Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen megosztasban erdemes...

Milyen megosztasban erdemes dolgozni férfinak-nonek egy többgyermekes családban hogy mindenkinek jo legyen? Ti hogy dolgoztok a gyerekek mellett? A szuneteket hogy oldjatok meg?

Figyelt kérdés

Nalunk nincs rokonság, nagyszülő segítségnek igy nem tudom hogyan lenne Jo mindenkinek, nekunk is es a gyerekeknek is. 11,9 és 4 éves fiúk vannak és 11,7 és 3 éves lányok vannak.


Illetve a munkarenden kivul még olyan kérdésem lenne kinél mit segit a gyerek mit szabad nekik engedni, mit nem. hol van ezekben a határ?

Minden érdekelne, sajnos párommal nagyon nem értünk egyet ezekben a kérdésekben.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. júl. 2. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

6 gyerek???? Bátrak vagytok....

Logikus lépés lenne, ha az anya főállású anyaság mellett döntene, így a szünetek is meg lennének oldva. Kérdés, hogy apuka mennyit keres, egy sima 8 órás munkaviszonybol el tud e tartani 8 embert....Ha nem, akkor nyilván anya is kell hogy dolgozzon, anyagi szuksegletektol függően rész vagy teljes munkaidoben.

Kicsit kesoinek tartom 6 egerek után gondolkodni ezen, pláne a kulonbsegeken a gyermeknevelesben.... Az első előtt kellett volna kompromisszumra jutni

2017. júl. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem közös gyerekek, nekem is van elozobol és neki is.
2017. júl. 2. 08:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik szülőnek délutánosba kellene mennie, hogy reggel tudja vinni őket oviba, illetve talán hozni is. De ha nem tudja az sem gond mert addig a másik szülő érte tud menni majd délután. Egyik ismerősék így csinálják bár csak 3 gyerekük van de egész jól működik. Apuka elviszi őket 8 ra, takarít kicsit, elvan, anyuka hozza őket 2 körül amikor megérkezik a munkából. IGAZ hogy kevesebbet látják egymás hétköznaponta szinte semmikor, bár egy helyen dolgoznak szóval talán fél órát napi szinten, ez miatt a hétvégék programokkal telnek, de én ezt választanám. De ha még csak 3 éves akkor lehet tényleg jobb lenne ha anya lennél főállásban, de ha nem engedhetitek meg magatoknak akkor ezt.
2017. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a szünetek felét a gyerekek a másik szulonel töltik és már meg is van oldva.
2017. júl. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a 4esnek, tulajdonképpen 4en vagytok 6 gyerekre, beszéljétek meg hogy kinek mi jó. A nagyobbakat már egyedül is otthon lehet hagyni néha. A legjobb az ha közel van a suli mert akkor akár egyedül is haza járhatna a két 11 éves sőt akár a 9 meg a 7 éves is. A két kicsi már problémásabb de azt valahogy 4en megoldjátok.
2017. júl. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 jafnrétti ***** válasza:

Hát erre nem lehet tuti választ adni, ez sok mindentől függ. Kinek mi a szakmája, miben dolgozik/dolgozott, ki mennyit keres, mennyi pénzre van szükségetek a megélhetéshez, és hogy egyáltalán, kinek mennyire fontos a munkája, vagy ki mennyire szeretne otthon maradni. 6 gyerek mellett nyilván tök jó, ha az egyik szülő otthon tud maradni, mert egy 8 tagú család esetében irdatlan mennyiségű házimunka és intéznivaló lehet. Viszont az is igaz, hogy egy ekkora családnál már olyan bevétel is kell, ami nem biztos, hogy megvan, ha csak az egyik szülő dolgozik. De ott van az is, hogy vajon az otthon maradó szülő mennyire golyózik be attól, hogy "csak" otthon van. Vagy ha mindketten dolgoznak, mennyire golyóznak be a munka mellett otthon végzendő feladatoktól.

Én pl. sokáig azt hittem, hogy szívesen lennék otthon, nagy család, sok gyerek, jó lenne. De most, hogy lassan másfél éve vagyok itthon a kisebbik gyerekkel, már rájöttem, hogy nem bírnám ezt sok sok éven át folyamatosan csinálni.

