Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elégszenek meg sokan a...

Miért elégszenek meg sokan a létminimummal?

Figyelt kérdés
Ismerek több olyan családot vagy házaspárt, akiknek abból áll az életük, hogy cigiznek, meg nézik a tv-t. Közben életükben nem nyaraltak, nem ettek egy jobb ételt, 120 Ft os sört isznak. Változtatni eszük ágában sincs, megelégszik a legalja melóval, koszos lakással, olcsó legalja cuccokkal, nélkülözéssel. Aztán persze siránkoznak.... Miért nem törekszenek a jobbra? Miért elég nekik a létminimum?
2017. júl. 4. 21:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek nincs kedve, van, akinek nincs lehetősége. Nem lehet általánosítani.

Pl. Van, aki abban nőtt fel, hogy szülők robotoltak reggeltől estig egy gyárban, minimálfizuval, és ezzel meg is voltak elégedve. Kevésbé motivált környezetben könnyű beletespedni ebbe az életbe.

Van, aki motivált, de pl van egy gyereke, egyedülálló, segítsége nincs, na így találj jó munkahelyet.

Vagy akármi... nem szabad általánosítani, és nem tudhatod, hogy valaki milyen mindennapi problémákkal küzd.

2017. júl. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Ezeke az emberek így szocializálódtak,nekem is vannak ilyen ismerőseim, rokonaim szép számmal. Ha meg megmondod neki, hogy változtani kéne akkor egyből keresnek valami kifogást, legnépszerűbb, hogy a kormányra fogják, pedig legtöbb esetben ők saját maguk felelősek saját bajukért, sorsukért. Cigiről, alkoholról ne tudnak leszokni, veszik fel a hiteleket, a pénzt értelmetlen dolgokra szórják el, szerencsejáték, fogadások. Ezért van, hogy fejlődésben ma már Románia is lehagyta Magyarországot.
2017. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
40%
Őket úgy hívják prolik.
2017. júl. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
11%
Szakképzett munkaerő hiány van itthon, mert mindenki elhúzott külföldre!!!! Ja hogy tanulni nincs kedvük...Az ért a 3 diplomás nyelvvizsgás hasonlat elég gáz volt. Az országon belül is lehet mozdulni ha szükséges! 2 év alatt megduplázódott a fizetésem az osztrák határ mellett (nem járok át dolgozni), pedig nem 150 000-ről indultam! 1 diploma meg 1 nyelvvizsga...
2017. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%
Ezt szinte az egész országtól meg lehetne kérdezni. Az árak nyugatiak, de a magyar fizetések balkániak. Még sok diplomás bér sem éri el a nyugati minimálbért. Tényleg genetikailag alávaló ez a nép. Normálisabb országban (pl Románia) már kötélen lógna a tolvaj kormány.
2017. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
25%

Mert lusták és kényelmesek.

Most nem azokról beszélek, akik tennének érte, de nem tudnak, hanem van az a réteg is, aki tudna érte tenni. Hány ilyen van...

Ajánlanának neki egy jobb munkát (mondjuk 20-30 perccel többet fizet), de ahhoz 20 perccel többet kellene utazni tömegközlekedéssel, és "franc fog ennyit utazgatni". Vagy folyton összeveszik a főnökkel, folyton kirúgják, és nincs mit enni, de "nekem ne mondja meg senki, hogy micsinájjak". Vagy munkákat utasítanak el egyéb baromságok miatt, hogy "de hát ott telefonálgatni kell, én meg azt uuuuuutálom", "csak akkor váltok állást, ha 200e-s irodai állást kapok", vagy egyáltalán az, hogy segély helyett dolgozni kéne. Persze emellett a sör, a cigi az létszükséglet, és a segély vagy a fizu első napján mindent felvásárolnak a boltból, drága csokit, drága jégkrémet, alkoholt, 20 zacskó rágcsát... aztán a tévében nyígnak, hogy a kis Lacikának nincs pénz gyógyszerre vagy el akarják tőlük venni a lakást/házat... na az ilyet sosem tudtam megérteni.

