Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elégszenek meg néhányan...

Miért elégszenek meg néhányan a 8 általánossal? A szülőket nem zavarja?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért elégszenek meg 8 általánossal? Sokszor hallottam már a "inkább elmegyek dolgozni, többet érek" érvelést, de hát az semmi...Aztán meg ide írkálják ki, hogy " milyen munkát lehet találni 8 általánossal" meg a segélyekből tengődnek, szidják a kormányt, a gazdagokat, a sikeresebbeket és akiknek egy falat kenyérrel több jutott. Ha lány, akkor meg szüli a gyerekeket egymás után, aztán veri az asztalt a családipótlékért meg a többi segélyért. Már nem azért, de tisztességes dolog ez? Mit várnak az élettől? Aztán ők mindent elvárnak nyaralás, lakás, autó, mindenre pályáznak, de " munka nincs, szüleim sem dolgoznak, miből lehetne ezt meg ezt kifizetni? honnan szerezhetnék pénzt?"

2017. jún. 23. 19:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is 8 általánosom van és még is van lakásom, kocsim és nyaralni is tudok menni, mert van egy jó állásom.Sőt, gyereket se szültem és nem verem az asztalt segélyért.

Szerinted kevesebb az, akinek csak 8 általánosa van? Szerinted egy papírtól függ, hogy ki milyen ember?

Csak sajnálni tudlak Téged kedves kérdező, amiért ennyire felszínes vagy nem tudsz mit kezdeni a nyomorult életeddel, ezért más emberekkel vagy elfoglalva.

2017. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%

A 8 általános sokszor családi minta, és a szülők elvárásból ered.

Régen 14-15 évesen már dolgoztak az emberek, és ez volt a természetes. Én 41 vagyok, apámnak 8 általánosa volt, és föl se merült a családban, hogy ne vegyék ki a nővéremet 15 éves a középiskolából egy darab év végi bukás után. igazából engem nem értettek, hogy minek nekem az érettségi, és később az egyetem.


Mostanság meg azt látom, hogy ahol szar a családi helyzet, ott a gyereknek a suli abbahagyása, és a korai munka az egyetlen lehetősége, hogy megpattanjon otthonról. 16 évesen húznak el dolgozni.

A cigány családokban sokszor nincs választása a gyereknek, egyszerűen leszólják, ha próbál jobban tanulni, az nem érték, és kiveszik a suliból, mert egyszerűen nem értik az összefüggést a jobb munkahely és a képzettség között.

Örülj neki, hogy a te őseidet érdekelte a bizid. Sokan nem ilyen szerencsések.

2017. jún. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%

Én tanultam, van okj-s végzettségem, illetve főiskolai diplomám, és mégis egy gyárban rakom a gépet.

S hogy miért? Mert többet keresek, mintha a szakmámban helyezkednék el. Sajnálatos, de pénzből élek.

S hogy mit bántam meg? Hogy olyat tanultam, amit szerettem volna csinálni, imádnám, de sajnos állambácsi nem fizet érte /óvodapedagógus/. Így még pár évig marad a gyár és a három műszak, ahol a 8 általánossal rendelkező főnökeim 300-400 ezret visznek haza.

25N

2017. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
89%
Én nagyon fontosnak tartom a tanulást és az én szemembe több az ember diplomával mint nélküle. Normális esetben a 8 általános tényleg semmi és hülye az a szülő, akit nem zavar. De azt azért senki se írta eddig, hogy 8 általánossal egy kis réteg amúgy nagyon gazdag. Legtöbbjük szegény nyilván de ha valaki csinál egy vállalkozást/szüleiében dolgozik akkor 8 általánossal is eszméletlenül gazdag lehet valaki, és van is rá példa. Ezekben az esetekben sokkal több pénzt szednek mint bármelyik diplomás alkalmazott informatikus. Hangsúlyozom a tanulás nekem fontos és ezek ritka esetek, de ne hidd, hogy nincsenek gazdagok végzettség nélkül.
2017. jún. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
44%
Mert lusták tanulni. Lehet kifogásokat keresni de egy szakmunkást minimum mindenki megtudna csinálni ha akarná. Főleg 3-4 évvel ezelőtt amikor 18. éves korig tankötelesek is voltak.
2017. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
33%

# 13/15

Egyrészt 8 általánossal egyik gyárban sem lesz senki vezető, max, ha valakinek a valakije.

Másrészt óvodapedagógus diplomával kezdőként nettó 140 ezret keres ami minden évben emelkedik ahogy kategóriát ugrik. Ennyit gyárban max 3 műszakban minden szombaton dolgozva keresel meg. Aztán soha nem nő az a béred, max ha muszáj nekik emelni.

Harmadrészt a tudást amit megszerez az ember érettségivel, diplomával soha nem lehet tőle elvenni.

2017. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

13-as vagyok.

De igen, területi csoportvezető nálunk simán lehet 8 általánossal valaki. Nem muszáj, hogy valakinek a valakije legyen - bár tény, hogy a hosszú nyelv az sokat segít.

Bruttó 177 ezer a gyakornoki, kezdő fizetés óvodapedagógusként... Az nettóban bőven 140 ezer alatt van.

Nem dolgozok minden szombaton, egy időben pedig 4+1-ben jártam, ami jobban fizet. Se kutyám, se macskám, egyedül élek, így alkalmazkodnom sem kellett. Cafeteria 310 ezer, plusz egyéb (pl. jelenléti) havi juttatások.

Így sajnos egyelőre jobban járok a gyárban, mint óvodában. Természetesen minél előbb lépni akarok innen, csak még egy kicsit spórolok.

Ja és utálom a gyárat, és mindenkit óva intek tőle...

2017. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%
Azigen.. Tegye fel a kezét, akinek a válasza szintén ki lett moderálva! :D
2017. jún. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Én a környezetemben úgy látom, hogy aki 8általánosos, az nem ezzel "elégszik meg", hanem neki az a kisebbik rossz. Rengeteg olyan család van, ahol anyu-apu sem tud munkát végezni/találni (vagy mert rossz helyen élnek, vagy egészségügyi gondok miatt, vagy végzettség miatt), vagy ha igen, akkor keveset keres... és sokszor emellett vannak olyan okosak, hogy szülnek 6 gyereket.

Na már most ilyen helyzetben a 14 éves Józsika előtt az a lehetőség áll, hogy elmegy dolgozni, és besegít a családnak, vagy legalább magát el tudja tartani, vagy marad 4 évig még a suliban, közben az anyja haldoklik, az apja sz-ért-húgyért dolgozik / elissza a pénzt, és mindenki éhezik...

2017. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 éves korom óta dolgozom. Beszélek három nyelven. Turizmust tanultam. Most pedig raktáros vagyok. Tehát...

Jó ha tanulsz és van bizonyítványod. Sok sikert

2017. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!