Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szüleim...

Mit tegyek ha a szüleim alkoholisták?

Figyelt kérdés

Hello!

Hát hol is kezdjem .. 17 éves vagyok és a szüleim nagyon rég óta alkoholisták és sajna ennek a levét én vagy a testvéreim szívjük meg. Álltalába a piálásuk napi adagja 1 üveg wiskey és 3-4 üveg bor. De sajnos minden nap ez van és a vége az hogy megvernek éngem és a testvéreimet. 5-en vagyunk testvérek 1 nővérem aki 18 éves ( külön lakik Pesten) 2 öcsém 14-12 és a kishugom 10 éves és sajnos én már nem bírom a nővérem is emiatt van külön. nagyszüleim nincsenek , se barátaim csak egy párom van de sajnos ő se tud segíteni mondta hogy elhoz vagy feljelenti a szüleimet én már öngyilkos akartam lenni 2-szer és sajnos ahol én lakom semmi féle gyám nincs és nem is szeretnék....



2017. jún. 14. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"ahol én lakom semmi féle gyám nincs és nem is szeretnék...."

Akkor mi a kerdes?

2017. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a kérdés hogy mit tudok tenni vannak testvéreim és nem akarok elszakadni töllük mert ha elhagyom őket nem lesz ki megvédje. ha ők is gyámságot kapnak elszakadunk és nem lesz konkrétan senkink
2017. jún. 14. 22:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig lehet, hogy jobban jártok, ha kézen fogva elmentek a családgondozóhoz (önkormányzatnál kérdezz rá, minden településen kötelező alkalmazni, úgyhogy kell lennie!), és kérsz tőle segítséget.

Testvéreket nem szoktak szétválasztani, illetve nem akadályozzák a kapcsolattartást velük.


Ezen kívül max annyit tehetsz, hogy töménnyel itatod őket, hogy hamarabb feldobják a pacskert. Nincs olyan varázslat, hogy innentől nem isznak, nem bántanak, mert valaki csúnyán rájuk szólt.


Szóval vegyél egy mély levegőt, és döntsd el, hogy akarsz-e tenni valamit, vagy jó ez nektek így is.

2017. jún. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

iskolaba nem jartok?

ott nincs igazgato? sulipszichologus?


en a helyedben felsetalnek az igazgatohoz, megkernem szanjon ram 5 percet, elmeselnem ezt es megkerdeznem tole mit tetszik tanacsolni


biztosan segiteni fog

ti egyedul kevesek vagytok

2017. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Az előttem hozzászólónak igaza van, minden településen lennie kell gyermekjóléti ellátásnak. Ha kis településen élsz, akkor is járnia kell valakinek a településre, ellátni ezeket a feladatokat.Fordulj hozzá bizalommal! Felveszi a családoddal a kapcsolatot, és segít.Ha bántalmazó szülők, akkor fennáll az esélye, hogy elhelyeznek titeket máshova.Eloszor megpróbálnak majd vérszerinti rokont keresni, aki fogadná titeket. Ha nincs, akkor nevelőszülőknél, de a testvéreket igyekeznek együtt elhelyezni.
2017. jún. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Mindenképp keress segítséget, hosszűtávon megéri, különben neked és a testvéreidnek is életreszóló lelki sérülései lesznek...tapasztalat:( ha gondolod, írj privit, és beszélhetünk.Én apám is alkoholista volt, 13 éves koromban halt meg...anyám is azért maradt vele, nehogy "elvegyenek minket tőle" pedig jobb lett volna, ha otthagyja...szerintem nektek is jobb lenne, ha segtséget kérnél!

2017. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan élethelyzet, ami könnyen megoldódik.

A külső segítség arra jó, hogy az őseiteket elkezdjék ellenőrizni, és esetleg ez csökkenti a verések számát.

17 éves vagy, egy év, és nagykorú. Amire nagyon keményen feküdj rá, az az érettségi. Mert a szakma, a tanulás az egyetlen lehetőséged a kitörésre.

Nekem csak az apám volt alkoholista, és nem volt ennyire gáz a szitu, de idővel én is megpattantam.


Beszélj a haverjaid normálisabb szüleivel, hogy milyen lehetőséget látnak, vagy egy kedvesebb tanárral. Semmiképp ne maradj egyedül ezzel a gonddal, hanem kérj segítséget!

2017. jún. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!