Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, ha fater...

Mit lehet csinálni, ha fater alkoholista és ez kikészíti anyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Röviden annyi a lényeg,hogy fater elég régóta alkoholista és mostanában anyát már teljesen kikészíti.Az a baj anyával,hogy nagyon magas mostanában a vérnyomása és fater miatt még rosszab.Nem tudjuk mit csináljunk,mert ugye elvonóra nem lehet elküldeni és beszélni sem lehet vele,mert már semmi nem érdekli.Az a baj vele,ha iszik akkor folyamatosan beszél és kötekszik mindenkivel (anyát,nővéreimet k..rvázza),de egyszerűen azt sem lehet vele megcsinálni,hogy szedje a cuccát és menjen ahova akar,mert maximum pár órára tűnik el a kocsmába és csinálja amit szokott.Szóval a kérdésem annyi lenne,hogy lehet ilyenkor valakihez fordulni mondjuk rendőrség vagy valami?

Válaszokat előre köszönöm!


2017. júl. 31. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Rendőrség csak akkor avatkozik közbe ha tettlegesség van, és vér folyik. Valami más meg nincs.

Jobban mondva van, csak úgysem teszi meg anyád.

Mégpedig azt, hogy beadja a válópert, és elválik apádtól. Addig meg elmentek albérletbe ha nyugit akartok, vagy tűrtök tovább amíg a válás utáni vagyoni per le nem zárul. A közös ingatlant eladják, és vesztek egy kisebb lakást magatoknak ahol apátok nélkül éltek tovább.

2017. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A válás jó ötlet lenne,mert a ház 100%-ban anya nevén van szóval nem kéne az új ház miatt aggódni,de nem tudom anya ebbe mennyire menne bele,mert már több,mint 35 éve elviseli.Gondolom más megoldás nincs
2017. júl. 31. 23:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Konnyen ki is teheti apukadat anyukad ha jogilag az anyukad neven van a haz en is ugyan eben a cipoben voltam... regebben csak annyi hogy apam mar nem iszik de most is eleg el viselhetetlen :( es am a rendorseg is kozbe avatkozik ha kiskoru gyermekek vesszelyeztetesrol van szo tehat lelki terror egyszer apara ra hictok es kertunk tavolsag tartasi parancsot .. en ra hivnam a helyedbe foleg ne hogy tetlegessegig fajuljon.. vedfeltelefobon video felvetelre mikor be van rugva apukad hogy miket csinal hogyan banik veled es mutasd meg a rendorsegnek...
2017. júl. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha az vehető lelki terrornak,hogy inkább ülök kint télen,nyáron csak,hogy ne kelljen vele egy házban lennem és hála neki ilyenkor már szemöldököm is alig van (tudom beteges dolog,de inkább ez,mint a piálás,vagy valami gyógyszerek).Szóval,ha lehet rendőrt hívni akkor nekik mit kell ilyenkor mondani vagy,hogy lehet elintézni,hogy kirakják innen?Ja és köszönöm a válaszokat ment mindenkinek a kéz!:)
2017. júl. 31. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha anyádat "tényleg ennyire kikészíti" réges rég apád nem lakna nálatok. Látom az anyádnak mégis jó, ilyen alkoholista férje van. Hát ez van. Köszönd meg anyádnak ezt a életet.
2017. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
NANE segélyvonal! Teljesen anonim. Családon belüli erőszak, terror, bántalmazás és gyermekbántalmazás a specialitásuk. Segítenek, tanácsot adnak. Kedvesen meghallgatnak, el lehet velük beszélgetni a problémáról.Ingyenes! 06 80 505-101 hétfő, kedd, csüt., péntek, este 18-22 óra között lehet hívni őket.
2017. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én anyám csempével dobálta az alkesz fatert. Egyszer megfogta az összes cuccát és amikor hazajött fejbecs***te vele, és kidobta. Én azóta nem láttam.
2018. aug. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!