátal.

Te vagy a felnöt nyugot stilusban minden alkalomal magyarázd el hogy a pénz nem a fán terem.

Nem fog neki tetszeni hisztizni fog ő elköltözik az apjához a barátjához, ő bízony öngyilkoslesz....

Nem kell komolyan venni idővel benő a feje lágya.

2013. márc. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem lehetne megmondani az apjának, hogy húzzon oda vissza ahol eddig volt?


Amúgy meg ne szívd mellre, ennyi idősen mindenki megkattan, ki jobban, ki kevésbé. Nekem 16-tól 21 éves koromig baromi szűk volt a világ, meg sok hülyeséget csináltam, de mégis viszonylag normális ember lettem.

Lényeg a lényeg, hogy

2013. márc. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

bocsi, előbb elküldtem, mint kellett volna, de befejezem.


Szóval az a lényeg, hogy nem te vagy rossz anya, nem a te hibád. Idővel a lányod is rá fog döbbenni sok mindenre, legrosszabb esetben a saját hibáiból tanulni fog. Majd rájön pl. hogy hol az apja helye ebben a kapcsolatban. Pl. most még lehet, hogy újdonság varázsa erősebb a te szavadnál, de majd ha kicsit jobban belegondol a leányzó akkor ő is meg fogja kérdezni magában, hogy hol a francban volt az apám az elmúlt 10-15 évben? És ha nem volt része az életének akkor most mire fel osztja az ukázt? Hidd el nem hülye a lányod, csak most kicsit elment az esze.

Hagyj egy kis időt, tombolja ki magát, majd vége lesz.

2013. márc. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor kapd el apukát és oszd le!nem kell neked vele jó pofizni,vágd a pofájába mekkora tróger.A lánykádnak meg ha nem tetszik nálad a rendszer,akkor ellehet költözni a pénztelen apucihoz.Meg lesz neki a tanuló pénz és rádöbben nálad arany élete volt.max 1-2 hét aztán azt sem tudja majd,hogy puncsoljon vissza hozzád
2013. márc. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

úristen...

igaz nem vagyok szülő én is 17 vagyok..

de ha apám felbukkanna ( elhagyott minket amikor anyu terhes volt) hát én a szemébe köpnék hogy mit akarsz roh*dj meg..

amúgy a helyedben mit tennék??

számot cserélnék,vagy ha én kapnám el a drága apukát,kiosztanám mint a ku*va élet hogy mit képzel magáról hogy csak úgy felbukkan se szó se beszéd és ellenem traktálja a lányomat. olyat kapna hogy nem tenné zsebre.. megszüntetni a kapcsolatot vele..

a lányoddal meg leülnék beszélgetni hogy miért jó ez?

én dolgoztam érte,én ültem a beteg ágya mellett,én adom a kenyeret a szájába,és én ruházom,iskoláztatom stb.. döntsön.. ha annyira szereti az apját akkor költözzön hozzá,de ha marad akkor meg csitt legyen.. én is annyi vagyok amennyi a lányod,de azért ez sok kicsit..:S jó énse vagyok a legjobb de hát azért már... pofám nem lenne... :S

meg aláírom.. inkább most bulizza ki magát mint amikor már a gyerek a karján lesz,de akkor is.. tanulás és hétvégén buli. persze nem minden hétvégén..

2013. márc. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Habár kicsit késő, szerintem érdemes elbeszélgetni a lányoddal a pénzügyekről.


Honnan van (pl dolgozni érte), mire és mennyit költötök, átbeszélni hogy milyen kiadásra van szükség és mire nem, megbeszélni, hogyha neki lesz fizetése akkor mibe milyen mértékben száll be stb.

Ez nagyon felnőttes és megértheti ezáltal, hogy mit miért teszel, mire adsz és mire nem.


Utána átbeszélhetitek, hogy mi lesz abból aki bulizik és nem tanul, majd nem dolgozik - illetve milyen munkát kényszerül elvégezni az, aki nem tanult vagy nem koncentrált a jövőjére. Beszélhetsz arról is, hogy 18 év a nagykorúság határa, utána akár nem is vagy köteles ellátni, kérdezhetnéd hogy milyen terve van utána pénzkeresetre, miből fogja magát eltartani, stb.


Egyes részek fájdalmasak, de át kell beszélni, ha csak ignorálod vagy hülyeségekkel provokálod. Pl miért nem kér az apjától érv hülyeség, mert nyilván azért nem kér mert neki sincs - ennek a felvetésnek részedről akkor van értelme, ha előtte levezettétek, hogy mi lesz abból aki pl nem tanult/tervezett (olyan munkanélküli, mint apuka, aki aztán nem tud a lányának adni).


Az életeddel egyfajta szerepet mutatsz neki. Látnia kell, hogy a dolgozós/beosztós/tervezős életre lehet alapozni, a bulizós/munkanélkülisre meg nem.

2013. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!