Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi köze van a hagyatékhoz a...

Mi köze van a hagyatékhoz a gyámügynek ha kiskorú örököl?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet amit a gyámügyi osztálynak is elküldtek plusz még a hagyatéki leltárt is. Na de minek? Mi közük hozzá?
2017. júl. 14. 09:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Hat en nagyon regen vtam kiskorú es nem is tudom pontosan mi a jelenlegi szabályozás de az en pénzem (amit örököltem) nem vált elerhetove számomra 18eves koromig. Talan gyámügyi takarékba kerül.valami ilyen neve volt. Örököltem lakást is. Amikor eladtuk annak az ara is oda került. Lehetett belőle igényelni penzt de számlával igazolni kellett hogy arra költötted el amire igenyelted (vagy nekem pl anyukám igenyelte) pl tanevkezdes,ruha,cipo,jogsi.. Gondolom most is valahogy igy lehet. Hja es amikor apu meghalt minket be is hivtak es beszelgettek velünk a halála kapcsán meg az orokolt pénzünk kapcsán de nem emlékszem a részletekre. Ahogy 18lettem kivehettem a penzt, akkor en ki is vettem
2017. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%
Gyámügyi osztálya felügyeli a kiskorúak pénzügyeit, és vigyáznak arra, hogy a gyereket nevelő szülő nehogy elherdálja csemetéje vagyonát. Ennek érdekében felszólítják a szülőt, hogy a kiskorú pénzét helyezze el gyámhatósági számlán. A gyámhatósági számla lényege az, hogy kizárólag a gyámhatóság hozzájárulásával lehet onnan pénzt kivenni.
2017. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan ahogy előttem írják.Míg a kiskorú nem tölti be a 18-at,addig a gyámhatóság őrzi a pénzét.Oda megy az árvasági,és az örökség is,ha van.Nálunk is van ilyen helyzet a családban.Egyszer a kiskorú anyjának pénzre lett volna szüksége,és arra gondoltak,hogy kivennének pénzt a kislány számlájáról,de elég körülményes mutatvány volt,mert csak abban az esetben engedte a gyámhatóság,a kislány kap valamit cserébe ugyan annyi értékben.
2017. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Azért, hogy a szülő, gyám stb nehogy hozzátudjon férni gyerek vagyonához és pl. elherdálni.
2017. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

A kiskorú vagyona gyámügyi zár alá kerül és csak 18 éves kora után juthat hozzá.

Kivétel, ha a kiskorú életminősége megrendül és csak a zárolt vagyon terhére van mód a kiskorú elvárható életminőségének fenntartására, az esetben a gyámhatóság az arányosság elvét betartva a szülő/gondviselő rendelkezésére bocsájthat a zárolt vagyonból (de azzal a szülő, gondviselő forintra elszámolni köteles, számlákat mellékelnie kell).

Amennyiben nem tud elszámolni, jogi úton behajtják tőle ráadásul sikkasztásért el is marasztalják.


Le van ez szabályozva elég rendesen (és ez így van jól).

2017. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Az árvasági ellátás nem oda megy, ne írj már hülyeségeket. Annyi, hogy 18 éves kor után kizárólag a gyerek nevén lévő bankszámlára utalják, addig a törvényes képviselőére, aki neveli. A gyámhatóságot pedig akkor kell bevonni, ha készpénzörökség is van, vagy ha a kiskorú nevén lévő ingatlant el akarják adni, azért, amit már írtak.
2017. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Es milyen jo, hogy van ez a szolgaltatas es hogy sok koze van a gyamhivatalnak a kiskoru penze megorzesehez.
2017. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Te vagy a szülő? Hát azért, hogy ne tudd a valagára vágni a gyereked örökségének... Sajnos nem minden szülő tesz meg mindent a gyerekéért. Nem véletlen, hogy az állami gondozottaknál még a nagykorúság után is van egy időszak, amikor irányítják őket, mert olyankor szokott előkerülni a "szerető" család, hogy az útravalójából kiforgassák a gyereket...


Négyéves voltam, amikor egy kisebb vagyont rám hagyott egyik rokonunk, emlékeim szerint anyámék abból kizárólag rám költhettek és csak a gyámüggyel egyetértésben. Bizonygatni kellett, hogy minden üzlet, ingatlaneladás és társa csak a javamat szolgálja.

2017. júl. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

"Egyszer a kiskorú anyjának pénzre lett volna szüksége,és arra gondoltak,hogy kivennének pénzt a kislány számlájáról"


Na pont ezért.

2017. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha készpénzt örököl a kiskorú ,azt vissza adják a szülőnek kezelésre. Csak az ingatlan vagyon marad gyamugyi felügyelet alatt. 2 éve változott , sajnos megszűnt a gyamugyi betét is.
2017. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!