Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hatalmas családi botrány lett...

Hatalmas családi botrány lett emiatt, vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Röviden tömören annyi, hogy egyetemre jelentkeztem, azonban a szakot amit elsőnek jelöltem meg, nem indítják (gondolom nincs meg a létszám). Így a 2. helyen megjelölt szakra kerültem be, de oda nem szeretnék menni, csak azért jelöltem meg, mert szüleim erősködtek, hogy valamit azért még meg kéne.


Most, hogy nem indítják a szakot, ki szeretnék hagyni egy évet, és jövőre megjelölni másik egyetemen/vagy addig hátha megtetszik valami más (nem voltam benne biztos még hogy pontosan mit szeretnék, csak körvonalazódott bennem, hogy milyen irányba szeretnék továbbtanulni).


Véleményem szerint felesleges lenne 3 évet elpazarolni egy szakra, amit nem szívesen tanulok, csak azért, hogy járjak egyetemre, amikor csupán 1 évet kellene várnom, hogy jelentkezhessek egy olyanra, ami valóban érdekel is.


Ezt a család nem érti meg, és mindenki nekem támadt (szülők, nagyszülők). Kiabáltak velem egytől egyig és szüleimtől is megkaptam, hogy akkor is elmegyek erre, ha tetszik, ha nem. Anyukám azt is mondta, hogy menjek el egy évig arra, amire felvettek, fizetni az 1 évet utána meg válasszak mást... "csak hogy csináljak valamit".


Én ezt teljesen értelmetlennek tartom. Továbbá, nem hiszem, hogy 1 év a világ vége. Addig dolgoznék, keresnék pénzt, szereznék tapasztalatot, jövőre pedig megjelölném a kívánt szakot és járnék egyetemre.


Nagyon rosszul esik, hogy lassan 20 éves vagyok és egy kicsit sem tartja senki tiszteletben, hogy én mit szeretnék. Nem tetszenek ezek az "elmész, mert azt mondtam" mondatok és az, hogy kicsit sem érdekli őket, hogy pont, hogy meggondolt döntést szeretnék hozni, ugyanis ez határozza meg, hogy mit fogok csinálni hátralévő életemben.


Mi a véleményetek? Egyetértetek a családommal?


2017. júl. 29. 20:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%
gyökér a családod, azt csinálsz amit akarsz.
2017. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

A családod reagálja túl.

Beszéld meg velük, hogy neked a továbbtanulás mindenképp fontos és tudasd velük, hogy egy év munka után sem gondolnád meg magad és visszamennél tanulni de a másik szak nem érdekel téged és nem is szeretnéd csinálni. Keress egy munkát és ha látják, hogy munkába álltál akkor talán megértőbbek, hogy nem csak pihenni akarsz.

Esetleg még azt megpróbálhatod, hogy keresel egy olyan OKJ-t ami tetszik és azt elvégzed ez az egy év alatt.

2017. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
38%

Na, szívás. Az enyém sem indul, de legalább a második igen, és annak is örülök. Elárulod priviben, a tiéd micsoda?


Én a helyedben tanulnék ebben az egy évben is.

2017. júl. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%

Alapvetően azt gondolom, hogy a te döntésed kell, hogy legyen, de:

Anno én magam is úgy jelöltem meg szakot, hogy nem voltam benne biztos, hogy azt akarom. Nem szülői nyomásra, mármint nem mondták meg, hogy mit, csak az volt kikötve, hogy három legyen megjelölve, ha már annyit lehet.

Én, mikor hasonlóan jártam, mint te, úgy döntöttem, hogy elmegyek. Nem akartam évet kihagyni, úgy voltam vele, hogy utána sokkal nehezebb visszazökkenni. És tudod mit? Mikor először betettem a lábam az egyetemre, azt éreztem, hogy én hazaértem, ez a hely nekem lett teremtve. Azóta is imádom a szakmámat, és azóta is ezt érzem. :)

Nem értek egyet a szüleiddel, mert ismerem ezt a mentalistást, hogy az egyetem _kell_ és nem pazarolhatod el a "nagy eszed", vagy akármi... De ha nem vagy benne biztos, hogy utálnád azt a szakot, akkor lehet, hogy megéri megpróbálni. Legfeljebb fél év után passzív leszel, ha mégsem jön be. Sőt, anno nekem volt olyan évfolyamtársam, aki két hét után megállapította, hogy nem neki való, és így az államis félévet sem bukta - már persze, ha államira vettek fel.

Fizetősre semmiképp nem mennék, ha bizonytalan lennék.

Ha biztos vagy benne, hogy nem akarod a megjelölt szakot, akkor tarts ki a véleményed mellett, és ne hagyd, hogy belekényszerítsenek. Kell, hogy dönthess a saját életed felől.

2017. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen igazad van. Ne foglalkozz mások véleményèvel, ez a te dolgod. Menj el valami munkára, vagy valami 1èves okj-ra.

Vagy ha nincs jogsid akkor azt.

Felesleges olyanra menni ami nem érdekel.

2017. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, illetve a megerősítést.


Fizetős a szak, állami sem indult... de anyukám azt mondja, nem érdekli, akkor kifizeti, de akkor is elmegyek.


Én viszont nagyon nem szeretnék. Felesleges, és nagyon zavar, hogy nem látja be, hogy nekem ez nem jó. Kicsit sem érdekli őket, hogy ez az én életem és én döntök.


Ha nem akarnék továbbtanulni, az is az én döntésem lenne. De tovább akarok, szeretnék diplomát.


Csak ők ezt vagy nem hiszik el, vagy csak simán irányítani akarnak.

2017. júl. 29. 20:30
 7/29 anonim ***** válasza:
17%
Érdemleges véleményt csak akkor lehet mondani, ha pontosan tudni lehetne, melyik az a szak, amit nem indítanak és mi az amit indítanak. De te ezt titokban tartod.
2017. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Nemzetközi tanulmányokat jelöltem meg angol nyelven.


Az angol nyelv számomra fontos, mert ezután külföldön szeretnék élni és az alapképzés után akár továbbtanulni.

Ezért lenne fontos, hogy angolul tanuljam a szakot.


Most viszont, nem indítanak angol nyelvűt ahol megjelöltem, sem pedig magyar államit.


És ez engem kizárólag angol nyelven érdekelt volna, a magyart csak azért jelöltem meg, mert a szüleim erősködtek.

2017. júl. 29. 20:36
 9/29 anonim ***** válasza:
70%

Ennyire biztos voltál abban, hogy felvesznek az első helyre, hogy másodiknak olyat jelöltél amit nem is akarsz tanulni?

Mért nem akkor tiltakoztál, hogy neked nem kell 2. hely, most nem lenne gondod!


A döntéseid alapján, te még nem értél meg az egyetemre!

2017. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Skorpió87 ***** válasza:
67%

Így van,a hogy mondod. Eze gy elég komoly döntés kellene legyen, hogy milyen szakot végzel majd el, ha nem akarsz benne dolgozni, akkor mi a fenének, felesleges pénzkidobás.


Ha annyira a tanulást erőltetik, akkor egy tanfolyamra is eljárhatnál, akár egy nyelvtanfolyamra is. Bár nem tudom ez mennyire jó ötletnek tűnik.

2017. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!