Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondanak ilyet mindenkire?

Miért mondanak ilyet mindenkire?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy akinek kettő-háromnál több tesója van azt általában lenézik, hogy biztos cigányok meg csórók. Szerintem ez nem minden esetben így van...van pár ismerősöm akik sokan vannak testvérek.

Mi 6-an vagyunk és egy nagy, szép házban lakunk és nem vagyunk cigányok, sőt az egyik bátyám hungarista (-.-" :D) és apa is utálja a cigányokat, de nem fajgyűlölő. Először nekem is mondták, hogy "biztos csóró vagyok" de utána rájöttek, hogy mégsem...mi normális ruhákban járunk, tiszták vagyunk, nem buktunk meg soha, fehérek vagyunk :D.


Az igaz, hogy a ruha lök egy kicsit az emberen de nem biztos, hogy koszban is élnek. Ti hogy vagytok ezzel?

15/L


2010. máj. 20. 17:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Én is utálom, amikor látatlanban kitalálnak dolgokat az emberről. Azt hiszik, hogy azért mert valakinek nem csak egy testvére van, az már biztos roma származású, pedig ez hülyeség. Unokatesómék 4-en vannak, és nem romák, távolról sem. Irigyek az emberek, mert nem tehetik meg hogy sok gyerekük legyen, vagy egyáltalán nem lehet gyerekük és a sértettségüket a másikon élik ki. Vicc, amit egyesek itt művelnek és elvileg ezek felnőtt emberek, biztos marha jó szülő válna belőlük. Ne foglalkozz velük, szánalmasak, egytől egyig.
2010. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó a nagy család, szerencsés vagy!!
2010. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

anyámék 7en testvérek,hatalmas házban és normális szinvonalon nőttek fel,és csak nagypapám dolgozott


ma már sajnos 1 fizu 95%ban kevés,kell a nőnek is dolgozni ahhoz hogy megéljenek,igy több gyereket nehéz vállani,aki vállal,azt teszi kockára,hogy ha beüt valami,akkor nehéz helyzetbe jutnak

te szerencsés vagy,örülj neki,ne foglalkozz az emberekkel

2010. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A román is fehér csak úgy mellékesen.(leglalábbis az ismerősöm az)


Mi meg heten vagyunk testvérek. Nagy kaland. Mindenki azt gondol amit akar. Nem izgat ki mit mond, téged se érdekeljen.

És az hogyha megbuknál szerinted min változtatna? Én is megbuktam mégis Magyar maradtam és nem változtam cigánnyá.


16/L

2010. máj. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5-en vagyunk és fehér emberek. Aki beszól, az elmehet..
2010. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Áldás van a szüleiden, amiért négy remek gyermekük van. :) És ha még tisztességesen, becsületesen fel is nevelik őket, akkor meg ki a fenét érdekel, hogy mások mit gondolnak?!

A környékünkön (Budapesthez közeli kisváros, új építésű rész) majdnem minden családban 3-4 gyerek a jellemző. Teljesen normális errefelé a nagy család. Mindenhol dolgoznak a szülők, a gyerekek óvodába, iskolába járnak, tiszták, rendesek, aranyosak, és "fehérek". :)

Nekünk még nagyon bele kell húznunk, mert egy sincs. :(

2010. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

"A román is fehér csak úgy mellékesen.(leglalábbis az ismerősöm az)"


Nem románokról hanem romákról van szó, a kettő nem ugyanaz. Bukásról meg szó sem volt.

2010. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
Szia! Még jó, hogy apukád nem fajgyűlölő, mert akkor még magával sem lenne kibékülve. Ugye ti is a homo sapiens sapiens fajba tartoztok? Gondolom rasszistát akartál írni. Óriási különbség van. :)
2010. máj. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg így van, mármint az embereknek ez az első gondolata.


És hát ez egy tendencia miatt van, ami megfigyelhető az egész világon. Az elmaradott országokban születik a legtöbb gyerek, a nyomorba. A fejlett országokban pedig a jólét ellenére is csak 1-2 gyereket vállalnak.

Érdekes mód, még a milliomosoknak is csak 1-2 utóduk van, pedig bőven felnevelhetnének egy tucatnyit is.

Azon nagyon kiakadtam, mikor olvastam vagy hallottam, hogy Hajdú Péter kijelentette: két gyereket szeretnének, mert úgy érzi, a mostani világban 2 gyerek az, amit fel lehet tisztességesen nevelni. Hát basszus, biztos 3 gyereknél már anyagilag tönkremenne, a hülye barom. :D


Egyébként minden tiszteletem az olyan magyar családoknak, akik 2-nél több gyereket vállalnak. (mi hárman vagyunk testvérek, bár a húgomat nem tervezték) Mert azzal sajnos nem lehet példálózni, hogy nagyszüleink korában 8 gyerek is felnőtt egy házban, nem éhezett, de egy mai gyereknek egész más szükségletei vannak. Akkor az volt a szükséglet, hogy kapjon ételt, és legyen tiszta ruhája, ami nem volt új, hanem hordta még a 4. testvér is a legidősebbét. Nem kellett neki számítógép, internet, converse cipő, nem járt egyetemre, legtöbbször még középiskolába sem. Szóval ég és föld a különbség. Ha ma úgy látnának el gyereket, ahogy nagyanyáinkat a szüleik, azt mondanák rájuk, hogy putris romák...

Már az is ciki az emberek szemében, aki nem 20 ezerért vesz cipőt, hanem pár ezerért...

21L

2010. máj. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

17:24

Tudod nem a válaszokra kellene válaszolni hanem a kérdésre.

2010. máj. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!