Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen gyerekek élete a...

Az ilyen gyerekek élete a szülők miatt megy tönkre vagy mivel már eleve el van rontva a nevelése már mindegy?

Figyelt kérdés

Többször is láttam már de az osztályomban is tapasztaltam. Egyik osztálytársam angolból pótvizsgázik, majdnem föciből is, tavaly irodalomból pótvizsgázott ott átment. Órán nem figyel, telefonozik, a tanároknak visszabeszél, néhány dogája annyiból áll, hogy ránéz azt mondja nem tudja, aztan üresen beadja és folytatja a telefonozást. Lusta nagyon, a reál tantárgyakból tanulás nélkül 3ast hozza. Mondhatjuk az osztály "menő" gyereke. Mérnöknek akar menni, de hát a pontszáma nem lesz meg

Egy másik osztálytársam matekból pótvizsgázik, 18 éves, és a 40éves "pasijával" él, dolgozik a kertben, a lovakat ápolja, tanulni alig tud mert az otthoni teendőket el kell végezni. A szülők ennyire lesz*rják a gyerek érdekeit? Miért nem tudnak odsfigyelni rájuk?


2017. júl. 2. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
tudod ha kicsiként eleresztik a gyereket akkor kamaszként már szinte lehetetlen nevelni...
2017. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, a szülő nem tud a gyerek helyett tanulni és ha a kölök nem motivált, nem érdekli az egész, max terrorral tudja ravenni, hogy tanuljon. 10 éves korára mindenkinek kell hogy legyen annyi józan paraszti esze, higybtudja, magának tanul. Lehet a szülőket szidni, de nem érdemes. Elhanyagolo szülők gyerekei is lediplomaznak, ha akarnak és helikopter szülők gyerekei is buknak és végzik segedmunkaskent, ha egyszer nem érdekli őket a tanulás
2017. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha magukra lesznek utalva majd kiderül. A sulinak megfelelni az nem jelent sokat. Max annyit hogy ha nem delelsz meg a suliban akkor nem leszel bürokrata. (Pl mérnöknek sokan nem pontokkal mennek hanem emeltek duplazasaval. Ez régen is igy volt)

Szóval nem tudni el van e rontva az életük vagy el lesz e.

Ol engem is letojtak 14 éves koromtól. Aztán mégis továbbtanultam (hja reál vonalon). És annyi hogy az ősök nélkül lettem sikeres. Van barátom akit meg nem tojtak le, ő meg úgy lett sikeres. Családosan ugyanott tartunk holott tök máshogy futottunk neki.

Egyikünk se rendszerrabszolga bürokrata az tény. :)

2017. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Látatlanban ennyiből nem lehet tudni, hogy a szülők milyen arányban felelősek ezeknek a gyerekeknek az életmódjáért. Láttam valóban elhanyagolt gyereket, aki hasonlóképp lázadt, mint a telefonos osztálytársad, de olyan rossz sorsú gyereket is láttam, aki épp azért, hogy kitörjön a helyzetéből, mindent megtett a jövőjéért.


Abban egyetértek, hogy nagy valószínűséggel a családi háttérben kell keresni az okot, ami miatt egy gyerek élete kisiklik, de ez nagyon sokféle lehet, és egyáltalán nem biztos, hogy a szülő hibáztatható. Egy bizonyos kor után pedig bizony a középiskolás gyerek is felelős már a saját életéért, jövőjéért, az nem úgy van, hogy ha telefonozik órán, azért a szülő a felelős. És sajnos az sem működik, hogy ha ilyen, akkor majd szülői parancsra másképp fog viselkedni:(

2017. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

18 éves. Nem gyerek.

Egy 8 éves gyereket se tudsz rávenni a tanulásra, ha ő nem akarja. De akkor még lehet a szülőre mutogatni. Utána azt sem.


A gyerek nem egy üres lapként érkezik, amire a szülő azt ír, amit akar. Már csecsemőkorban is megmutatkozik, hogy mennyire különböző a jellemük. Sokkal nagyobb részben van jelen a genetikai örökség, mint ahogy sokan gondolják.

Az végképp butaság, hogy 18 évesen a szülein bármi is múlik. Szerinted hallgatnának az anyjukra? Sokan már 14 évesen se.

2017. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem mindkettő számít: pl. adott egy gyerek, akinek nagyon jó, szerető szülei vannak, próbálják ösztönözni, de hiába, egyszerűen nem olyan az agya. Ilyenkor lehet hogy akárhogy igyekeznek a szülők, a gyerekből nem lesz 5-ös tanuló, de azért érdekli az iskola, arra nevelték hogy kihozza magából amit csak tud, de nincsenek meg nagyon a képességei hozzá.

Egy másik gyerekben viszont megvan a képesség hogy iskolaelső legyen, csak olyan rossz körülmények között nőtt fel, nem volt aki segítsen neki, nem jött rá az iskola fontosságára, hogy nem is érdekli, ő meg ezért rossz tanuló.

Vannak olyan emberek, akik egyszerűen nem szülőnek valók, esetleg alkoholisták, bűnözők, rossz emberek, nem is akarnak gyereket, nem szeretik őket, de mégis születik egy és lesz@rják hogy mi lesz belőle.

Az is lehet, hogy valakivel törődtek volna a szülei, de amint nagyobb lett szembeszállt velük, inkább a barátaira hallgatott, és nagy viták után a szülők feladták, nem bírtak vele.

Nagyon sokféle dologtól függhet hogy milyen lesz valaki, a neveléstől és a jellemől egyaránt.

2017. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért 16 éves kortól az embernek van már, vagy is kellene lennie egyfajta intelgenciának, hogy ha nem tanulok, vagy mast csinálok mint a suli, akkor az életem is olyan lesz......
2017. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!