Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a szüleim, hogy nem kötelességem elérni azt, amit ők nem tudtak, akartak?

Figyelt kérdés

Anyámnak érettségije van, munkanélküli 15 éve. Apám kosárfonó. Ebből élünk, szegények vagyunk. Épp, hogy kajára futja, hogy a rezsi is meglegyen nagyon spórolnunk kell. Kaján kívül én veszek magamnak mindent a megspórolt pénzemből. Az a helyzet, hogy ők mindig azt várták tőlem, hogy egy sikeres ember legyek. De nem tudom mégis mit gondoltak, miből meríthetnék mert sohasem foglalkoztak velem. Kisiskolás koromban sohasem ültek le velem tanulni. Egyetlen egyszer se. Én sohasem rohanhattam oda hozzájuk segítségért, magasról tettek rám. Amikor nyolcadikos voltam, a nővérem végleg elköltözött itthonról és valami nagyon elromlott. Nagyon szegények lettünk, már nem erőltették meg magukat annyira se mint eddig, nekem meg szép lassan elkezdett kisiklani az életem. Hazajöttem és csak a reménytelenséget láttam, a nyomorgást láttam, anyám depressziós volt, én pedig csak egy átlátszó jelentéktelen ember voltam. Minden beszélgetés csak a felszínt karcolgatta, minden beszélgetés üres volt, az egész családunk egy hazugság volt. Többször megvertek és állandóan terrorban tartottak, amiért bukásra álltam. De engem nem érdekelt az iskola és már nem érdekelt, hogy viszem-e valamire az életben, pedig régen jeles voltam és céljaim is voltak. De akkor csak meg akartam halni, volt egy öngyilkossági kísérletem is. Anyám nemrég sírva fakadt, amiért az egyik általános iskolás barátnőm már elsőéves egyetemista, mérnöki karon. Nekem meg érettségim sincs. Mindketten szégyellnek engem. De mégis miért nem néznek egy kicsit magukba? Sohasem foglalkoztak velem, sohasem bíztattak, sohasem ösztönöztek, sohasem segítettek, sohasem érdekeltem őket. Apám életében egy könyvet nem olvasott el, akkor miért várja el tőlem, hogy értelmiségi legyek? Azt hiszik majd én pótolni fogom a hiányosságaikat? Azt hiszik minden gyerekjáték, csettintésre megy és hogy egy gyerek felnevelése annyiból tevődik össze, hogy ellátjuk a fizikai szükségleteit és vigyázunk rá?

Mégis miért kellett volna nekem jobbnak lennem annál, amit láttám? Anyám egésznap otthon, apám nappal dolgozik, este beül a tv elé és azután alszik. Ennyi az életük, nem érdeklődnek semmi iránt, nincs hobbijuk, nincsenek céljaik. Csak beülnek a tv elé, mert az nem igényel gondolkodást, kibeszélnek mindenkit de számukra a saját hibáik nem léteznek.


2015. nov. 12. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért kellett volna jobbnak lenned? Előtted volt egy rossz példa, amiről tudtad is, hogy rossz, ennek ellenére követted. Nem csak a szüleid hibásak, amúgy meg egy érettségit mindenki le tud tenni.
2015. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mégis miért kellett volna nekem jobbnak lennem annál, amit láttám?



Azert kérdező hogy ne csak márol holnapra elj! Hanem legyen normalsi életed jo munka helyed. Es ne ugy elj mint a szüleid hogy kosárfonásbol meg munkanélkülibol keljen elned.

Magadnal tanulsz es nem másnak..

2015. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A szülő természetes és normális reakciója, hogy részben gyermekeiben él tovább és korábbi hibától igyekszik megóvni a gyermekét.

Ez most nem jött össze. :(

Sajna az, hogy önmagukat olyan pocsékul menedzselték hozta magával, hogy gyermeküknél is elkövették ezt a hibát. Ha több lett volna bennük, akkor valószínűleg több jött volna össze már a maguk élében.

Ez van.


Szóval ne hibáztasd őket, mert ők többet akarnak, de nem is érezd magad rosszul, amiért nem jött ez össze.

Kicsit hasonló helyzetben voltam én is és saját tapasztalatból mondom, hogy ha sikerül kikászálódnod a lelki mocsárból, akkor habár nem leszel mérnők, de több lehetsz mint szüleid.

2015. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne a szüleidért tegyél valamit,hanem saját magadért.Én abban igazat adok a szüleidnek,hogy szeretnék ha kitörnél ebből az életből,amiben ők vannak.Édesanyád is valószínűleg azért sírt,mert többre vagy képes és sajnos látja,ahogyan elszúrod az életedet.Figyelj nézz magadba!Ha így folytatod,akkor te is úgy fogsz élni,mint a szüleid.Szedd össze magad,szerezd meg az érettségit,mert az már mindenhol alap.Mi volt régen a célod?
2015. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De hiszen te magad is látod, mennyire fájdalmasan üres a szüleid élete. Persze, hogy arra vágynak, hogy a tied ne ilyen legyen. Ezért persze tenniük kellett volna. Sajnálom, hogy ilyen családban nőttél, nőttetek fel, de ideje saját kezedbe venned a sorsod. Ha te nem akarsz úgy élni, ahogy a szüleid, legalább egy szakmát tanulj ki, majd keress munkát! Drukkolok neked!
2015. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Te is észrevehetnéd, hogy magaddal szúrsz ki, nem velük. Tanulhattál volna a hibáikból.
2015. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezek a körülmények kellettek volna h motiváljanak. Egy érettségit letenni nem nagy cucc, utána meg mehettél volna okj-ra. Szerintem középiskolában minden gyereknek kéne h jöjjön a felismerés h magának tanul, senki másnak és azért tanul h ne ilyen körülmények között kelljen vegetálnia. Mert ez minden csak nem élet.
2015. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
Foglalkozni a kutyával kell pl. És igen, legfeljebb annyi a dolguk hogy a fizikai szükségleteidet ellássák. Ember vagy, önállóan gondolkodsz, oda mész ahová akarsz, azt csinálsz amit akarsz. Azért írtam a kutyásat, mert például ha van egy kutyád azzal tényleg foglalkozni kell, mert nem mehet egyedül sétálni. De te mégis mit vársz a szüleidtől? Örülj neki hogy kaptál ennyit is. Máskülönben te mit adtál nekik amiért úgy gondolod hogy tartoznak neked? Írom ezt úgy hogy az én helyzetem is hasonló, annyi különbséggel hogy simán megvehettek volna nekem 1-2 dolgot, de most 21 évesen örülök hogy mindent magamnak csináltam meg.
2015. nov. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan irsz, ahogyan fogalmazol, abbol latszik, hogy tobbre vagy kepes.

Szedd ossze magad, lepj ki ebbol a lelki nyomorusagbol tedd le az erettseget es talald ki, milyen eletet akarsz elni. Ne ragodj azon, amit mar nem tudsz megvaltoztatni.

2015. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem te most csak kifogást keresel arra, hogy megmagyarázd azt, mitől szánalmas a te életed is.


Nekem is volt nagyon szegény, nem értelmiségi családból származó ismerősöm, aki végül ösztöndíjjal tudott egyetemre menni meg valami magánalapítványi díjat is sikerült elnyernie, igaz, szénné tanulta magát.

2015. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!