Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell a segítségetek, véleménye...

Hajdu Change kérdése:

Kell a segítségetek, véleményetek, ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy ismerősöm (15/L) el kell, hogy menjen egy edzőtáborba, ahova amúgy nem akar, mert az apukája is megy és a lány megkérdezése nélkül foglalta le a két helyet. Visszamondani körülményes lenne valamint a szülő nem feltétlenül akarja/tudja megérteni, hogy a lány miért nem akar menni. Hogyan értetnétek meg az apával, hogy ez nem feltétlenül jó, illetve hogyan csinálnátok kedvet a lánynak?
2017. júl. 13. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
Bárcsak engem vitt volna el apám, sport táborba. Magyarázd el a barátnődnek, hogy nagyon szerencsés, hogy apukája elviszi sporttáborba, ahol rengeteget mozoghat, sportolhat, megtanulhat valami ujjat, és új ismeretségekre tehet szert, új élményekkel gazdagodhat.
2017. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És miért nem akarsz elmenni ?(nyugodtan leírhatnád,hogy te vagy a lány c:)
2017. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

15 éves koromban, ha apámmal kötelező lett volna edzőtáborba mennem, abba beleőrültem volna... Egy óriási szenvedésként éltem volna meg és pluszban hozzá azt, hogy még nyáron sem csinálhatom azt, amit szeretnék?!


Amúgy a sport sem állt közel hozzám és apám sem.


Lehet, hogy a lány ismerősöddel is hasonló a helyzet.


15 évesen az ember nem bírja, ha kötelezik valamire, pl. ha ráerőltetnek egy nyári edzőtábort.


Megértem a lány ismerősödet.


Ugyanakkor tudom, hogy a sport/mozgás jó - persze, azt konkrétan nem tudjuk, hogy az a tábor milyen lesz. Ez sok mindenen múlhat. Ha csak a tesi tanárokból indulok ki, köztük is nyilván vannak rendesek és sz@rfejek...


Ha végig stresszelne, idegeskedne, kínlódna a lány, akkor nem fogja magát jól érezni, ezt megértheti az apukája.


Amúgy nem tudom, hogy honnan jutott az apuka eszébe a táborozás ötlete, nagyon nem ismerheti a lányát, hogy annyit nem tud róla, hogy ez az ifjú hölgynek bejönne avagy nem.


Szerintem az is fura kissé, hogy az apuka a 15 éves lányával akar edzőtáborba menni. Lehet, hogy van valami (burkolt?) szándéka, például azt gondolja a lányról, hogy molett és így akarja megoldani a kérdést.


Persze, az is lehet, hogy elmegy a lány a táborba és végül jól érzi magát, ki tudja - ezt nem lehet előre megmondani.


15 éves koromban gyűlöltem a tesi órákat, nekem kínszenvedés volt mind, viszont egyetemen egy nagyon értelmes tesi tanárom volt és imádtam hozzá járni, pedig nagyon kemény óráink voltak!


Az ember változik és azt sem tudhatjuk előre, hogy mit hoz az élet, de remélem, hogy a lány végül jól jön ki a helyzetből.

2017. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!