Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elégszenek meg sokan a...

Miért elégszenek meg sokan a létminimummal?

Figyelt kérdés
Ismerek több olyan családot vagy házaspárt, akiknek abból áll az életük, hogy cigiznek, meg nézik a tv-t. Közben életükben nem nyaraltak, nem ettek egy jobb ételt, 120 Ft os sört isznak. Változtatni eszük ágában sincs, megelégszik a legalja melóval, koszos lakással, olcsó legalja cuccokkal, nélkülözéssel. Aztán persze siránkoznak.... Miért nem törekszenek a jobbra? Miért elég nekik a létminimum?
2017. júl. 4. 21:08
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
92%
Külföldön élek nincs márkás ruhám cigizek és egyedülálló anyaként nevelek egy gyereket minimális pénzből de még van mindenünk. Nem dolgozom mert nem tudok a bébiszitter drága vagy megbízhatatlan esetleg bántja a gyereket (tapasztalat) a bölcsi viszi majdnem viszi az egész fizud 60-90€ marad talán nálad belőle de abból jó ha kapsz egy szobát itt. Szóval nem kell leszólni egy embert a miértek tudta nélkül. Le lehet pontozni vagy szidni de én is segélyen vagyok 3 hónapja mert fel kellett mondanom. Én is elmondom néha hogy milyen szar de ha valaki idegeneknek panaszkodna emiatt rólam biztos lecsapnám mert milyen ember az ilyen...
2017. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Itt jön be amit én írtam kedves utolsó: csonka családok
2017. júl. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
56%

Mert mást nem tehetnek, Kérdező.

Mégis hogyan törjenek ki a szegénységből? Az ország gazdaságát tönkrevágta a kúrmány (ahogy az egészségügyet, közbiztonságot is), munkahely nincs, a közmunkabér pedig az éhenhaláshoz is kevés. Ha nincs jó meló, nincs jó fizetés. Ha nincs jó fizetés, nincsenek luxuscuccok, finom ételek, drága autó, stílusos ruha stb. See how it workz?


A lepontozós narancsködös fideszdroidoknak meg én is nyomtam mínuszt. Olyan cuki ahogy a kímélet fejében csontig benyalnak a Viktátornak, már csillog-villog az összes popsi a Parlamentben mint a legtüzesebb drágakő :DDD szánalomtenger.

2018. jan. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Senki nem "elégszik meg" a létminimummal, egyszerűen nem tud semmit tenni ellene. Senki nem élvezi hogy a társadalom peremére került vagy lezüllött. A kormányzat az oka annak hogy ez a jelenség mára mindennapos lett, és meg se próbál semmit tenni ellene. A mélyszegényektől már nem lehet semmit elszedni, dögöljenek csak meg, Lézerjanika is megmondta az ő tömérdek sok okos eszével, hogy mindenki annyi ér, amennyije van...

A sok buta birka pedig újfent megválasztotta őket. Nagyon ügyesek voltak, kongratyülésön, hála nekik Ukrajna 3 éven belül megelőz minket.

2018. aug. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
46%

Nincs választásuk, azért.

A cégek és az állam nem hajlandó magasabb bért adni.

Ki van ez találva: a vadkapitalizmus arról szól, hogy van egy szűk réteg, akinek nagyon jó, van egy kicsivel tágabb réteg, akinek jó, a maradék 98%-nak meg szar.

Szándékosan úgy van megalkotva a rendszer, hogy az egyszerű átlagmunkás ne kereshessen többet alamizsnánál.

Merthogy ez majd ösztönzi "versenyre" az embereket, hogy mindenki többre akarja vinni.

Aha, persze, mert bárkiből lehet Vól Sztrít farkasa, biztos...

A "versenyszellem" vezetett oda, hogy egy szűk réteg uralkodik, a társadalom többsége meg nyomorog.


"Mert rinyálni könnyebb mint megemelni a valagát valakinek."


Aha és mit kéne csinálni, észvitéz?

Ha fizetés-emelést kérsz, kivágnak.

Ha nem mész ennyiért melózni, éhen halsz.

Ha kimész tüntikézni, pofánnyomnak könnygázzal és visznek a sittre a germók közé.

De diktatúra az nincs, áááááá egy kicsike se!

Aki teheti, elmenekül külföldre, aki meg nem, az marad itthon a mélynyomorban.

A piros kezet pedig adtam neked.


"Mert hibáztatnak mindenkit: a kormányt, a fityiszt, a maszopot, a multikat, a biciklis postást, csak a saját hülye fejüket nem."


Kisapám, mi az uralkodás első szabálya?

MINDENÉRT te vagy a felelős.

Erről pedig ennyit, ide egy pontot kérek.


"tinédzserkorukban az iskola mellé jártak és kiröhögték, strábernek titulálták azt, aki tanult. A csóró, alkesz élet mellett döntöttek."


Igen persze, biztos azért van 4,6 millió mélyszegényünk, mert mind az iskola mellé járt, és mind csóró alkesz akart lenni, egyiknek se volt egy gramm ambíciója se...

Általánosítás at its finest.


"senki sem fogja őket kirántani a kakiból, csak ők mászhatnak ki belőle. Csak hát nem akarnak, mert az kényelmetlen."


A kormánynak kutya kötelessége megteremteni a jólétet, kisapám. Azért választjuk meg őket.

Vagy szerinted nem így van? Akkor mégis miért tartjuk el a semmirekellő politikusokat?

Hogy legyen aki hazudozzon és lopjon? Ezt bárki utánuk csinálja ingyen és bérmentve.

Kaptad csípőből a piros kezet!


"Szakképzett munkaerő hiány van itthon, mert mindenki elhúzott külföldre!"


Külföldön már rájöttek arra a munkáltatók, hogy igen rossz vicc oda szarni, ahonnét eszünk.

Ott normális fizetést tudnak adni a melósnak érdekesmód. Egy düsseldorfi szobalány miért keres meg annyit mint nálunk egy senior programozó? Ez ám a finom kérdés!


"Ja hogy tanulni nincs kedvük...Az ért a 3 diplomás nyelvvizsgás hasonlat elég gáz volt."


Tele vagyunk munkanélküli végzősökkel, csak mondom. De gondolom úgyis kimagyarázod, hogy "há' azok mind büfészakok, mé' nem mennek programátornak, akkó' maj' jól csiliomosok lesznek, hö"...


"Az országon belül is lehet mozdulni ha szükséges!"


Sajnos nem az ingatlanlufi kellős közepén.


Lehet lepontozni engem is, Fidióta-nyalókák, beismerni úgyse fogjátok, hogy igazam van, mert az ugye derogál.

2019. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!