2017. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, manapság az egész munkaerő piac átalakulóban van, vagyis folyamatosan tartott ez az átalakulás nyugaton, de mivel Magyarország hirtelen lett kapitalista berendezkedésű, ezért itt ezek a változások is túl gyorsan léptek életbe. Hogy miről is pofázok? Kádár idejében mindenki eljárogatott dolgozni, túl sok inger nem is érte az embereket ugyanis elkölteni se nagyon tudta a pénzét hiszen nem volt mire. Nem volt ennyi szolgáltatás, mint a telefon, kábeltévé, illetve nyugatra, drága üdülőhelyekre sem tudott elmenni, a boltban mindenféle drága csokoládét, ruházatot megvenni. Aztán ránk szakadt a nyugat, a hatalmas árubőségeket és megjelenő fogyasztói igényeket nem tudták és nem is akarták olyan módon kielégíteni, hogy nyugati szintre húzzák a béreket. Egyébként is a magyar akkor megvadult volna. Jöttek tehát a hitelek, mindenki bevásárolt, lett szép autója stb. Dolgozni se nagyon kellett már, mert vakot-világtalant leszázalékoltak, különböző indokokkal kibújtak a munka kötelezettsége alól. Meg egyébként is átalakult a család fogalma. Mennyi csonka család, válás van. Nincs már visszatartó ereje a házasság szentségének sem. A tudatlan buta emberekre rászakadt egy teljesen más világ, ahol csak a gazdaság, a társadalom globális és átfogó ismeretével lehet érvényesülni. Értsétek ezalatt: nyelvtudások, a komfortzóna elhagyása, kockázatvállalás, szakmai tudás. Ezt ugye Kádár korszakból átjött emberek nem tudták, sőt nem is akarták lekövetni, a leszármazottak pedig tovább vitték ezt a tanult mintát a szocializációjuk során. Egyetlen éltetőjük a hó elején való dőzsölés, a Való Világ és a különböző showk, a pletyka és a kultúra és igényesség teljes hiánya. Remélem egyetértetek velem :)
2017. júl. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
40%

#15 nagyon szimpatikus a válaszod, zöld kezet kaptál!

Én is ugyanezt mondtam, de a sok kormányimádó nyalonc idióta képtelen átlátni azzal az egybites agyával a dolgokat, olyan mélyen van a fejük a Viktátor valagában. És amint látod érvelni se tudnak, csak lepontozni. Szerencsére azt én is. No lássuk csak a piros kezecskéket,ehehehe...

2017. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
71%

Én megelégszem a létminimummal. Mármint nincsen nagy házunk, nincsenek márkás ruháink, nem keresek sokat, de szeretem, amit csinálok, nincs tv-nk se, de minden évben el tudunk menni nyaralni, és boldogok vagyunk, rohadtul nem érdekel minket, hogy szép házunk legyen, meg mit tudom én, a pénzt inkább élményekre költjük, nem márkás cuccokra. Boldogok vagyunk így és szeretjük egymást. :)


Hát amit leírtál a példádban az tényleg rossz. Nem is nagyon tudják, hogy lehetne jobb nekik, szerintem. Ezt látták a szüleiktől, feladjak az álmaikat, feladnak mindent, és beállnak a mókuskerékbe. :(

2017. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert esélyük sincs továbblépni.

Mutass egy olyan céget, ahol szívesen felvesznek a megüresedett vezető pozícióba egy mondjuk 40 éves embert, aki előtte mondjuk 20 évet húzott le egy gyárban a szalag mellett! Ilyen idősen célirányú munkatapasztalat nélkül sehova sem vesznek fel.

Max. annyit tud tenni, hogy az egyik minimálbéres/bérminimumos állásból átmegy egy másik cég minimálbéres/bérminimumos állásába. De attól nem lépett előre!

2017. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!