Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha parotokkal eltek es mondjuk...

Ha parotokkal eltek es mondjuk 100 at kerestek, pasi meg 200at akkor felezitek a koltsegeket kaja rezsi?

Figyelt kérdés
2017. jún. 21. 15:52
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
39%
Nem, a jövedelem arányában fizetjük. Tehát, ha van pl. egy 30 ezres csekk, akkor abból 10-et fizet a 100-at kereső és 20-at meg a 200-at kereső.
2017. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
90%
természetesen igen, mivel ugyan olyan arányban is használunk mindent, ételt is két főre vásárolunk.
2017. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
68%

Párom átlagba 300-500e keres én 130.000-150.000e. Minden közös annyira hogy páromnál van a bankkártyám is.

Az étel és au egyéb tisztálkodód stb cuccok az én kártyámról megy, a rezsi pároméról.

2017. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
93%
Igen, felezném.
2017. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
88%

Párom 150-et keres,én tanulok,szüleim segítenek nekem külföldről. (Volt egy egyezség,amennyiben eredményesen tanulok,úgy annyit küldenek,amit a párom keres,mondjuk ebben a tanulás miatti családipótlék is benne van.45 ezer ft.) Szóval a közös jövedelmünk 300 ezer ft./hó.

Ezt úgy osztjuk be,hogy párom hónap elején kapja a fizuját,abból kifizetjük az albérletet,a rezsit, kaját veszünk,a kutyának veszünk kaját. Aztán hó közepén 15.-e körül megkapom én a pénzt,fizetem a telefonszámlát,a kaját következő fizuig,a bulikat,kiruccanásokat,illetve spórolunk kocsira.

2017. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
89%
Amíg külön kasszán vagytok, addig felezni illik. Azért, mert te csak 100-at keresel, neked is 400 Ft egy kiló kenyér és neki is. A felezés lényege, hogy nincs semmilyen vagyonközösség vagy anyagi felelősségvállalás.
2017. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem tudom ki hogy van vele, de én nem biztos, hogy tudnék tükörbe nézni, miközben a párom az aprót számolja, hogy jut-e vajas kenyérre én meg pizzát rendelek.

Ha minkét fél keres eleget, hogy eltartsák magukat akkor nem látok ebben problémát, de ilyen kis összegeknél hát... Ha a többet kereső félnek probléma, hogy kisegítse a kevesebbet keresőt, aki bocs de elméletileg a szerelme, akkor eleve nem értem minek költöztek össze.

2017. jún. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem a százalékos elosztás az illendő. A férfi a legtöbb esetben többet keres, mint a nő. Ugyanazért a munkáért is többet kap, és munkát is hamarabb tud szerezni. Szóval úgy az igazságos, hogy százalékos arányban osztják el
2017. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
94%
Fura, nálunk az összeköltözés magában hordozta a közös kasszát is. Ennek függvényében nem számít, hogy ki mennyit keres.
2017. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó miért? A nőnek olcsóbban adják a kaját a boltban? Kevesebbe kerül a rezsije? A felezés az igazságos. Az meg nevetséges hogy ő vajas kenyeret eszik míg én pizzát, ugyanis meg szoktuk beszélni ki mit enne, ha mindketten pizzát akkor felesben rendelünk. Vagyis egyszer egyikünk fizet máskor másikunk. Azért mert valaki jobban keres, még nem kötelessége többet fizetnie a dolgokért. A kevesebbet kereső előtt is ott a lehetőség jobban fizető munkát találni. Egyedül hogyan tartaná el magát?
2017. jún. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!