Csak saját magunkból kiindulva, ha nálunk lenne ennyi gyerek, és kijönnénk így anyagilag, akkor én azt választanám, hogy a férjem dolgozik főállásban, én részmunkaidőben, persze ha találnék ilyet. Vagy azt, hogy a férjem dolgozna itthonról, de ugyanúgy teljes állásban, én meg részmunkaidőben. Persze lehetne fordítva is, csak tudom, hogy neki nagyon fontos, hogy a munkájában is sikereket érjen el, az pedig egész embert kíván. Nekem is vannak terveim, de úgy vagyok vele, hogy még van időm megvalósítani őket, ha a gyerekek kicsit nagyobbak lesznek. De ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden családban így kell csinálni, sőt, szerintem annak kellene az alapnak lennie, hogy a szülők megbeszélik, hogy ki mit vár az életétől, mit szeretne elérni, és közösen hozzák meg a döntést, hogy mit tudnak ők, együtt, családként tenni ezért.

2017. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

En nappal tudok dolgozni abban a faluban ahova a gyerekek járnak suliba, oviba.

Párom gyermekei az egész nyarat itthon töltik ők nem mennek a másik szulohoz.

A többiek 2 hetet itthon ket hetet ott a nyári szünetben.

Viszont páromnak nem jo sem a délutános munka sem a tobbszakos, ő olyan helyen akar lenni ahol csak nappal kell mennie.

a gyerekek miatt és hogy kevesebb segítség kelljen ugy gondoltam talán igy a legjobb hogy en megyek nappal de úgy latszik tévedtem. és igy azt sem tudom akkor hogy lenne a jo. ezért irtam ki a kedest.

2017. júl. 2. 12:16
 8/10 A kérdező kommentje:

*kérdést

amúgy én vagyok a nő

2017. júl. 2. 12:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Én négy ilyen családot ismerek (mondjuk nem 6, hanem 3 gyerek van mindenhol, és nem mozaikcsalád egyik sem).


Kettő közülük úgy oldotta meg, hogy anyu htb., apu meg keres eleget. Így a gyerekfelvigyázás stb. meg van oldva.


Egy ahol anyu nem is htb., csak tessék-lássék csinál pár dolgot, mert apu olyan sok pénzt hoz haza, hogy bejárónő jár hozzájuk.


Egy helyen meg apu sokat keres viszonylag, anyu meg tanár, így korábban szabadul, mint az átlag 8-12 órát dolgozó ember.


Hát így mozaikcsaládnál nem biztos, hogy tudok abban segíteni, mit tehetnek és mit nem. Talán annyi, hogy ne bandázzanak úgy se a "te gyerekeid" se az "ő gyerekei", hogy klikkesednek és egymásra fújnak. Ezt meg kell akadályozni.

2017. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem 6 gyerekre nem árt 2 kereső, ezért gondolom, hogy neked is kéne dolgozni, mondjuk 4-6 órában, hogy több időd legyen az otthoni dolgokra. A gyerekeknek ekkora családban muszáj segíteni, ahogy nőnek, egyre többet, egyre komolyabb feladatokban. Arra figyelj, hogy mindig igazságos legyél velük, amit most elvársz a 11 évesektől, 2 év múlva ugyanazt várd a 9 évestől pl. :) anyagilag is meg kell érteniük, hogy alkalmazkodniuk kell, le kell mondaniuk sokszor a dolgokról, amiket egy 1-2 gyerekes családban könnyű biztosítani. De ezek hosszútávon jó irányba alalkítják a jellemüket. Illetve, ahogy elérik a 16 évet, elmehetnek maguknak dolgozni, az is csak jó hatással lesz a jellemükre, ha megszokják, hogy meg kell dolgozni a pénzért. Persze azt a pénzt nem szabad elvenni tőlük, bekérni a közösbe. És a házimunka terén is fontos kihangsúlyozni szerintem, hogy ez segítség, amit ők csinálnak, nem elvárás, mert így gyerekként sokkal szívesebben megcsinálják szerintem.


Üdv,

egy 4 gyerekes családból a legnagyobb :)

2017. júl. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!