Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi köze van a hagyatékhoz a...

Mi köze van a hagyatékhoz a gyámügynek ha kiskorú örököl?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet amit a gyámügyi osztálynak is elküldtek plusz még a hagyatéki leltárt is. Na de minek? Mi közük hozzá?
2017. júl. 14. 09:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát, nálunk aztán van rengeteg pacikukit nem érő szabályozás és törvény,bürokrácia-hegyek, de ez pont egy olyan, aminek abszolút létjogosultsga van és kivételes, már-már párját ritkító módon sikerült szigorúan leszabályozni, hál' istennek. Sok felelőtlen szülő, a seggére verne az egésznek, mire a gyerek annyit mond fapapucs. Szeretik sokan azt is a magukénak gondolni, ami pedig nem is az övék, mert: "hát gyerek, én vagyok az anyja/apja, majd én tudom mi kell neki, és én tartom el amúgyis!"-pont az ilyen véglények miatt. Vastaps a megalkotóknak, most az egyszer csináltak valami hasznosat is!
2017. júl. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Apropó valóban voltak változások ez ügyben, de nem szünt meg a gyámhatósági számlabetét, ergo a zárolás sem, nem tudom ez honnan jött. 2016-os a legutolsó szabályozás, módosították, de nem törölték el. A pénzbeni vagyont is védi továbbra a gyámhatóság, csak a szabályozás módosult.
2017. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
11%
2015 ben kaptuk meg a határozatot.A pénz rákerült a saját számlámra,mivel elkölteni nem akartuk.Az ingatlan vagyon kezelése maradt meg a Gyámhivatalnál.
2017. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%
Akkor végképp nem tudom mi alapján döntenek, megnézem rögtön, ami határozatunkban is szerepelnek a vonatkozó jogszabályok és épp minap néztem utána, bár más okból. Az én férjem tavaly év elején hunyt el. Mindmáig van zárolt számlájuk a gyerekeimnek, pontosabban olyan, amihez a gyámhatóság engedélyével férhetnék csak hozzá, bár igaz, nem próbáltam sosem, mert nem volt rá szükség, a nagyobb pedig jövőre nagykorú.
2017. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%
2015 március hónapban változott azt hiszem a jogszabály. Egyenesen megszüntették a betétet (Erste) mivel ott van nekem is számla , oda kértük. Nem akartunk újat nyitni. Ez itt Baján így működött. Kicsit felháborító,mivel a gyamugyi betét kamata 8 százalék volt,lehet ezért is adták vissza a szülőnek kezelésre. Fene sem érti őket .
2017. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
32%
Hát nem tudom, egyik nem túl kedves ismerősünk gyereke (10 éves) örökölt egy fél házat az apjától, ismerősöm rögtön el is adta a másik fél tulajának, utána pedig rohant még aznap több százezret elköltött belőle egy nagyáruházban (plazma tv, stb)
2017. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
8%
Aki lepontozta a jó választ járjon utána ! Nem hülyeségeket írtam ,minden igaz .Nincs már gyamugyi betét. Ennyi
2017. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező olvad el levelet valoszinü hogy hivatkozott tőrvényi rész is ott lesz azt is olvasd el ,ha valamit nem értesz menj be a gyámhatosághoz ,ők elmondják pontosan az okát.
2017. júl. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A gyámhatóság az árván maradt kiskorú érdekeit képviseli. A hagyatéki leltárt azért küldik el, mert amikor az örökös betölti a 18-at, akkor a törvényes képviselőnek el kell felé számolni az örökségével. 12 éve halt meg a férjem, majd még két rokon onnan, egyikőjük adósságot is hagyott hátra, ezért egy kisebb értékű ingatlant el kellett adni a kifizetésére. Mivel az egyik gyerek még kiskorú volt, a gyámhatóság engedélye is szükséges volt, meghallgatták személyesen is a gyereket, be kellett adnom minden papírt, ami igazolta, hogy mire kell a vételár. A felnőtt gyerekeim pedig a 18. szülinapjuk után kaptak levelet a gyámhivataltól, hogy kérjék tőlem az elszámolást az örökségükről, mellé volt csatolva a hagyatéki végzés, és pontosan leírták, mi a teendő, hova fordulhatnak, ha nincsenek megelégedve, a vonatkozó jogszabályok is szerepeltek benne. Nem tudom, hol hogyan működik a gyámhivatal, nálunk tapasztalatom szerint szerencsére nagyon jól. (A két apai rokon után több örökös is volt, nemcsak az én gyerekeim, maximálisan számíthattam a gyámügy segítségére.)

Az árvaellátás teljesen más történet, az nyugdíjszerű ellátás, amíg kiskorú a gyerek, addig a túlélő szülőnek megy, aki neveli, ezzel a gyámhivatal nem foglalkozik.

2017. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!