Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez őrültség vagy...

Szerintetek ez őrültség vagy normális? Hogyan beszéljem meg a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Nehezen viselem, hogy elveszítettem a testvéremet.3 éve történt, lehet normális, hogy így érzek, de nagyon fáj. Folyamatosan arra gondolok, hogy mi lesz, ha soha többé nem láthatom. Mikor meghalt anyáék azt mondták, hogy egy jobb helyen van és egyszer majd találálkozunk vele újra. Tudom, hogy ezt senki sem tudhatja, de én mégis mai napig reménykedem, hogy így lesz. Nincs olyan nap amikor ne gondolnék rá és napról napra egyre jobban hiányzik, nem tudom meddig bírom még elviselni. Pszichológushoz vittek még régebben, aki azt tanácsolta, hogy írjak neki egy levelet amiben elbúcsúzok tőle. De én nem egyet írtam neki, hanem már több százat. Eleinte csak hetente párszor leírtam neki címezve, hogy mi történt velem, mit érzek, hogy vagyok..de egy ideje mindennap írok. Aztán elkedztem válaszolgatni magamnak az ő nevében. Tudom, hogy nem ő írja, de olyan jól esik. Olyan, mintha még élne és tudna válaszolni, csak messze van. Egyre rosszabb dolgokat írok a nevében és félek, hogy ez már nem normális. Sokszor bíztatom magam, hogy menjek utána, legyek vele.

Próbáltam leszokni ezekről a levelekről, de nem megy 1-2 napnál tovább. Senki sem tud róluk, de szeretnék szólni a szüleimnek csak nem tudom hogyan. Régen sokszor beszéltem a nőveremhez hangosan és mindig rám szóltak, akkor vittek orvoshoz is.

Annyira hiányzik, hogy nem tudom elmondani. Mindent tőle tanultam biciklizni,úszni,a szorzótáblát, verseket, ő volt az egyetlen, aki igazán foglalkozott velem, senki és semmi sem tudja pótolni azt a szetetet, amit tőle kaptam. Mióta nincs velem minden olyan rossz. A szüleim házassága is tönkrement, a bátyám drogozik és iszik, sose vallaná be, de tudom, hogy azért mert neki is hiányzik. Nem szeretnek beszélni róla, de nekem szükségem lenne rá.Mamámmal szoktam róla beszélgetni, de a leveleket neki se merem bevallani.

Szerintetek normális dolog? Ti elmondanátok a helyemben? A gyász mindig ennyire nehéz? :(


2017. febr. 22. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem normális. Keress pszichológust vagy még inkább pszichiátert! Olyat, aki segítségedre van. Nem egyszerű megtalálni, de ne add fel, mert külső segítség nélkül ez csak rosszabb lesz.
2017. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem az a normális, hogy ép lelkületű ember keményen megzuhan egy ilyen tragédiától. Tényleg az a legjobb, ha ki tudod beszélni a fájó érzéseket családon belül. Nincs semmi ciki ebben a levelezésben sem. Sokan naplójukban legbizalmasabb érzéseiket is tulajdonképpen önmaguknak írják meg csak.
2017. febr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Én azt gondolom, hogy egyszer el kell engedned őt! Lehet húzni, halasztani a dolgot, és el se tudom képzelni, miken mentél keresztül, de Ő is azt akarná, hogy talpra állj és a saját életedet kezdd el élni!
2017. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az történik, hogy elakad, megreked a gyász folyamata. Menj pszichiáterhez, ne pszichológushoz. Ez nagyon fontos lenne, hogy segítsen neked.

Ha a mamádat tartod leginkább megértőnek, mondd el neki, hogy mindenképpen szeretnél pszichiáterhez járni, mert nem tudod túltenni magadat ezen a tragédián, és egyre rosszabbul leszel (a leveleket nem muszáj neki bevallani, elég az orvosnál teljesen őszintének lenned). Ha még nem vagy 18, akkor ifjúsági pszichiáter kezelhet csak. Gyerekorvos vagy háziorvos ad beutalót, ahova menned kell.

2017. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
Örültség háháhá
2017. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Iskola pszihologus, hozzá osa rudsz szünetbe is menni. És a szüleidnek se muszály szolnod
2017. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Hány éves vagy? Hány évesen halt meg a testvéred?
2017. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Változott/történt valami azóta? :)
2017. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok sokkal jobban :(

A levelekről igaz leszoktam, de annyira hiányzik..olyan néhez nélküle minden. Haragszom mindenre és mindenkire szinte magam körül és ez sem segít. Elvittek újra pszichológushoz, aztán pszichiáterhez, de az sem segített. Igaz, leginkább gyógyszerekkel akart teletömni.

Vannak időszakok amikor kicsit jobb, de úgy érzem a nővérem nélkül sosem leszek már boldog. Minden nap egyre nehezebben viselem a hiányát.

2018. szept. 5. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!