Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek a helyemben?...

Mit tennetek a helyemben? (Rossz anyos)

Figyelt kérdés

Szovan, az anyosjeloltem felajanlotta uresen allo hazat, hogy koltozzunk oda a fiaval.

Baratom es ő kozosen fizetik a haz felujjitasat. (Nekem nem engedi, hogy fizessek akarmit is, mert ha szetmegyunk a baratommal akkor o nem akarja nekem kifizetni amiket en fizettem :D )

Kb meg egy het mire be tudunk koltozni, de mar most szabalyozni probalja, hogyan eljunk.

Baratommal beszeltuk, hogy szeretnenk majd kutyat bentre, de az anyos jelolt nem engedi, hogy legyen kutyank... aztmondta hogy ezt tobbszor nem akarja meghallani.

Parommal elmentunk laminalt padlot vasarolni amit a parom fizetett, hazavittuk es az anyos meg kiakadt, hogy ez milyen csunya es szerinte vissza kene vinnunk.

Eleinte persze nagyon kedves volt es mondogatta, hogy mindent ugy fognak megcsinalni ahogy nekem es a baratomnak jo es ahogy nekunk tetszik..


Ti mit csinalnatok ebben a helyzetben?


2017. júl. 10. 11:00
1 2
 1/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
93%

Nem árt, ha pároddal most megbeszéled mi legyen, és kb. egyet akartok. Elmondod, hogy szerinted ez így nem lesz jó, mert ha mindenbe beleszól, akkor nem lesz nyugodt életetek.

Ha ő is így látja, akkor egyszerűbb kigondolni, mi legyen tovább.


Ha a párod nem így látja, akkor sokkal nehezebb bármit is lépned. De az első, hogy a pároddal egyetek egy nevezőn.

2017. júl. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Persze, en ezt meg is mondtam a paromnak, hogy ha az anyja akarja iranyitani az eletunket akkor en nem fogok oda koltozni.


Annyit mondott, hogy ez az o haza..


Ha nekem anyukam felajanlana hogy koltozzunk az uresen allo hazaba(ami sajna nincs :D) eszebe nem jutna szabalyozni az eletunket..

2017. júl. 10. 11:23
 3/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
91%

Hát az rendben van, de ez az ő anyukája, és nem a tied.

Szóval a mi lenne ha... boncolgatása tejesen felesleges. Ez van, ehhez kell alkalmazkodni, elfogadni vagy megszökni. Esetleg köztes megoldást találni.

Pl. albiknál is van, hogy a bérlésnél lehet átalakításokat végezni (nem drasztikusat). Tehát ha beleveszed a padlót, akkor azt használjátok és ha kiköltözöl visszaállítod az eredeti állapotot.

De ha anyós ilyen mértékben bele akar szólni az ingatlanba, akkor én csak bérleti szerződéssel költöznék az ingatlanba. (ha költöznék) Az legalább jogilag jól körbe van határolva.. Viszont így is a nyakatokra járhat, mivel tulajdonos.


Szóval az ok, hogy az ő ingatlanja, ha bérlitek, akkor a használatba nem szólhat bele, ha nem rongáljátok az építményt. Viszont így akármikor odamehet és beleszólhat az életetekbe.

Szóval most nem az a kérdés kié az ingatlan, hanem, hogy ilyen áron kell-e nektek az ott lakhatás? Ezt kell tisztázni a pároddal.

2017. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
93%

Elég nehéz helyzet.


Te nem nagyon léphetsz fel az anyós "ellen", mert lehet, hogy örök ellenséggé válsz és ellened fordítja a párod (vagy legpróbálja). A párodnak kell kialakítania a megfelelő viszonyt és neki kell nagyon határozottnak lennie, méghozzá most, az elején.


Sajnos látszik, hogy a szabályok nincsenek letisztázva. Az úgy nem működik, hogy az odaköltözésért cserébe bármibe bármikor beleszólhat. Ez a ti életetek, a ti kapcsolatotok és a ti otthonotok. Persze jogos, hogy az anyósnak vannak feltételei (mit szabad és mit nem a lakással), de ezt azelőtt kell letisztázni, hogy odaköltöznétek. Nem közben és nem utána. Ennek így kell működnie:

1. Ő elmondja, hogy milyen feltételekkel költözhettek oda (nem lehet kutya, nem lehet xy átalakítás, pénzügyek stb.)

