Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire ciki...

Szerintetek mennyire ciki hogy még itthon lakok anyummal és az öcsémmel és a saját fizetésemből segítek neki?

Figyelt kérdés
2017. aug. 2. 15:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Én is anyummal lakom, dolgozom. Sztem nem ciki, de egyes lányok szemében az. Nincs saját lakásra valóm. 30F
2017. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%
Az teljesen normális és elvárható, ha dolgozol és otthon laksz akkor beleadsz a költségekbe, de azért harminc körül már szerintem ideje lenne saját életet kezdeni.
2017. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
Miért lenen ciki? Az a normális ha már otthon laksz akkor legalább a saját költségeidet fedezed(rezsihányad, étkezésed)
2017. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%
Nem nagyon gáz. De így nehéz lesz felkészülni a nagybetűs életre.
2017. aug. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%
Mai lakás és albérlet árak mellett érthető, ha valaki nem tud elköltözni könnyen otthonról. Viszont dolgozol, és beleadsz az otthoni kasszába, ami teljesen korrekt.
2017. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%

Nem sajnálkozni kell, hanem tanulni, előbbre jutni, ambícióval élni. Soha nem lesz normális, ha húszas-harmincas felnőtt ember még a szülei nyakán él. Az csak egy kényelmi pozíció olyan embernek, akinek nincs elég ambíciója, hogy kilépjen a gyermeki állapotból.

A mamahotel akkor is mamahotel, ha beszállsz a költségekbe.

2017. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
hát saját átlakás az lesz mert mamámnak a házát megöröklöm aki sajnos a halálán van de nem is kívánom hogy minél hamarabb az enyém legyen
2017. aug. 2. 16:00
 8/25 anonim ***** válasza:
64%

Csak az idióták szerint ciki.

Egyrészt az átlag magyar fizetés egy nagy rakás 0. Egy osztrák kukás többet keres, mint egy magyar diplomás. Mérnök, informatikus pedig nem lehet mindenki. Lehet tanácsolni pl egy nővérnek, hogy tanuljon mást és így nem kap szégyenletes 90-120 ezret, de akkor ki törölné ki a beteg emberek valagát, ki kötözné át a sebeiket ? Nem megoldás mindenkinek átképezni magát, hiába hangoztatja ezt az intoleráns, bunkó magyar. Nagyon sok ember nem tudja az albérletet fizetni balkáni fizetésből nyugati árak mellett. Lehet mondani, hogy akkor menjen albérletbe mással / béreljen szobát, de basszus milyen élet már csak egy szobát birtokolni. Miért jobb idegenekkel osztozni, mint a saját családoddal ? Hihetetlen mennyire undorítóan anti családcentrikus lett a legtöbb magyar. De ha megtudja fizetni az albérletet, akkoris miért lakjon egyedül a lakásban. Nem mindenki akar párkapcsolatot, gyerekeket, de este mégis rossz egyedül az üres lakásban.

2017. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

"Soha nem lesz normális, ha egy huszas-harmincas felnőtt ember még a szülei nyakán él."

Nem te döntöd el, hogy mi a normális ! Nem te vagy a világ közepe. Sajnálom a férjed, gyereked, már ha vannak ilyen jellemmel. Milyen jogon mondod meg, hogy mi normális és mi nem ? Nem egy kultúrában, országban vannak több generációs családi közösségek.

2017. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
34%
Hiába magyarázod a bizonyítványt, itt nem a családi gerenációsok vannak többségben, hanem a lusta élhetetlenek. Aki ennyi idősen se tudott egy rendes végzettséget összehozni, nincs egy normális munkája, és önállóan nem tudom még elmosogatni sem ezért kell anyu, aki megcsinálja helyette. Engem ne sajnálj, mert saját családom van, saját házam, saját autóm. Meg is dolgoztam értük és nem csak nyávogtam otthonról, hogy de rossz a sorsom. Persze egy vinnyogónak ezt nem érdemes magyaráznom. De aki megunta a mamahotelt, úgyis tesz a saját sorsának javításáért. A többiért meg nem kár.
2017. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!