Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha apám azt várja...

Normális, ha apám azt várja el tőlem, hogy én is külföldön dolgozzak, 0 nyelvtudással, csak mert felelőtlen (volt) és elhányt csomó pénzt + a lakást?

Figyelt kérdés

Olyan városba küldene dolgozni, ahol német ajkú emberek vannak. Semmit nem tudok németül, de ez a kisebb gond, mert van nyelviskola, stb. Viszont már-már rám kényszeríti, hogy menjek én is ki, meg anya is dolgozni.


Apám sok-sok éve egy 'rossz biznisz' miatt (nem kell rosszra gondolni, apám nem 'alvilági ember', csak átverte egy kisebbségi ember autóeladásnál) elúszott a lakásunk, 12 éve albérletben élünk. Évekig fetrengett itthon, nem dolgozott. El is árverezték a telkünket, autónkat lefoglalták, a nyakamra is varrt valamilyen anyagi sz@rságot, de megmondtam neki, ha nem fizeti ki, itt hagyom őket. Nem akarok adósságot a nyakamba, mert apám felelőtlen. Csomó-csomó hülyeséget csinált, de lassan 1 éve kint dolgozik külföldön. Mint fentebb említettem, azt akarja minden áron, hogy menjek ki én is, meg anya is külföldre dolgozni, csak, hogy egyenesbe jöjjünk és tudjunk lakást venni.


Ezzel csak az a bökkenő, hogy egyetemre járok, olyan szakra, amit 17 éves korom óta tanulni akarok. Azóta építem a kapcsolataimat és a szakma szerelmese vagyok. Diploma után munkám is lenne egyből a kapcsolatok miatt. A másik az, hogy inkább azért dolgoznék, hogy külön tudjak költözni, nem azért, hogy a szüleimmmel éljek. Ez az, amit apám nem ért meg.


Mi a helyes ilyenkor?

21l



2015. febr. 17. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem gondolj magadra. Ha magadnak gyűjtesz, akkor apudéknak is elég lesz a kisebb lakás. :P


Viccet félretéve: tényleg gondolj magadra. Szorítkozz arra, hogy nekik most a legkevesebbe kerülj, illetve, ha iskola mellett tudsz dolgozni, akkor az is jó megoldás. De 21 éves vagy, apukád nem kényszeríthet semmire. Az iskola elvégzése után pedig azonnal költözz el otthonról, albérletbe, és dolgozz. Ha szereted és tudod is, amit csinálsz, akkor minden rendben lesz, az anyagiakkal. Kezdetben elég egy szobát is bérelni, aztán onnan azért lehet építkezni.

De soha semmit NE írj alá apukád unszolására, ha bármit a nevedre akar iratni E fogadd el. Mond meg, hogy anyagilag független szeretnél maradni tőle. Nem vársz el semmilyen támogatást, de nem is szeretnél adni.

2015. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem normális, de ezt te is tudod. Felnőtt ember vagy, senki nem kényszeríthet semmire.
2015. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Abban bőven benne vagyok, hogy nyáron kimenjek ~ 2 hónapra, egy olyan helyre, ahová nem nagyon kell a nyelvtudás (pl. gyárba) és magyarok is vannak, valamint, hogy sulikezdésre visszajöjjek. A tandíjam is meglenne belőle, valamint még maradna is. De... Az, amit fentebb is írtam... Hát..
2015. febr. 17. 15:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Magadra gondolj, nagykorú vagy a saját életedet éld ott, ahol Te szeretnéd.
2015. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A saját jövődet építsd, apád meg hozza helyre amit elcseszett. Ne foglalkozz a véleményével. Amit tőled vár, az abszurd. Egy gyerekét szerető, és az ő érdekeit néző ember ilyenre nem akarná rávenni a lányát. Maradj ki ebből, ő oldja meg a problémáikat, te meg la saját jövőddel.
2015. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"átverte egy kisebbségi ember autóeladásnál) elúszott a lakásunk, " Alapos átverés lehetett? Vagy nagyon sántit!!!!!
2015. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Végezd el az egyetemet! Minden más csak ez után következzék. A szüleid meg fogják oldani a saját gondjukat - nem kérhetik tőled, hogy arról mondj le, amire az életedet alapozod: a szeretett szakmádról. Légy nagyon sikeres benne.
2015. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még akkor is nehézkes lenne 21 évsen hatni rád ha lenne oka. na de igy hogy a saját jövődet épitgeted - helyesen sikeresen...

Ő már bizonyitott mennyit érnek az ötletei, egy nagy kalap szart. Most rajtad a sor hogy bizonyits amibe ahogy olvasom már elég sikeresen bele is kezdtél. Csak igy tovább, nem hiszem hogy van most fontosabb mint befejezni az egyetemet és normális munkát végezni.

2015. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp a saját jövődet építsd, és csináld az egyetemet gőzerővel. Viszont, ha kimész nyáron, akkor olyan helyre tedd, ahol meg tudod tanulni a nyelvet, mert ez is a jövődet építi. Esetleg kezd el most tanulni, hogy ne legyél teljesen süket, és tudj mire építeni. Aztán ősztől ismét az egyetem. Neked ég a dolgod és a jövőd, ezzel kell foglalkoznod, apukád pedig nagyon helyesen menjen, vigye anyukádat ès hozzák helyre amit elcsesztek.
2015. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!