2. Ti ezt vagy elfogadjátok, vagy nem.

3. Ti is elmondjátok a terveiteket és az igényeiteket, például azt, hogy hogyan és mire kell a beledumálást korlátozni (!!!).

4. Ő ezt vagy elfogadja, vagy nem.

5. Ehhez tartjátok magatokat. Ha ő nem képes elfogadni azt, hogy nem szólhat bele az életetekbe kényére-kedvére, akkor ne költözzetek oda.


De, ahogy mondtam, sajnos te elég passzív helyzetben vagy. A párodnak kéne ezt keményen kezelnie, én a helyében ezeket rég tisztáztam volna. A párodra megpróbálhatsz hatni, de legyél óvatos, hogy ne az jöjjön le belőle, hogy az anyós ellen áskálódsz.


És úgy általánosságban: ha van lehetőséged, SOHA ne kerülj komoly anyagi kapcsolatba a családdal. Ez a viszályok első és legfontosabb oka.

2017. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Az ő házuk, ez teljesen ok.

De ha nagyon elszalad anyósoddal a ló és mindent be akar szabályozni majd, akkor lehet hogy jobb,hogyha inkább albérletben éltek.De igazából a párodnak kéne beszélni a mamával,hogy annyira nagyon ne avatkozzon be a dolgokba.Attól mert ott laktok a házában, még nem kell éreztetni állandóan,hogy az az övé és minden döntést ő hoz meg. Ilyen szívesség kell a fenének.

2017. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

"Ti mit csinalnatok ebben a helyzetben?"


Mivel azt vallom, hogy a bevezetéstől függ minden - lehet, hogy a hátralévő életed minden perce - én nagyon keményen lefektetném a szabályokat.


- kutyát akarunk bent tartani, akkor kutyát tartunk bent, mert ez a MI otthonunk.

- azért mert átadta az üresen álló házat, ettől nem nyert jogot az életünk irányításába

- kulcs nem jár, ha jönni akar jelezze!

... és hasonlók, amik még eszedbe jutnak és neked fontosak.


Mondd el NEKI és a párodnak, ha ezek nem így lesznek, nem költözöl és emellett tarts is ki! ... a többi a párod dolga!

2017. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem törődnék vele és a véleményével. Esetleg lereagálám annyival, hogy Köszönöm, hogy elmondta a véleményét, de mi ezt máshogy fogjuk csinálni.

Amíg a párod nem ugrál úgy, ahogy ő fütyül, nincs gond. Megbeszélném szépen vele mindig az aktuális eldöntendő dolgot, és hagynám, hogy az anyja tudomására hozza, kezelje a reakcióját. Ha a párod nem anyámasszony katonája, neked bele sem kell folynod, és az lesz, amit ti ketten eldöntötök.

2017. júl. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan ez a helyzet nálunk. Csak én már 2 éve vagyok anyos lakasaban a fiával, aki a vőlegényem. Ha egy tanácsit adhatok, ne manj bele hogy ott lakjatok. Szét dogtok menni. Már most lászik hogy a párod zsarolva van. Nem tud kiállni sem magáért sem érted, később rosszabb lesz. Bocsánat hogy ilyen egyenes voltam. Sok sikert. A jószándék vezérelt.
2017. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Elnézést a hibákért.
2017. júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Ja és még annyit, hogy anyósod nem fog változni csak egyre durvább lesz, ez tény, és talán az egyetlen dolog a világon ami soha sem változott és soha sem fog változni. Ahogy megismerted eddig, azt szirozd fel 10el, na az lesz ha odaköltöztök. :/

Mi nemsokara elköltözünk saját házba, akkor végre lesz otthonunk, mert ezt sosem tudtam annak tekinteni, pontosan amiatt amitől te is tartassz.

2017. júl. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!