Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, barátok! Mit csinálnát...

Szülők, barátok! Mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az írásomban biztos azt hiszitek, hogy igazából én vagyok a "főszereplő", de nem.

Legjobb barátnőm másfél éve, 16évesen szülte meg a gyermekét. Szülei nem repestek a hírtől, de nem akarták elvetetni vele, a sulit abbahagyta (rendőrnek tanult), most a helyi (kicsi falu) boltban vagy a kocsmában dolgozik (nem az a lepukkant kocsnma, faluhoz képest jobb mint pesten). A kisgyerekével a szüleinél laknak, a barátja sokszor van távol munka miatt, konkrétan ott lakik ahol van. A kisfiát szereti, tanítgatja, főz, mos, takarít otthon, mint főállású anyuka. A barátja is ha itthon van főz neki. A héten volt itthon a barátja, és mikor kereste a mosnivalóit észre vette a jegygyűrűt. Nagyon örült neki, hisz mióta együtt vannak azóta várja, hogy megkérje a kezét. Eddig csak nekem mesélte el, más nem tud róla. Barátjának persze nem mondta el, szüleinek meg nem akar szólni róla. Úgymimt a terhességénél csak nekem mondta el. Meglepődtem mikor ezt mesélte. Még csak most lesz 18, tanulását nem folytatja, neki úgy tűnik eddig megfelel ez a két munkahely, meg a barátja sem keres olyan rosszul, hogy egy esetleges összeköltözés során ne keljen napról napra élniük. Tudom, egy jegygyűrű nen egyenlő a házassággal, de ő szeretne már jövőre megházasodni, ha megkéri a kezét.

Mondtam neki, mi lesz ha mégsem egymásnak valók, mi lesz ha a barátja talál egy jobb állandó munkát vhol máshol-hiszen egy faluban el tudna dolgozni szakma/érettségi nélkül, de egy városban nem tudna elhelyezkedni. Mikor ezeket felvázoltam neki, megsértődött, hogy miért nem tudok örülni vele együtt, miért vagyok ilyen pesszimista, meg ha mégsem jönne össze a szüleihez tudna jönni, a babá. A terhességénél is aggódtam érte, hogy mi lesz ha a barátja nem akarja a babát és itt hagyja a babával együtt, de akkor is én voltam a rossz, hogy miért gondolok ilyenre, amikor én voltam az első akinek elújságolta. Most jelenleg megsértődött rám. Mégis mi a jó istent kellett volna mondanom erre a hírre?



2017. jún. 22. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vele örülni?
2017. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem értem az egészet, mert van egy gyerekük, az már összeköti őket. Mit változtat mindenen egy gyűrű? Még ha ne adja az ég, el is válnak később, már egy család.

Mellesleg ott vannak a szülei, akik aggódjanak és figyelmeztessék az ilyesmire. Neked tényleg csak vele kellett volna örülnöd.

2017. jún. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
... nem akarok rosszindulatú lenni, de hátha nem is az övé az az eljegyzési gyűrű? Talán meg kellene kérdezni a barátját, hogy mi ez?
2017. jún. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Örültem vele, de hogy ilyen fiatalon konkrétan eldöntötte, hogy az álmát nem váltja valóra, hanem marad otthon anyaként, nekem felfoghatatlan. Ez a 2munkahely szép, ahhoz képest, hogy nem fejezte be a sulit, de emlékszek, mikor kicsik voltunk és az udvaron játszottunk rendősdit, meg amikor általánosból szakközépbe felkerültünk, hogy örültünk és neki is meg nekem is terveink voltak a jövőre nézve és ez minden szertefoszlott. Nagyon örültem a babának, de egy csodás karriert csak úgy felhagyott (kitűnő tanuló volt, igazán jó testfelépítésű lány)
2017. jún. 22. 18:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg azt nem értem, és ennek nem örültem, hogy nem akarja folytatni a tanulmányait, hisz meg is engedték volna, hogy magántanulóként folytathasaa és mikor bölcsis lesz a gyerek ugyanúgy visszamehetett volna a suliba
2017. jún. 22. 18:47
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Egy kövesgyűrű még nem eljegyzés, csak egy ajándék. Akkor lehet elgondolkodni a jövőről, ha meg kéri a kezét. Ha gyerekként szült egy gyereket, akkor férjhez is mehet. Néhány év múlva lehet, hogy megbánja mindkettőt.
2017. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!