Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy nem szeretném, ha mégegy félévet kifizessenek az egyetemen?

Figyelt kérdés

Ez volt a második évem, még ugyanennyi van. Minden érettségim ötös lett, két nyelvvizsgám volt, de nem jött össze a 460 pont. Életem leghülyébb döntése volt, hogy hagytam, hogy kifizessék nekem. Már tavaly elhatároztam, hogy nem hagyom hogy odaadják, de anyám bőgött, hogy nem vagyunk kuldusok, nem jöhetek haza, ha diákhitelt veszek fel, lement a sértődöttség. Az elmúlt egy évem rettenetes volt, de a legutolsó félév szörnyű volt. Azért mert minden egyes nap a fejemhez vágják, hogy "füzetűsön" vagyok, a tesóm meg nem, mert minimális ponttal felvesznek mindenkit gépésznek. Ezért ordibálnak velem, többször megvertek, egy porszemnyit nem érek a szemükben. Lelkileg teljesen kikészítettek, csak magamat emésztem állandóan. Ráadásul a vizsgákról ne is beszéljünk, olyat kapok, ha nem sikerül. Így meg tsnulni sem tudok.

Múltkor 40 fokos lázzal vertek meg, mert ők nem azért "füzetnek", hogy lógjak.

Ha meg felhozom, hogy majd megoldom a tandíjat, akkor vita van, azt mondta összever, mert az ő nyakára fog járni a bank. Ja és féléve azt hajtogatják, hogy hagyjam ott a sulit...

Tönkretették a nyaranat is, most is ez megy.

Szerintetek még elintézhetem, hogy átvegyenek másik suliba, mert úgyérzem, már az egészségem is rámegy erre, nem csak kikészülök.


2017. júl. 23. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Megvernek? És miért hagyod?
2017. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szembe tudok szállni a 150 kilós apámmal 40 kilóval? Anyám nem tesz semmit, elköltözni nem tudtam évközben.
2017. júl. 23. 23:44
 3/15 A kérdező kommentje:
Szerinted volt bármi esélyem, volt, hogy megszöktem, mert megvert, erre kitalálta a szomszédoknak, hogy részeg vagyok? Se pénzem, se senkim. Most nyáron persze dolgozok, teljes állásban.
2017. júl. 23. 23:58
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Költözz albérletbe/kollégiumba, vegyél fel diákhitelt, szakítsd meg velük a kapcsolatot.
2017. júl. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Ez mar legalabb az 5.kerdesed es megmondtuk mindnel, hogy ne hagyd magad. Te is egy beteg elme vagy, ha hagyod, de az meg hagyjan, de hogy hetente kerdeseket is irsz ki...
2017. júl. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj kollégiumba, és jelezed hogy nem támogatnak innentől semmi formában. Talpra kell állnod, nem normális dolog ami itt folyik, és hogy egy egyetemistát még megvernek...
2017. júl. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen hihető a kérdés, de mondjuk, hogy igaz. Ha úgy megver, hogy nyoma van, azonnal irány látleletet vetetni, majd azzal a rendőrségre. Garázdaság miatt elítélik. elsőre még csak ejnyebejnyére. Ettől vagy abbahagyja, mert látja, hogy szembeszegülsz vele, vagy bedühödi és tovább ver, akkor vissza az első ponthoz, és visszaesőként immáron komolyabban el fogják ítélni. Harmadszorra már letöltendőre. Ez esetben egy darabig nem lesz lehetősége megverni.
2017. júl. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
Egy újabb hülyegyerek újabb kamukérdése. De a héten már vagy a 4. Tiltsa már ki valaki ezt az unintelligens barmot!
2017. júl. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs olyan, hogy átvesznek másik suliba, mint gimiben.

Viszont érdemes újra beadnod a jelentkezést, ha adott évben alacsonyabbra csúszik a ponthatár, és felvesznek államira, akkor kezded elölről. A már teljesített tárgyakat be fogják számítani, tehát sokat nem veszítesz, max az egymásra épülő tárgyakat kell kivárnod.

(Ismerős megcsinálta ezt, szóval működőképes.)

2017. júl. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%

Utolsonak van igaza....mar az 1 evben jelentkezni kellett volna masik szakra vagy masik suliba allamira, hogy ne kelljen ennyit fizetni!

Mondjuk nem tudom mennyire igaz ez a kerdes, mert en ennyire eletkeptelen egyetemistat meg eletemben nem lattam, pedig en is vevigcsinaltam egy nappalis majd egy levelezos kepzest is.

Remelem tenyleg csak vicc, es kamu ez az egesz, mert ha komoly, akkor itt bizony nagy bajok vannak jovo nemzedekevel!

A vergodes esz nelkul megy 1000-elna nyariszunetben! Egyre gazabb mar amit csinaltok, csoda, hogy levegot tudtok egyedul venni, es anyatok-apatok segitsege nelkul...de gondolom ha nem menne az is az o hibajuk lenne!

2017. júl. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!