Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családomnak igaza van, hogy...

A családomnak igaza van, hogy felesleges dolgokra költök vagy jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szeretek fizetni a szellemi tarmékekérz is, amelyek nem kézzel foghatóak, ezért elő vagyok fizetve Spotify-ra, itt hallgatom a zenéimet. Sorozatokat pedig Netflix-en nézek, de volt már HBO GO előfizetésem is, néha veszek DVD éa Blu-ray filmeket, igaz ezekből kevés van. Videójátékokért is fizetek, OS4-en nincs is más választás, de PC-n is inkább megveszem. Könyvekért is fizetek. Tehát mondhatni 100%-ban jogtiszta vagyok.


A szüleim és testvéreim szerint viszont ezek felesleges vackok és hülye vagyok, hogy pénzt adok ki ilyenekre.


Erre mondtam nekik, hogy én meg nem cigizem, kávézom, alkoholizálok, bulizni is ritkán járok, és éddeséget sem igazán eszem, mert szerintem ezek felesleges vackok.

Ők addig ne oktassanak ki amíg bapi 1 dobiz cigit elszívnak és sörözgetnek, meg kávézgatnak, innu is a cukros üdítők mennek 90%-ban, sok édességet is esznek. A testvéreim pedig minden héten bulizni mennek, nekem erre nincs szükségem... Ha elszórnám ilyen hülyeségekre nekem se lenne, de így kb. havi 15k-t költök a hobbijaimra, ennyit ők elpazarolnak. Ennek ellenére engem kell szídni.

Bátyám is beleköt a kocsimba (Prius), hogy mipyen unalmas egy szar, miért nem veszek igazi kocsit, ő van akkor is kiakadva, ha a fogyasztást felhozom.


Szerintetek is nekem van igazam?


2017. júl. 3. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Szóval gyakorlatilag mindenki a saját hobbijára költ, csak ők nem értenek meg téged? Ne is foglalkozz velük, füstöljenek magukban :D
2017. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ah. Szóval nekik az egészségüket romboló dolgok rendben vannak, de neked a jogtiszta nem?

Ne foglalkozz velük...


A Prius is szimpatikus, de tudom, hogy egyes autósok nem értik meg, hogy nem mindenkinek ugyanazok a szemponjai :) Mindig bele fognak kötni egyesek abba, amit csinálsz, bárhogyan is csinálod.

2017. júl. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Kamu. Lakásárnyi prius belefér, de a 15 e havi költés "hülyeségekre" nem?
2017. júl. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük.
2017. júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Ha k,urvákra akkor ku,rvákra, ha mekire akkor mekire, ha netflixre akkor netflixre. Az, hogy ezt ők felnőtt létükre még nem fogták fel, az az ő bajuk.
2017. júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Kamu. Aki költ könyvekre is és olvasott, annak nem ilyen gány a helyesírása.
2017. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 Mi a baj a helyesírásommal? Néhány elgépelés lehet, de nem hiszem, hogy van venne komoly hiba...


Amúgy nem a legújabb Priusom van, de mindegy...

2017. júl. 3. 16:21
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

"Aki költ könyvekre is és olvasott, annak nem ilyen gány a helyesírása"


Én is ezt hittem, amíg naiv libaként be nem tettem a lábam 10 éve az ELTE jogi karának jegyzet boltjába és meg nem vettem az első tankönyvemet, amit négy darab iszonyatosan okos és híres professzor írt, sőt a könyv még lektorált is volt. Életemben annyi hibát nem láttam még szövegben.

2017. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Én megértelek, veled értek egyet. Bár én magam nem vagyok ennyire erkölcsös ingyen tartalmak fogyasztását illetően (de azért úgy félúton vagyok... vásárolok könyvet, CD-t, eredeti DVD-t). De azt gondolom, senkinek nincs joga azt mondani a másik költésére, hogy felesleges, főleg ha ő maga is költ fölösleges cuccokra. Csak akkor szólnék bele más költekezésébe, ha a saját vagy a család anyagi biztonságát veszélyeztetné, és én nem költök semmi luxusra. Itt meg azért van cigike, sörike, bulika...


Amúgy az én családom is kicsit ilyen volt. A kedvencem az volt, hogy megkérdezték, mit szeretnék karácsonyra, amit öcsém ad majd oda nekem. CD-t kb. 16 éves korom óta csak eredetit vagyok hajlandó hallgatni, és volt egy CD, amit kinéztem magamnak. Megmondtam, hogy ezt meg ezt a CD-t. Na mivel tudtam, hogy öcsém nagyon spúr, és a lehető legolcsóbban akarja kihozni a karácsonyt úgy, hogy már dolgozott meg anyáék pénzelték, és tudtam, hogy odab..na vmi másoltat, hogy CSAK AKKOR, HA EREDETI, mert 1) másolni én is tudok magamnak, hülye nem vagyok hozzá, 2) tök felesleges, mert másoltat nem hallgatok. Ha nem akar eredetit venni, akkor vegyen egy jó regényt.

Nyitom ki a csomagot, erre ott van benne egy másolt CD természetesen, arra nem vette a fáradságot, hogy a borítót színesben nyomtassa ki. Rákérdeztem, mert nem ezt beszéltük meg, és akkor anyám mint anyatigris beugrott, hogy örüljek, hogy kaptam, és amúgy is pénzkidobás az eredeti. Persze a cigi, a napilap meg öcsémnek a heti 2 ivós buli az nem (igen, ő volt a kiskedvenc).

2017. júl. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!