Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A segítségetek szeretném...

A segítségetek szeretném kérni, ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem sajnos a 3. iskolában sikerült megcsinálnom, iskola és családi problémák-okok miatt, ezután jelentkeztem egyetemre/főiskolára, ahova sajnos nem vettek fel és az utolsó pillanatban már semmilyen képzésen nem volt hely,így kihagytam egy évet, amit munkával, de mégse annyira hasznosan töltöttem el, mint ahogy kellett volna. Végül az idén nem jelentkeztem, mert nem lett volna elég pontom, így egy OKJ-s képzésre mentem szoftverfejlesztő szakra, amit így utólag kicsit meg is bántam mivel nagyon sok rossz dolgot olvastam ezekről a képzésekről az interneten, ugyanakkor érdekel ez a terület, csak az olvasottak után nem vagyok bizakodó, hogy mit is fogok kezdeni az elvégzése után van-e értelme egyáltalán elvégezni. Bevallom ebben a felsőoktatásos témában én is hibás vagyok, nem úgy csináltam a dolgokat, ahogy kellett volna. Most leszek 20éves, szerintetek érettségizzek újból és próbáljam meg az egészet újra hátha sikerülni fog, vagy ti mit javasoltok, igazából azért félek az egésztől, mert mennek az évek és nem tudom mi tévő legyek ....

Köszönöm, hogy elolvastad.

Szép napot!



2015. szept. 1. 16:10
 1/2 anonim válasza:
Először is, nem mindig kell mások szavára hagyatkozva választani. Ha érdeklődsz a szak iránt, és valamennyire megy is, akkor érdemes megpróbálni. De nem szégyen szerintem vissza menni se és újra próbálni. 20 éves leszel, az nem sok. Viszont itt az esély hogy megpróbáld és ha most sikerül, akkor több esélyed lesz. Viszont ha később nem tetszik az a szak, vagy nem tudsz vele elhelyezkedni, akkor már lehetsz 25-28 éves. is. Ha sikerül, akkor elmondhatod, hogy megpróbáltad és megcsináltad. De ez csak az én vélemyényem! Kérd ki másét is.
2015. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2015. szept. 3. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!