Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján miért viselkedik anyukám igy ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
22-éves lány vagyok.A férjemmel amikor úgy döntöttünk hogy gyermeket szeretnénk vállalni akkor,anyukám oktalanul eléggé ki akadt, ránk.Azt szerette volna hogy vetessem el a gyerekemet.Ma sem értem miért.Azt vágta a fejemhez hogy alkalmatlan lennék egy gyerek felneveléséhez mivel én is még gyerekes vagyok úgy jött ki tőle. Meg hogy ráérek még a gyerek vállalással.Ő 16-évesen szült engem.Az is megfordult a fejembe hogy szégyenli hogy mama lett.Viszont erről én nem tehetek.Mikor meg született a fiam ígérte hogy eljön segít amibe csak,tud mivel császármetszéssel szültem a fiam így örültem hogy az akkor időkben ha feltudok kelni az ágyból olyan fájdalma voltak az első,hetekben hát nem volt valami kellemes.De nem jött el segíteni,és azóta is nagyon ritkán keres bennünket a fiamat s e szokta kérdezni max havonta két havonta jön át nagyon fáj a viselkedése és nem értem miér t viselkedik így velünk.Amikor rá kérdeztem hogy miér t nem találkozunk illőteve,keres sűrűbben akkor az volt a kifogása hogy mert sokáig dolgozik és ninc s busz járat délután már ami persze nem igaz.Mert ismerem a buszjáratokat és van busz olyankor,is még.
2017. júl. 14. 09:22
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Szerintem ezek alapján azért viselkedik így, mert nem volt felkészülve az unokára. Mivel te már felnőtt vagy, saját családod vállaltál, fogadd el anyád döntését, válj le róla.
2017. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Szégyelli, hogy nagymama lett, ez arra emlékezteti, hogy ő már nem fiatal - ez lehet az ok.

Az meg, hogy a lányát arra akarta rávenni, hogy elvetesse a férjével közösen akart gyereket - arra utal hogy lelke mélyén gonosz. Nem tartanék vele kapcsolatot.

2017. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a havonta látogatás okés ha távol laktok. Munka után még buszozzon hozzátok töbször... Anyukád tudja mik a hatrányai ilyen korán szülni/gyereket nevelni és ettől féltett téged. Beszéld meg vele az aggodalmait, hátha megnyugszik
2017. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:
66%

"ez arra emlékezteti, hogy ő már nem fiatal"


??? 38 éves. Sokan az első gyereküket szülik ennyi idősen.

2017. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
#4 és? akkor is középkorú, ha mostanában divat 40 évesen, középkorúan szülni. 22 évesen, két ember akaratából meg jó, ha gyerek születik - gazság ezt megvétózni.
2017. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Mert nem jó ember, ezért. Mert irigy és féltékeny, szeretet meg nem sok benne. Nem hiszem, hogy téged is úgy szeret, ahogy megérdemelné egy gyerek.
2017. júl. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Biztos benne van anyukádban az az emlék hogy milyen gyerekként anyává válni, de inkább ő volt 16 évesen gyerek, mint te. 22 évesen a mai világban tényleg nagyon fiatal anyukának számítasz, de nincs ezzel semmi gond és ha ti a pároddal így döntöttetek azt tiszteletben kell tartani. Nem tudom milyen körülmények között éltek? Mert ha albérletben szerény körülmények között lehet akkor lehet az anyagiak miatt aggódik. Viszont az részéről nem szép hogy ritkán látogat. Nem kötelessége még mielőtt jönnek a "nem a nagymamának szülte a gyereket" hozzászólók, de attól még havi 2-3 alkalommal pár órára megnézhetné a kisbabátokat.
2017. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Ti akartatok gyereket, lett is, ebbe ő nem szólhat bele. Gonosz, rosszindulatú, vagy hiú vagy sokminden lehet.


Ellenezte, hogy gyereked legyen.

Nem érted, miért nem segít, látogat, hiszen hát busz is van... valószínűleg azért, mert nem akar.


Ha azt vágta a fejedhez, hogy alkalmatlan lennél a gyerekneveléshez, és mondjuk makacs is hozzá, akkor lehet, hogy lehetőséget teremt neked most bebizonyítani, hogy rosszul gondolta, és alkalmas vagy igenis. A segítsége nélkül.

2017. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Az most nem releváns anyád milyen, avagy milyennek kellene lennie. A gyerek a tiétek, bárhogy is állhozzá, segítenie nagymamaként szívesség, de sosem lehet elvárás. Te akartál babázni, oldd meg, ne a mamára apellálj. 22 évesen anya akartál lenni, az lettél. Manageld egyedül, ha már egyszer ilyen szülővel áldott meg a sors, avagy vigyázzon a kölökre a férjed anyja. Nem azért vannak a nagyszülők, hogy másodállásban az unokákat pesztrálják. Ha megteszik oké, de ha nem, abban sincs semmi rossz, bármilyen emberek is legyenek. 16 évesen szült, igen fiatalon. Felnevelt böcsülettel, végre élhetne kicsit maga is, nem hiszem, hogy az lenne neki a non plus ultra és álmai netovábbja, hogy előről kezdje a babázást az unokával. Igaza van, te meg majd megoldod, hisz nagylány vagy már, igaz-e? Jöhetnek a piros pacsik, nulláig meg se álljatok, majd a paplan alatt stikában zokogok miatta, ígérem!
2017. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

4-es, csak manapság "divat" 40 évesen szülni az első gyereket. Engem édesanyám 19 évesen szült meg.

Ennek ellenére szerintem rendben van az, hogy valaki ilyenkor vállaljon gyereket (én 30 éves vagyok és még nincs), szóval nem ezzel van a probléma.

De a hozzáállás az nagyon rossz.

Kérdező, beszéltél anyukáddal erről?

2017. júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!