Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elégszenek meg néhányan...

Miért elégszenek meg néhányan a 8 általánossal? A szülőket nem zavarja?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért elégszenek meg 8 általánossal? Sokszor hallottam már a "inkább elmegyek dolgozni, többet érek" érvelést, de hát az semmi...Aztán meg ide írkálják ki, hogy " milyen munkát lehet találni 8 általánossal" meg a segélyekből tengődnek, szidják a kormányt, a gazdagokat, a sikeresebbeket és akiknek egy falat kenyérrel több jutott. Ha lány, akkor meg szüli a gyerekeket egymás után, aztán veri az asztalt a családipótlékért meg a többi segélyért. Már nem azért, de tisztességes dolog ez? Mit várnak az élettől? Aztán ők mindent elvárnak nyaralás, lakás, autó, mindenre pályáznak, de " munka nincs, szüleim sem dolgoznak, miből lehetne ezt meg ezt kifizetni? honnan szerezhetnék pénzt?"

2017. jún. 23. 19:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan embert ki diplomával rendelkezik, de minimálbérért dolgozik, hol az igazság, miért tanult??!!

Sok ember inkább dolgozik, a megélhetés , kenyér a szájába fontosabb, lehet hogy támogatni is kell , pl családtag , gyerek, testvér stb....

Sok gyereket a szülők sem támogatnak , ha téged igen szerencsés vagy :) nem mindenkinek adatik meg, sajnos.

Én is egy másik Orszsgban tudtam csak érvényesülni, Magyarország nem igen nyújtott, nyújt sok segítséget, sem a diáknak, gyereket egyedül neveloknek, betegeknek. Dolgozni kell :(

2017. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Na le is tiltottak ezt a majmot, azért engem érdekelt volna hogy a drágalátos kérdezi mit tanult es most miből él.
2017. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
*kérdező
2017. júl. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
43%
Azok elégszenek meg, akik eleve buta, proli környezetből származnak és buták ahhoz hogy felfogják hogy tanulással jobban járna.
2018. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Nem minden a papír, nekem ez a véleményem. Kivétel erősíti a szabályt, vannak ostoba, tuskó diplomások is, akik bukdácsolva végezték el 10 év alatt az egyetemet. 8 általánossal is lehet tisztességes munkákat végezni, ott vannak a buszsofőrök pl. Mit csinálnának a diplomások nélkülük, hogyan jutnának be a munkahelyükre? Persze a tanulás nemesít, és sose késő elkezdeni, de a papír kb semmit nem jelent, sajnos ebben az országban ezt nézik, nem a tudást.
2021. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Szia! Nekem is 8 általánosan van.

Tudod nekem azért van 8 általánosom, mert


1) a suliban mindig piszkáltak ( bántottak, rugdostak, koptek rám, megaláztak mindennap, stb) , középiskolában is, és már nem bírtam tovább.


2) Igazából nekem nagyon nehezen ment a tanulás, ha leültem tanulni órákat , másnapra mindig elfelejtettem és ugyanúgy 1-t kaptam minden temazarora, ezért a tanárok is megutáltak, amiért ilyen buta vagyok, de segíteni azért nem segítettek egyszer sem, hiába kertem hogy magyarázzák el.


3) a szüleimnek nem volt pénze magantanart fogadni nekem, hogy o legalább segítsen nekem, amit nem értek.


Igazából ez a 3 pont az, ami lényegesen megmutatja, hogy miért is csak 8 altalanosom van.


Amit átéltem akkor, most, a jelenben mutatkozik meg. Onbizalomhiany, visszahúzódottság, stb.


Nem merek elmenni tanulni, felek, hogy újra kikozositenenek, és ha akkor nem ment a tanulás, most sem menne. :)


20/L

2021. dec. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Nem szabad egyből ítélkezni mások felett, nem tudhatod mi áll a háttér mögött. :)
2021. dec. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!