Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lehetne valahogy megoldani...

Nem lehetne valahogy megoldani a verekedéseket?

Figyelt kérdés
Bajos család meg minden. Anyukám felhergeli apukámat a csillagos égig, sakkor csodálkozik hogy kap. Szóval verekednek. Engem meg teljesen kikészít nagyon dúrva dolgok vannak, hogy lehetne ezt megoldani? Már külön alszanak, mit tegyek?Nem lehet beszélni egyikkel sem, anyukámmal azért mert már rég pszihiátrián kellene legyen csak nem hajlandó elmenni, apukám meg azér mert nem tudja kontrollálni magát ha felidegesítik.Anyukám mindig azt hiszi neki van teljesen mindenben igaza, addig mondogatja h teljesen elhiszi az alaptalan dolgokat, valószínű h skizofrén , orvoshoz pedig sose ment, mer mindig félt, most sem fog , hiába mondom neki.
2008. okt. 16. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Valószínű, hogy apáddal kelene megbeszélni, nyugodt pillanatában erről, nyugodt hangvételben,elmondva, hogy ez téged mennyire kikészít.Lehet, hogy fel sem fogják, amig nem szólsz
2008. okt. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Az előző hozzászólóval én is egyetértek. Apukáddal kell beszélned, elmondanod neki, hogy azzal amit csinálnak, Téged is tönkretesznek. Szem előtt kellene tartaniuk, hogy van egy gyerekük, aki mindennél fontosabb! Apukád segítségével talán Anyukádat is sikerül rávenni, hogy forduljon orvoshoz! Ha nem megy, próbálj beszélni közeli rokonnal, vagy jó baráttal, aki talán tud hatni rájuk.
2008. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem egyáltalán nem biztos,hogy anyukádnak kellene pszichiátriára mennie.A nők sokszor összeroppannak ha a férfi-aki elvileg a védelmezőjük kellene,hogy legyen a támadójukká válik-,ha anyukád többször verést kapott ok nélkül,és nem tudta feldolgozni, utána szinte természetes,hogy ő hergeli apádat...már elege lehet belőle,és sajnálja magát,hogy hagyta elrontani az életét, kár,hogy nem veszi észre,hogy a Tiédet is elrántják így.Szerintem anyukáddal beszélj,kérdezd meg meddig takargatta előled apukád brutalitását, és, hogy nem tudnátok-e összefogni.?
2008. okt. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anyukámmal nem lehet beszélni, persze benne van a pakliban h apám korábban bántalmazta ritkán, de akkor ismegvolt az ok, anyukám ismeri apukámat, tudja nagyon jól. hogy mikor nem kell hozzászólni, ma reggel mondtam neki ha ma is ez lesz, akkor hívom a rendőrséget és utánna elmegyek, anyukám azt válaszolta, hogy alig várja!és mondtam neki h beszéljék meg normálisan menjek el egy vendéglőbe ahol nem lehet verekedni s beszéljék meg, de nem akarnak, s tudják nagyon jól hogy milyen hatással van rám mert már borultam ki elégszer és mentem hetekig sírva suliba.
2008. okt. 17. 15:14
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
A megoldás szerintem az lenne,ha elválnának,ha már megbeszélni se tudják. Hány éves vagy? Gondolom,kiskorú,akkor még valamelyik szülőhöz kellene költöznöd. Ha nem látják egymást,nem is verekedhetnek,nem?
2008. okt. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
18 vagyok, beszélték már a válást kiabálásokkal, de igazából nem akarnak elválni, nem tudom mi van, csak ne lenne több balhé.most pl csend van, de később bármi lehet.
2008. okt. 17. 18:18
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha 18 vagy, tulajdonképpen csak az anyagi függőség tart ott velük. Ha már ennyit kibírtál, próbálj meg arra koncentrálni, hogy mielőbb szabadulj ki a "családi" kötelékből. Menj el tanulni, vay dolgozni más városba, ahol esetleg kollégiumot is tudnak biztosítani.

Nehéz, de minél előbb önállóságra kell térned, csak így szabadulhatsz.

2008. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos en is egy ilyen csaladban nottem fel.

Edesanyam gyomorrakban meghalt, mivel minden problemat lenyelt, o is ugy volt hogy egyaltalan nem kert segitseget, apam (akit gyulolok) pedig el es virul a nagy hazunkban egy budos k...novel!!!

Nagyon nagyon sajnallak, es foleg azert mert ez a gyerekkor az egesz eletedet vegig kiseri. Hanyszor akartam ongyilkos lenni, mindennap!

Nincs lehetoseg hogy anyukaddal elkoltozzetek?

Mar 1000 eve meg kellett volna tenni!

Csak ez a tanacsom, hogy koltozzetek el! Szegeny anyukad es te!

2008. okt. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Túlságosan szereti ahot hogy elköltözzön, de köszi a választ, remélem neked is sikerül begyógyítania gyerekkori sebeidet, és nagyobn sajnálom az édesanyádat.sok sikert az életben
2008. nov. 1. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!