Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van, milyen módon...

Elegem van, milyen módon tudom elérni hogy elköltözzön innen?

Figyelt kérdés

Sógornőm lányát befogadtuk mert elzavarta az anyja otthonról ( 16 éves ).

A fèrjem megszánta és közös megbeszélés után belementem hogy míg a sógornőmmel nem rendezi a helyzetet addig ide jöjjön.

Ez már egy éve volt. Az első fél évbe nem volt semmi gond, segítőkész volt nem volt vele semmi probléma.

Mostanában viszont semmit nem csinál. Haza ér iskolából lebassza a xuccait és a telefont nyomkodja. Semmi nem jó neki, kötekszik, flegma. Elhasználta a cuccaimat amiket letagadott, azokat azóta zárom a szobánkba.

Ordít ha nem mehet ki este csavarogni.

Napközben én hallgatom ezeket mivel itthonról dolgozom, a férjem délután csatlakozik.

Értem én, hogy rokon meg sajnálja de ez így elég volt.

A sógornőmmel azóta sem rendezte a kapcsolatát, sőt rosszabb is lett. Ő nem engedi meg hogy haza menjen. Viszont ez az állapot is tarthatatlan.

Valami tanácsot kérlek adjatok mert megőrülök ettől.



2017. júl. 5. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Gyámügy.
2017. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Gyámügy, a lány kiskorú. Az anyja nem dobhatja ki csak úgy.
2017. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ès akkor vissza viszik? Vagy mit csinálnak vele?
2017. júl. 5. 20:08
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Ez azért durva. Belegondoltam mindenki helyzetébe és egyikőtök helyébe se lennék.

A lányt az anyja kidobta erre ti is ki akarjátok milesz vele minden tini ilyen ökör nem tudnál vele beszélni hogy változtasson vagy hatni rá valahogy?

Téged is megértelek hisz hirtelen kaptál egy tinit.

A férjed pedig melyik ujjába harapjon?!

Beszéljetek vele valahogy mert ha kiteszitek nagyon rossz élete lesz. Most tini de ha felnő hálás lesz hogy befogattátok és felneveltétek.

2017. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Egyik nap megfogjátok a leányzó kezét, beültök a kocsiba, hazaviszitek. Majd amikor az anyja ajtót nyit, a leányzót átadod, hogy te vagy az anyja, old meg a gondjaitokat. Majd eljöttök. Hivatalosan nem is lehetne nálatok, csak ti voltatok rendesek.
2017. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
" Most tini de ha felnő hálás lesz hogy befogattátok és felneveltétek." Vagy sem. a szülei csesztek megnevelni, gondolom otthon is ilyen követelőző volt - ezért szabadult meg tőle az anyja. Nem befogadni kellett volna, rögtön ráhívni a gyámügyet inkább. Milyen kényelmes már hogy egy évig más pénzeli a gyereket- csakhogy nem tehetik meg egy kiskorú gyerekkel, még akkor sem ha ő a sátán személyesen.
2017. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag az elmúlt hónapok megbeszèlésekkel teltek. Egyik fülén be a màsikon ki.
2017. júl. 5. 20:33
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Kiskorú. Óriási felelősséget vettetek a nyakatokba.

Ha nem juttok dűlőre apjával, anyjával, akkor bizony gyámhatóság!

A saját jól felfogott érdeketekben is.

Csinál valami baromságot, történik vele valami, kettőtöket vonnak felelősségre a hatóságok.

Észnél legyetek.

Mire föl tartan átok el egy felelőtlen, pofátlan, arrogáns gyereket?!

Ott van az anyja, apja. Oldják meg.

2017. júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Az anyja meg nem zavarhatja el otthonról.

Ez is a gyámhatóság körébe tartozik.

Lépj, míg nem késő.

2017. júl. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként jogilag akkor is necces, ha a gyerek normálisan viselkedne.


Hatalmas felelősség!

Ha történne vele valami baj, az anyja "hálából" ellátná sa bajotokat, benneteket hurcolna meg, hogy kimossa saját magát.


Uccu neki, vissza a feladónak, ha nem fogadja be, irány a rendőrség, gyámhatóság.

2017. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!