Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elköltözni úgy,...

Hogyan lehet elköltözni úgy, ha fenn áll a fizikai erőszak veszélye?

Figyelt kérdés

Édesanyám régóta el akar válni apámtól, de mivel nem volt hova mennünk (és szerintem fél is apától), nem tette meg. Mostanra viszont tűrhetetlenné vált a helyzet, apám úgy szidalmazza anyát, hogy én sem tudok aludni az emlékektől, ráadásul nem egyszer fenyegette az életével (pl. elkezdte kirángatni a teraszra, hogy lelöki előttünk). Apám szerint jogos és normális egy nőt megverni, hiszen azért vette feleségül, hogy legyen valaki a háznál, ezt ő mondta.


Van két kisebb testvérem, egy 17 éves fiú és egy 8 éves lány, ők laknának anyával, én pedig egyedül máshol, így van hely, így jönnénk ki.


A probléma csak az, hogy apa hiába mondgatja anyának, hogy költözzön el (válogatottabban megfogalmazva), ha anya elkezdene pakolni, apa megverné szerintem és anya szerint is. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem mehetünk el az alapvető holmijaink nélkül, nem lenne pénz mindenből újat venni.


Nincs semmilyen rokonunk, ismerősünk, aki segíteni tudna.


Én azt tanácsoltam anyának, hogy a családsegítőnél kérjen tanácsot, illetve valakit, aki "felügyel" a költözésnél, hogy ne fajuljon erőszakba. Nem tudom, van-e ilyen lehetőség. A húgom és az öcsém nem lennének ott, én szívesen vigyáznék, de egy 47 kilós, vékony lány vagyok, aki ráadásul a közös gyerekük, mit tudnék tenni? Szerintem nem sokat.


(Olyan válaszokat nem szeretnék kapni, hogy miért nem vált el előbb édesanyám, enélkül is elég nehéz.)


Hogyan lehetne megoldani az elköltözést ilyen esetben? Ha nincs ismerős, aki segítsen, de valószínű az erőszak?


19L



2017. aug. 1. 00:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%

Én addig pakoltam el, amíg a férjem fürdött.

Tényleg csak a legszemélyesebb holmiaim jöttek velem.


Apránként, szatyronként el lehet észrevétlenül hordani a cuccok egy részét.


A rendőröktől nem várhatsz segítséget, költözéshez nem asszisztálnak.


Családsegítő talán adhat tippet.


Igazából az lenne a legjobb, ha biztosan nem lenne otthon. Nem dolgozik?


Nem sörözik a haverokkal?


Valahogy meg kell oldani, hogy ne legyen otthon!

2017. aug. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy 0-24 otthon van..
2017. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen érvekkel törölték a hozzászólásom meg még valaki aki írta hogy segítene esetleg de mindegy ha kell segitseg barhol lehet szerezni megoldjátok
2017. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha van hova menni, akkor a költözés része a legkönnyebb. Amikor az apa nincs otthon (gondolom, dolgozik), akkor össze kell pakolni minden mozdíthatót és menni. Ha bútorokat is vinni akartok, hívjatok egy költöztető céget, ők elvisznek mindent, segítenek a cipekedésben is.
2017. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Vegyétek fel a hangot, ha van sérüs anyukádon szét ütheted faterodat súlyosan, tesod is segitsen mondjuk baszátok fejbe két üveggel de olyan erősen hogy össze esik ez után mentőt rendőrt aztán végülis a fater kerülne sitre családi erőszak végett... az ilyet még megis megölném azt végülis lehet önvédelemre hivatkozni
2017. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Shaddark ***** válasza:

Vagy a fater üti őket szét... :(

Mindenképpen úgy kellene megoldani, hogy ne tudja az új lakcímet. Ha a segélyszolgálat költöztet ők csinltak már ilyet, olvastam pár sztorit a neten ilyenről.

Ha a gyereket látni akarja, akkor te elkíséred hozzá. Már ha muszáj - attól függ mennyire értelmes bírót fogtok ki válóperkor. Van amelyik sz...k bele van amelyik normális.

2017. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Miből éltek ha fater 0-24ben üvölt és terrorizál? Addig kell lekoccolni amíg nincs otthon. Ha melózni megy akkor, vagy ha csak elugrik valahova akkor.
2017. aug. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!