Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet helyén kezelni,...

Hogy lehet helyén kezelni, feldolgozni édesanyám halálát?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú évek óta betegeskedett, idén pedig egy nagyon gyors lefolyású kór támadta meg szervezetét. Mindenki tudta a családban, hogy sajnos sok ideje nem maradt köztünk, ennek ellenére reménykedtünk, mert akadtak napok, amikor jobban volt. Erre fel néhány napja - két napos szenvedés után - elhunyt. Azóta totál össze vagyunk zuhanva testvéreimmel, édesapámmal. Hiába írják, mondják, hogy részvétem, nekünk ez csak egy üres frázis. Nem halljuk anyu hangját, a tanácsait, a dorgálását, nem tudjuk megölelni. Az utóbbi hetek arról szóltak, hogy állandóan bementünk hozzá reggel-délben-este-éjjel a kórházba. Most meg már ez sincs. Végig zokogtuk a hétvégét, ma pedig hullámokba jön a fojtogató zokogás és a nevetés. Próbáljuk egymást segíteni, de úgy érzem, hogy ehhez én lelkileg nagyon gyenge vagyok. Kifelé mutatom, hogy minden oké, valójában pedig anyás vagyok, gyenge és totál elveszett...


Hogy lehet megbékélni ezzel, elfogadni, illetve elengedni a szerettünket, mert én ebbe be fogok dilizni :(


2017. jún. 20. 00:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
:( részvétem! Szerencsére nem tudom milyen érzés. Nagyon sajnálom kitartás!
2017. jún. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte részvétem.


Hány évesek vagytok a testvéreiddel?

2017. jún. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Szerintem egy ilyet lehetetlen feldolgozni akárki akármit mond. Meg az a szöveg hogy az élet megy tovább. Megy persze de nem ugyanúgy.

Nektek ez még nagyon friss, az idő majd segíteni fog. Gondoljatok a sok jóra ami történt veletek és beszéljétek ki magatokból a bánatot. Az segíteni fog. :)

2017. jún. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Felnőttek vagyunk, de anyu nagyon fiatal volt... :(
2017. jún. 20. 08:57
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Jó, és minek kell kétszer kiírni ugyanazt?


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2017. jún. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó te mi lenne ha elkotródnál innen a hülyeségeddel együtt?
2017. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Apu totál össze van törve. Sosem láttam sírni, most pedig a vállamon zokogott.


Egyébként egyetlen egyszer írtam ki a kérdést, de köszi a nagy semmit. Nem kívánok neked semmi rosszat, majd az égiek gondoskodnak rólad...


A többieknek pedig köszönöm a tanácsokat.

2017. jún. 20. 18:32
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A sírás, a gyász a helyénkezelés, a feldolgozás természetes része. Most még ennek van itt az ideje, hiszen alig pár napja történt. Támaszkodjatok egymásra, sírjatok, beszélgessetek, vagy ami épp jólesik, aztán majd idővel jobb lesz. Őszinte részvétem!
2017. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kikkina88 ***** válasza:
100%
Ugyanebben a cipoben jarok annyi kulonbseggel h nekem testverem sincs.2 here halt meg anyu.azota hullamzo a kedvem.ezt az urt senki sem potolhatja.mar sirni sem mindig tudok...😦felfoghatatlan.ha gondolod irhatsz privatot is...
2017. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Fú,őszinte részvétem,és kitartást a családnak!Annál nincs rosszabb érzés,mint mikor elveszíti valaki az egyik családtagját!Egy ilyet szerintem nagyon nehéz feldolgozni.. :( Kitartást!
2017. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!