Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözhetek anyum beleegyeze...

-RaVeN-1 kérdése:

Elköltözhetek anyum beleegyezese nelkul?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és beszéltük unokatesommal aki 20 éves hogy odakoltoznek hozza, de anyum nem engedi mert azt mondja ameg o tart el meg be nem toltom a 18at nem koltozhetek el! Mar nagyon jo lenne elkoltozni! Odakoltozhetek anyum beleegyezese nelkul unokatesomhoz? Meglehet e oldani valahogy?

#költözés #17 éves #unokatestvér #20 éves #szülő beleegyezése nelkül
2017. jún. 21. 15:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

18 éves kor alatt csak akkor költözhetsz, ha anyukád beleegyezik.


Utána mehetsz, de ha elköltözöl, akkor utána nem köteles támogatni anyagilag, mivel a költözés nem indokolt és otthon természetben emgkapnaßd a szükséges ellátást.

2017. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Rendőrség hazavinne ha elkoltoznek? Mert olvastam valami olyat ha rokonhoz koltoznek nem vihet vissza a rendor...nemtudom mi igaz ebbol!
2017. jún. 21. 15:47
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Költözz csak. Aztán majd ha nincs ki főzzön, mosson rád rájössz.

Munkád van? Pénzed van? Gondolom az unokatesód nem fog eltartani.

Olyan okosak a mai fiatalok hogy csak na.

2017. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

penzzel nem lenne gond...tudnek dolgozni az apjanak diakmunkan stb...

Meg 3an laknank...most is voltam ott 1 honapot es semmi anyagi gond nem volt...azt kerdeztem h elkoltozhetek e ugy hogy nem visznek haza a rendorok vagy valami!

2017. jún. 21. 15:57
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

és kifog eltartani? tán az unokatesód? ő fog rád mindig főzni, mosni, vasalni stb..?

majd ha lesz melód és elegendő pénzed, akkor gondolkozz azon hogy elköltözöl.

0 ft-ből nehéz pattogni az a baj...:/

2017. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ismetlem...azt kerdeztem hogy ha elkoltoznek hazavihetnenek e a rendorok!
2017. jún. 21. 16:01
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán minek akarsz oda menni?
2017. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Sokkal jobban szeretek ott lenni...meg mar evek ota tervezzuk hogy milyen jo lesz majd mikor odakoltozok...es mar ideje lenne...meg mivel most voltam ott 1 honapot kb...rajottem h tenyleg nagyon jo lenne ott lenni...meg o a mindenem...jobban szeretem mint anyumat...nem szep ilyet mondani...de igy erzem...
2017. jún. 21. 16:19
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Igen, hazavisznek a rendőrök.
2017. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem elvileg nem költözhetsz el, de ha anyukád nem keményít be és nem kezd el terrorizálni, vagy esetleg szó szerint el (vissza) rabol, akkor ha bírósághoz fordul, a te véleményedet is figyelembe fogják venni, illetve ha olyan az ügyvédje akkor meg is mondja neki, hogy évekig tartana egy ilyen per, te meg hamarosan nagykorú leszel, tehát ne erőltesse. Azzal azért persze számolj, hogy előfordulhat hogy ezek után nem számíthatsz majd rá semmiben.

Enyhítő körülmény neked, ha mondjuk állandóan ittas, terrorizál, nem gondoskodik rólad stb.

2017. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!