Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki túljutott...

Van itt olyan aki túljutott már ezen?

Figyelt kérdés

Egy ideje iszonyatosan rosszul erzem magam jövőhéten megyek pszichologushoz életemben először de addig is szeretnék beszélni valakivel akinek hasonlo problémája van/volt.

19 éves vagyok és körülbelül egy éve éreztem először magam nagyon furán nem volt kedvem semmihez egész nap feküdtem semmitől nem lett jobb de elhatároztam hogy túl leszek ezen és idővel enyhült majd hirtelen jött egy időszak amikor konkrétan elkezdtem magamtól félni olyan érzésem volt mintha néha nem én irányítanám a gondolataim rosszabb esetben a testem eljátszadoztam a gondolattal milyen lehet leszúrni magam széttörni az ablaküveget a fejemmel leugrani a betonra az erkélyemből de nem akartam erre gondolni probáltam elterelni minden erőmmel egyszer azon kaptam magam hogy a konyhában állok és a mellkasomhoz tartok egy kést de nem akartam megölni magam majd szerencsére ez elmúlt aztán hirtelen jött még egy időszak ekkor már sírtam annyira fájt valami belül ezzel az érzéssel éltem egy darabig amíg rosszabb nem lett és pánikrohamot kaptam itthon vagyis pontosan nem tudom mi lehetett de elkezdtem félni nagyon közben tudtam hogy semmi okom nincs rá ami csak mégrosszabbá tette szóval sokkal jobb lett volna ha valami külső dologtól rettegek amit meg tudok jobb esetben szüntetni és nem saját magamtól. a félelem érzéssel együtt jött az hogy bezárva éreztem magam nem térben hanem saját magamba és elkezdtem fulldokolni meg levegő után kapkodni elkezdtem zokogni és remegni majd kb 15-20 perc után jobb lett mármint nem múlt el teljesen de már nem éreztem hogy nem tudok meglenni. megint éltem ezzel együtt kis idejig jobb lett viszont most visszatért az érzés és mégrosszabb mint eddig bármikor konkrétan nincs olyan perc hogy ne lennék rosszul úgy érzem beleőrülök regebben mikor rossz kedvem volt néha nem is bántam annyira mert hallgattam a "depresszios zenéimet" és megnyugodva éreztem magam és tudtam hogy úgyis elmúlik viszont most minden erőmmel próbálkozom hogy elmúljon mert rettenetesen fáj mégsem múlik olvastam cikkeket mitől lehetek jobban van ami átmenetileg segített is mondjuk 1-2 óráig de aztan megint és szinte éget nem tudom mit érzek pontosan de nem éreztem még ilyen fájdalmat pedig veszítettem már el szerettemet és tudom hogy van akinek sokkal rosszabb persze hogy tudom de ez nem segít.

konkétan megállás nélkül azt érzem hogy valami szétszed belülről és nem tudom megállitani de tudom hogy én magam vagyok az én agyam csinálja csak le kellene állítanom de nem megy egyik percben zokogok aztán jobban leszek aztán megint sírok és folyton keresem a kiutat ami rohadtul kimerítő minden nap minden egyes percében

alapjába véve régen szerettem egyedül lenni de most szabályosan félek tőle hogy "csak magammal vagyok" viszont ha emberek vesznek körül ha tök jót beszélgetek barátaimmal vagy szüleimmel akkor is bennem van az érzés és nem múlik néha úgy érzem el fogok ájulni és nyugtatnom kell magam hogy erős vagyok túl leszek rajta vagy a mellkasomat fogom és számolom a szívverésem és elképzelem hogy minden jó de aztán rájövök hogy a kanapén ülök egyedül és most eppen gyakorikérdésekre írok egy regényt aminek valószínűleg semmi értelme de addig is olyan mintha az írás lefoglalná az agyam.

szünetet szeretnék csak egy picit nem érezni nem gondolkozni tudom hogy egyszerűbb lenne ha meghalnék de nem akarok meghalni élni szeretnék normálisan és boldogan



2017. júl. 28. 12:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és elnézést telefonról írtam a kérdést és nem láttam milyen kategóriába rakom illetve ha lemaradt ékezet ennek is ez lehet az oka
2017. júl. 28. 12:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár nálam ennyire nem durva a helyzet, néha rám is rámtör hasonló. Sokat segít egyébként, ha mindig megy rádió, esetleg egyéb alapzaj. Ezen kívül ha van unatkozó ismerős, velük szoktam telefonálni, ha rám tör valami rosszullét érzés. Bár nekem allergia miatt is szokott, ha sok nem nekem valót eszek, vizsgaidőszakban még simán a stressztől is volt.
2017. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár nem derült ki az irományodból, de szerintem lány vagy, és 19 évesen erős hangulatingadozásai lehetnek az embernek.


Nem tudom mit tanácsolhatnék, csak annyit tudok mondani, hogy fölösleges sírni, mert csak elveszi az idődet, ami amúgy is kevés, nem kell aggódnia a világon semmi miatt, így is úgyis halál a vége.

2017. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem tulsagosan sokat porogsz az erzelmeiden, meg a felemeiden stb, es iszonyatosan beforgatod magad. Ennyi a problema...csak mar lehet kicsit melyebbre kerultel a kelletenel. Momdanam, hogy szerintem sokat vagy egyedul, vagy unatkozol, vagy nem tudod lekotni magad, de lehet pusztan a korodbol adodo hormonalis valtozasok hatasra alakult ez ki benned.

Jot tenne neked nemi kis ujfajta kikapcsolodas, meg mozgas! Sport, futas stb...hogy elfaradj!

Nem viccbol mondom, nekem is volt depresszios panikos epizidom ( a tiednel sokkal durvabb) pszichologus is, es pszichiater is kifejezetten nyomatta mozgas temat (nem csak a gyogyszerrel tomtek).

2017. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek:)
2017. júl. 28. 20:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Elozo komment igazat mond... oéyan mintha sajat magadnak egy csapdát és egy usákutcát csinálnál és pl 30 év mulva belemész és nem is kell tovább mondanom
2017. júl. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!