Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nagyobb testvérnek mennyi...

Egy nagyobb testvérnek mennyi beleszólása van a kisebb testvérének nevelésébe?

Figyelt kérdés

A húgom és én köztem viszonylag nagy a korkülönbség. Nagyon szeretem őt, ezért mindig megpróbálom azt nézni, ami a számára a legjobb. Nem akarom részletezni, de úgy látom anyukánk nem úgy kezeli és neveli mint ahogy egy majdnem 16 éves lány esetében elvárható/megszokott lenne. Valahogyan nagyon önállótlan a húgom, és bár nincs tapasztalatom gyereknevelés terén, de látom, hogy ez a nevelése miatt van/alakult ki. Vajon mennyi beleszólásom lehet a húgom nevelésébe? Szólhatok-e anyunak kockáztatva, hogy nagyon megbántom azzal, hogy megkérdőjelezem a tetteit?

Nem muszáj konkrétan az én esetemre reagálni, nagyon érdekelnének a vélemények úgy általánosságban is. És hogy veletek előfordult-e már, hogy beleszóltatok a testvéretek nevelésébe.


Köszönöm!

24L


2010. máj. 21. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem bűn, ha van véleményed.
2010. máj. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Dehogy bűn! Tedd! Bár lehet anyud egoját sérteni fogja, de ha jó tanácsot adsz akkor előbb utóbb úgyis be fogja látni mi a helyes. Nem a kor határozza meg sok esetben a bölcsességet. Sok sikert!
2010. máj. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszélges anyukáddal de te is lépj az ügyben.

Tölts sok vele sok időt, kérd meg hogy vásároljon be neked, vidd fordrászhoz hagyd hogy ő döntsön, ha nagyobb járjatok együtt bulizni, vidd kocsmába....

2010. máj. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én 23 vagyok,öcsém lassan 9 éves...

félig az én nevelményem

mivel az apja (nekem nem az) nem igazán nevelgeti,ezért anya mindig engem hiv akármi van (nem lakom otthon egy ideje)

sőt,öcsém is engem hiv miota karácsonyra kapott tőlem telefont

és van olyan viszonyunk anyámmal,hogy beleszolhatok,meg el is várja hogy beleszoljak a nevelésébe ha nem tetszik valami...

N

2010. máj. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Bocs, de szerintem semennyi. Nekem 3 nővérem van és nagyon nem érezném jól magam ha ők is nevelni akarnbának még a szüleimen kívül!! Én sem szólnék bele ha lenne kistestvérem, mert nem az én dolgom.
2010. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Az én öcsém 12 évvel fiatalabb nálam, és nalunk is ugyan ez a helyzet. Ő is teljesen önállótlan. Az ő korában én egész más voltam. Szóvá is tettem anyámnak, hogy nem jól neveli, és túlságosan óvja, de nem adott igazat. Hozzá kell még tennem, hogy óvónői főiskolát végeztem, de még igy sem ad a véleményemre.
2010. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!