Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondanak ilyet mindenkire?

Miért mondanak ilyet mindenkire?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy akinek kettő-háromnál több tesója van azt általában lenézik, hogy biztos cigányok meg csórók. Szerintem ez nem minden esetben így van...van pár ismerősöm akik sokan vannak testvérek.

Mi 6-an vagyunk és egy nagy, szép házban lakunk és nem vagyunk cigányok, sőt az egyik bátyám hungarista (-.-" :D) és apa is utálja a cigányokat, de nem fajgyűlölő. Először nekem is mondták, hogy "biztos csóró vagyok" de utána rájöttek, hogy mégsem...mi normális ruhákban járunk, tiszták vagyunk, nem buktunk meg soha, fehérek vagyunk :D.


Az igaz, hogy a ruha lök egy kicsit az emberen de nem biztos, hogy koszban is élnek. Ti hogy vagytok ezzel?

15/L


2010. máj. 20. 17:03
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én is ismerek több olyan családot, ahol 6-an 7-en vannak testvérek, és eszembe sem jutott, hogy lecigányozzam őket. Szerintem ez csak az abszolút primitív emberek fejéből pattanhat ki, hogy "na, ha 3 kölke van, ammá' biztos cigány". Mi is hárman voltunk testvérek, de nem szólt meg minket senki. Nekem mindig is az volt a fura, ha valaki egy gyereket vállalt... egy gyerekben mi a jó?

Nekem a terv a 3-4 gyerek, de ha olyan egzisztenciát tudok majd magamnak teremteni, akkor többet is szívesen bevállalok. Csak győzzem őket megszülni! :)

2010. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Mi is hárman vagyunk, nem voltunk valami gazdagok, de pl a városunkban az egyik leggazdagabb, legbefolyásosabb családban nemrég született az ötödik gyerek.

Azt hiszem, a gazdagok többet foglalkoznak a pénzzel, és szerintem olyasmi is motiválhatja őket, hogy ha nincs sok gyerek, akkor egyben marad a vagyon. De ez csak egy tipp :)

A másik, hogy akit ismerek és sok pénze van, az sokat is dolgozik, annyit, hogy mellette egy gyerekkel se tudna eleget foglalkozni, mert még este tizenegykor is képes üzletelni. Aki ilyen, annak nem is való a nagycsaládos lét...

2010. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
A nagypapámék 9-en voltak testvérek és magyarok, nem romák, ráadásul jómódú családból származtak, de soha nem hallottam a nagymamámtól, hogy bárki is másnak mondta volna őket, vagy ismertség nélkül elitélte volna őket. Ráadásul sztem az látszik valakin, hogyha roma és az öltözék meg utal a családi körülményekre. ezért nem is értem, ha valaki jól van öltözve és mondjuk 5-en tesvérek, akkor kinek jut eszébe, hogy ezek romák és, hogy csóróságban élnek. mert nekem nem, az biztos.
2010. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!