Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Egykének lenni...

Melyik a jobb? Egykének lenni vagy testvérrel lenni?

Figyelt kérdés
Nekem egy bátyám van. De mindig levegőnek néztem. Nem szerettem ha együtt voltunk. Mindig egykeségre vágytam, mert sosem lehettem egyedül magamba.
2010. máj. 19. 12:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

1bátyám és egy hugom van..

testvérek közt nevelkedni sokkal másabb mint egykének..

mire felnö az ember a természetét ez meghatározza..

mennyire vagy odaadó,osztoszkodó ,vagy talán irigy

2010. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Nekem egy öcsém van és nagyon szeretem!:)Én örülök,hogy van testvérem.Szerintem sokkal "unalmasabb"lenne az élet egyedül.

Meg hát tényleg sokat tanulsz a testvéri kapcsolatban...

2010. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Egykének testvérrel jobb,

ha van testvéred, egyke lennél szívesebben. :)

2010. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nővérem van.

Amúgy elég kettősen állok a dologhoz, mert ugye azt figyeltem meg, hogy az egykék sikeresebbek, mert könnyebben tudnak önzőek lenni, áttaposni a másikon, jobban tudják az érdekeiket érvényesíteni. (Persze nem mindenkinél igaz, de a legtöbbeknél igen. És persze lehet testvéres gyermek is önző, vagy önzőbb, mint egy egyke, de nem ez a hangsúlyosabb jelenség.) A nővéremet nagyon sokáig utáltam, nagyon különbözünk, most se szeretem túlzottan. Egy szobában kellett laknunk, és mindenkire irigykedtem, akinek saját szobája volt, és azt ragasztott/rajzolt a falára, amit akart.

Most már 22 éves vagyok, és szerintem sokkal kevesebb lennék, ha a nővéremmel nem mentem volna keresztül ezeken a huza-vonákon, és megszerettem őt. Igaz minél messzebb van annál jobban szeretem. :) Ha minden jól megy ő akkor is élni fog, mikor nagyszülők, anyukámék meghalnak, és valahol a szívem mélyén úgy érzem, hogy ez pótolhatatlan dolog. Valahol úgy érzem sosem maradhatok teljesen egyedül.

2010. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Aki egydül van az testvért akar akinek van tesj az meg gyakran szeretne egyke lenni

Sose jó az ami épp van :)

2010. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem nővérem van,de örülök, h. van tesóm, bár kíváncsi lennék milyen lenne ha bátyjám lenne.Igaz 6 év van köztünk, szóval kiskormban inkább anyáskodott, mi sose jártunk együtt bulizni és elég eltérőek vagyunk,de legalább hordhattam a ruháit(már amikor még olyan vékony volt mint én).Jó mert mindig kaptam vmi ajándékot.Már férhez ment és gyereke van, így már elhanyagol.És nem találkozunk csak havi 1-szer,de nem érzem azt h. egyke lennék így.Szóval nem tom milyen lehet ha egyáltalán nincs testvér.
2010. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%

Egy öcsém van 8 év korkulönbséggel, most így 30-n túl utál mint a szart.

Semmi értelme nem volt, hogy van testvérem.

2010. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
2 bátyám van, és 2 unokabátyám, akik a szomszédunkban laktak. Ők egyidősek a 2 bátyámmal. Gyerekkoromban különösen, de egészen olyan 20 éves koromig nem szerettem, hogy lány létemre ennyire elnyomnak, és csupa fiús dologgal vagyok körülvéve. De most 30 év múlva nagyon nagyon örülök neki, hogy ők a testvéreim. Nagyon magányos lennék nélkülük, annak ellenére, hogy van saját családom.
2010. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

A 4. válaszolóval egyet értek! :)

Nekem két öcsém van, akik ikrek, most is az egyikükkel és a barátommal élünk együtt hármasban. Pont tegnap este szívattuk egymást a tesómmal, a barátom pedig azt mondta, hogy mennyivel jobb egykének lenni, őt nem szivatja senki. :D Én mindig is örültem, hogy vannak az öcséim, igaz saját szobára én is nagyon sokáig vágytam, de kamaszkoromra azért ki tudtam alakítani a saját kis intim szférámat még úgy is, hogy hárman nőttünk fel ugyanabban a szobában. (Több barátnőm is hasonló cipőben járt, kicsi lakás, sok gyerek, magánélet semmi.)

Én is sok gyereket szeretnék, de az egyke párom ebbe még beleszólhat. :)

24/L

2010. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%
Bátyám van, 2 évvel idősebb. Sokkal nagyobb az ismeretségi köröm általa, soha nem unatkoztam, rosszabb lenne egyedül.
2010. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!