Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves szülők, akiknek tizenév...

Kedves szülők, akiknek tizenéves gyereke van! Nektek mire mennyi forint megy el kb egy hónapban? Légyszi ne rakjátok el más kategóriába, ezt sokan olvassák. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gondolok itt víz,villany,egyéb számlákra,beleértve internet,telefon,tv.Orvos,gyógyszerek.Ruhák,élelmiszer,egyéb kiadások.Légyszi írjatok le egy átlagos havi költségvetést.Apukám nem hiszi el,hogy másnak is sokba van a normál,mindennapi élet,és nehezen vesz nekem tisztálkodási szereket is.Légyszi segítsetek válaszaitokkal,tapasztalataitokkal!

(A háztartásban élő gyerek /gyerekek korát is írjátok le,ha egy mód van rá légyszi, illetve az ő költségeit is.Köszi!)


2016. júl. 30. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ez most csak körülbelül, de mindig változó. Egyedül nevelem a fiam ő 17 éves, én 38 éves férfi vagyok.

Számlák: 38.000 Ft

Élelmiszer: 30-35.000 Ft

Tisztálkodási szerek: 5000 Ft

Állatok: 20.000 Ft

Hobbi ( motor mindkettőnknek ): 15.000

Bérlet: 3800 Ft

Ruhák: nem szoktunk havonta venni, de olyan 5-6.000


Ezek a kiadások fixek, de ugye ezek csak az alapok. Ezen kívül még sok kicsinységet is ide lehetne írni. Bár én könnyebb helyzetben vagyok, mert a fiam majdnem 50.000 ösztöndíjat kap havonta ( hiányszakma szépségei ), így a telefont, parfümöket, édességeket, italt :))), megveszi magának.

2016. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

1 15 éves gyerekkel:

számlák:kb 35 ezer(azért ennyi, mert geotermikus hőszivattyúnk van, még mielőtt valaki belekötne:-D)

étel:kb 80-100 ezer

ruhák:ez nem havonta van, de havi lebontásban kb 20 ezer hármunkra összesen

fix gyógyszerek:10 ezer

benzin:40 ezer

szórakozás:három színházbérlet, havi egy mozi, havi egy étterem, havi két gyorsétterem, havi egy kiállítás, plusz mindig akad még valami amihez kedvünk van, havi 60 ezer kb

állat: havi bontásban 5-8 ezer

nyaralás alapba: havi 20 ezer

megtakarításba: 100 ezer

gyerek megtakarításába: havi 40 ezer


a gyerek költségei pluszban:

diákbérlet: havi 3200

osztálypénz: havi 1000

pipere/tisztálkodószerek amiket csak ő használ havi lebontásban: kb 2 ezer


Most nem jut más eszembe. Havi 550-620 körüli összegből élünk hárman.

2016. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk nemrégiben változott a felállás, eddig négyünkre (1 családfenntartó, 2 egyetemista, 1 gimis) kb:

- számlák, beleértve a hallgatók albérletét, mobilokat stb. is: 160-170 ezer

- élelmiszer: 100-120 ezer

- ruhák: havi átlagra számolva 40-50 ezer

- szórakozás: 60-80 ezer

- kozmetikumok, tisztálkodószerek: 20-30 ezer

- megtakarítások: 150 ezer fix, plusz változó összeg


Nem számoltam bele az egyéb vásárolnivalókat (tisztítószerek, időnként gyógyszerek, papíráru stb, stb.)

2016. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Miért is lettem lepontozva? Mert nem minimálbérből élünk? Vagy mert nem szórjuk eszetlenül a pénzt?
2016. júl. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem számolom, mindig változik
2016. júl. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Felolvastam kedves apámnak,erre azt mondja nem érdekli mások mire költenek,mi meg arra költünk,amire kell.(Mindez úgy,hogy könyörögni kell minden alapvető tisztálkodási szerért,ma is én adtam a pénzemből(nem apám pénze az,nem tőle kaptam)toalett papírra,papírzsebkendőre,törlőkendőre,mert még azt sem vesz.Szerintetek? :(
2016. júl. 30. 20:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit egyébként,te csinálod jól pont.Apám nem tudja beosztani a pénzt,meg nem is ad már nekem.
2016. júl. 30. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Nem okoskodás..de ha nem tetszik ahogy apád él,miből mennyi fizettek költözz el.

És jó hogy nem érdekli,más hogy él,mennyi számlát fizet stb!

Te is más után mész pl öltözködésbe,tisztálkodásba stb?

2016. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8:Na jött a szokásos e.l.m.e.b.e.t.e.g.Ha nem lennél az,akkor nem írnál ilyenket!Igen is normális emberek költenek számlákra,tisztálkodásra,ruhára,ételre,ez csak neked furcsa maximum!Ezek alap dolgok,itt nem luxusnyaralásról meg ilyesmikről van szó.Tudom,te is 80 ezerből élsz,l.e.sz.a.r.t.a.k a szüleid,14 éves korod óta dolgozol,és 18 évesen elköltöztél,mint ezen az oldalon olyan sok válaszoló.Különben nem írnál ekkora b.a.l.f.a.sz.s.á.g.o.t úgy,hogy nem tudod a körülményeket,ha nem ilyen lennél.Ha meg nem ilyen vagy,de mégis ilyeneket írsz,akkor duplán i.d.i.ó.t.a vagy!
2016. aug. 4. 05:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!