Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholisták a szüleim! A ti...

Alkoholisták a szüleim! A ti hogy álltok ezzel?

Figyelt kérdés
Sajnos mind a ketten rendszeressen,és sokat isznak alkoholt! Nagyon nehéz igy az életem! Mindenki szoljon hozzá ehhez,sorstársaim is,és kedves joindulatú böngészők is!
2010. febr. 8. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérj valakitől(rokon közeli ismerős stb)segítséget.

Hogy állok ezzel a dologgal..?Minek kellett nekik gyerek(már bocs)ha az ital fontosabb nála?Döbbenet!

2010. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnos, nem írtad, hogy hány éves vagy és hogy van-e lehetőség kollégiumba menni vagy nagyszülőkhöz, rokonokhoz költözni! Mert gondolkodás nélkül én ezeket javasolnám. Esetleg magad elmész az orvoshoz és kéred, hogy segítsen a szüleiden. Hátha a szüleid ráébrednek a problémára, miután beszélgettek egy orvossal.

Kitartást és sok sikert kívánok az élethez!

2010. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem öcsém hajlamos arra, hogy alkoholistává váljon, ha nem vigyáz. Sajnos szólni neki nem lehet - apám már elkényeztette -, agresszív, ha valaki szól neki.
2010. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

amint teheted költözz el(természetesen próbálj meg velük beszélni erről,úgy hogy vond be a háziorvost is nyilván ne a hátuk mögött).

az én faterom is alkoholista volt sajnos már nem él,de koromnál fogva nem tudtam megváltoztatni,ha megteheted tégy meg mindent értük.

ha már mindent megtettél és mégsem változnak akkor olaj.

2010. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia! nekem is volt apukámnak ilyen gondja. próbálj meg nem foglalkozni ezzel, sokat sajnos úgysem tehetsz. apukám akkor gyógyult ki belőle, amikor egyszer rosszul lett a munkahelyén, és az orvos nagyon "ráijesztett" hogy ha nem változtat az életmódján, nagy bajok lesznek. ez 10 éve volt, azóta se pia, se cigi, és jól érzi magát. de ehhez kellett egy ilyen sokk. sajnos amíg valaki ő maga nem érzi, hogy nem jó ez így, egy családtag nem sokat tehet.
2010. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Költözz, de csak akkor, ha biztos helyed van máshol! Ha nem, akkor van egy szar hírem, kollégium és a saját kezedbe kell venned az életed. Nincs szülő, nincs gyerekkor, de van élet.
2010. febr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi összes vállaszt,és jótanácsot!

Most igyekszem pótolni a kérdésből kihagyott dolgokat!

Sajnos senkivel nem tudom megbeszélni a dolgokat,mert nagyon szégyenlem az egésszet,tudom,pedig nem nekem kellene.Van a rokonságomban messze tőlünk laknak,olyan emberek,akikkel néha beszélünk a dologrol,de megoldás az nincs!Régen nem igy volt,most 15 éves vagyok,és kb8-9 éves korom óta rendszeressen iszik mind a kettő!nincs lehetőség kollégiumba menni.Anyagi állapotunk is egésszen a béka feneke alatt van!Dokivan nem merek beszéllni.Amugy a szüleimmel sem lehet normális hangnemben!Barátaim,ennek láttán hogy mi is folyik nálunk,az összes ugymond elpártolt tőlem.Költőzni 15 évessen nem tudok:-(

Volt már bajuk,hogy elestek,meg eltörött a léb,s csavarozni,mütteni kellett,de ebből sem tanultak!Néha ígéretek vannak,hogy holnaptól nem iszunk...stb! Természetessen kamu az egész!Szóval gyerekkorom az egyenlő a nagy nullával:-(soha egy szülinapi jókivánság vagy ilyesmi,szerintem azt sem tudják hogy mikor is van:-(Pedig nem kellene nekem toronyóra láncostól,csak egy szép szó! Ezek is csak az álmaimban vannak!Fentebb írtam,hogy nagyon szégyenlem az egésszet,a lakohelyünkön,és a közvetlen környezetemben! Pedig nem nekem kéne,de ez van!Itt jo egy picit,így anonim beszéllgetni róla! Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat!

2010. febr. 9. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!