Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egésznap otthon ülünk a...

Egésznap otthon ülünk a szüleimmel, nem megyünk nyaralni sem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem voltunk még külföldön sem sosem, pedig az összes osztálytársam szeptemberben erről beszél. Apám meg nagyon spórolós , pedig nem keres rosszul. Arra hivatkozik, hogy " minek költsek feleslegesen?" , "ugyanolyan ott is minden mint itt, ccsak drágább" . Mit tegyek? 16\L
2017. máj. 12. 08:15
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
38%

16 évesen mi már mentünk egyedül is...

Zsebpénz, szorólapozás, gyümölcsszedés, és las csodát mentünk barátokkal.... igaz nem külföldre, de Balatoni heti nyaralás meg volt.

Szedd összemagad, gyűjts, és állj oda szüleidhez, és mond meg, hogy vam spórolt pénzed szeretnél menni nyaralni.

De ha csak azért akarsz menni, hogy szeptemberben a suliban felvághass, akkor felejtsd is el, arra en is "nem"-et mondanék.

2017. máj. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim válasza:
49%
Nincs saját spórolt pénzed? Nyárimzunkából vagy zsebpénzből. Ennyi idősen szerintem simán elmehetsz valamerre a barátaiddal, esetleg testvéreddel/unokatestvéreddel. Beszéld meg a szüleiddel, hogy megérted az álláspontjukat, neked viszont ez fontos, így szeretnél erre gyűjteni. 16 évesen már simán elmehettek szerintem pár napra, de minimum egy reggeltől estig kirándulásra egy másik városba. Diák jeggyel feleannyiból eljutsz bárhova.. egyes helyeken még a szállásokon is kaphatsz diákkedvezményt. :)
2017. máj. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
20%

Menj nélkülük ahova lehet, na ha nem is nyaralni, de rövidebb és közelibb kirándulásokra, stb, ahova egyedül elengednek. És érd be ennyivel.

Aztán 18 leszel, keresel munkát, elköltözöl, és oda mész, ahova akarsz, annyiszor, amennyiszer akarsz. Ha nem hajlanak semmire, akkor jobb a békesség.

2017. máj. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
37%

Ne oszd be a szüleid pénzét :D


Ha nem mentek, nem mentek, nagy ügy, apa is sokat keresett, ráadásul - sajnos - csak ketten voltunk, mégis 27 évesen voltam először Ausztriánál messzebb - a Svájcban élő páromhoz utaztam ki egy-egy heteket.

És idén láttam először a tengert, mégsem rinyáltam tinikoromban. Örültem, ha lementünk egy hétre a Tisza-partra, és tudod mit?

Szép Svájc (imádok itt élni), ahogy a tenger is, de nekem Tiszacsege az örök szerelem.

2017. máj. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
2%

Egyébként tudod te mennyi egy külföldi nyaralás? Rohadt drága!

Horvátországba megyünk nyáron, így mondom az általános árakat:

- szállás 60-70 euró/fő/éj (és ez nagyon olcsó, sőt, mivel szezon van, sok helyen 90-nél kezdődik) - számold ki!

- vonat-, buszjegy, amivel lejuttok szintén drága hiába a diákkedvezmény.

- helyi közlekedés x napig - ez mondjuk smafu

- kaja (meg kifőzdének, étteremre, vagy anyud fog főzni nyaralás alatt is?) és költőpénz 500 euró a minimum, de három embernek még több


Mi 8000 frankos havi fizetéssel (+ ami a számlán van) megengedhetjük magunknak, de apádnak van annyi, hogy több, mint egy millát elköltsön rá?


De még ha Ausztriába mentek sem sokkal olcsóbb, annyi, hogy a vonatjegy kevesebb, de minden más otthonhoz képest drága.

2017. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
24%
#6: Ez olyan aranyos volt :))) Egyetértek veled egyébként!
2017. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
18%
De még kislány vagy, ezért elnézzük neked. Fogalmad sincs az árakról, a pénz értékéről, és arról, sokszor mennyivel drágább külföld, mint Magyarország.
2017. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Ja te " megteheted" de más rohadjon otthon.
2017. máj. 12. 09:44
 9/49 anonim ***** válasza:
81%
#7 Az kemény :D Mi tavaly Makarskán voltunk 3-an 1 hétig 300ezerből, úgy hogy ebbe benne volt a busz, a helyi tömegközlekedés, a szállás (apartman), 1 nap Dubrovnik hajókázással, napi 2x étteremmel, fagyizással(!), minden nap étterem (olcsóbb) és 1 nap koktélozás. Úgyhogy nektek észosztás helyett a pénzt kéne megtanulnotok beosztani.
2017. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
32%
Nem drágább külföld ,mint Magyarország ... már egy hét a Balatonnál egy családnak olyan árban van mint pl Horvátország .Lehet elő és utószezonban is nyaralni,lehet apartmanba menni és ott adott a főzési lehetőség is .Én sem voltam egyébként sajnos gyermekként külföldön nyaralni ,de belföldön minden évben voltunk . Nekem már családom van ,gyerekem ...külföldön élünk már ,de a nyaralásra az élményre sosem sajnáltam a pénzt .Visszatérve rád ...sajnos sok mindent nem tudsz . Esetleg megkérheted ,ha ő nem is akar menni ,legalább téged fizessen be valahová .. nincsenek rokonok stb akik utaznak valahová és társulhatnál hozzájuk ?
2017. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!