Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » ANYUKÁK! Ti hogyan reagálnátok...

ANYUKÁK! Ti hogyan reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

A nagynénémnél vagyok egy hétig,akinek van egy 6 éves kisfia.Ma Anita (így hívják a nagynéném,csak nem akarom mindig kiírni),amíg elment a boltba,mi elkezdtünk valami mesét nézni,amit unokaöcsém nagyon szeret.A férje (Laci) láthatólag nagyon unta,így elment vett ki magának meg nekem is sört (nekem persze alkoholmenteset,magának meg 0,5%-osat),erre a kisfiúnak megtetszett,hogy mindenki issza,úgyhogy megkérte az apukáját,hogy hagy igyon egy kicsit az övéből(az enyémből nem akart,mivel én csak simát iszok).Laci hozott neki ilyen 0,1 dl-es poharat,amit egy kicsit a fele alattig töltött meg.A kisfiú megitta,ízlett neki,kért még de persze már nem kapott.Meg az apja mondta is neki,hogy ebből nem lesz rendszer,csak most az egyszer,mivel holnapután lesz a kicsi szülinapja meg minden.Amint hazajött Anita,egyből újságolta neki,hogy ő bizony ivott sört,meg olyan mint az apja,szóval tökre örült.Anita meg elkezdett ordibálni,hogy mégis hogy képzeltük ezt,hogy sört adunk egy gyereknek ránk még ezt sem lehet bízni,meg minden...

Nos,nekem nagyon rosszul esett,hogy ilyeneket mondott,de azért kikérném itt anyukák véleményét is,mert nem tudom,ti ezt hogy élitek/élnétek meg.Mindig jó volt a viszonyom Anitával,nem szeretném ha egy ilyen miatt menne tönkre,hogy esetleg nem értettem meg a helyzet súlyosságát...13/l

Előre is köszönöm a válaszotokat!



2017. aug. 4. 00:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem semmi nagy bajt nem csináltalok. Énis emlekszek amikor kicsi voltam mindig max egy ,,belemártom az ujjamnyit" kaptam. Persze kicsinek mindig az kell amit a nagyon isznak. Szerintem az anyukája csak nagyon félti, mint minden anyuka. De ne aggódj, mondom bajt nem csináltatok, inkább azért akadhatott ki, hogy a megkérdezése nélkül történt, mert mégiscsak az anyja, és gondolom megszabta volna, hogy mikor és mennyit ihat elsőre.
2017. aug. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem kicsit túlreagálta. Kisebb koromban én is mindig kértem a sörből, amikor a szüleim itt itták, szóval apukám is volt, hogy nem itta meg az egész pohárral, hanem benne hagyott kb egy kornyit és azt megihattam..Mégis élek.
2017. aug. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
25%
Én biztos nem engedném meg a gyerekemnek hogy alkoholt igyon ilyen idősen. Még kóstolót sem. Én 14 voltam amikor először ittam de akkor is csak egy pohárkával...szilveszterkor...és itt vagyok. De amúgy nyugi baja nem lesz
2017. aug. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
68%

A sör nem árt neki,ilyen melegben inkább használ. Az egyik ismerősöm kisfia 7 éves volt,mikor egyik nyáron elájult,kijöttek a mentősök és azt mondták,hogy igyon a gyerek egy kis alkoholmentes sört,mert az jót tesz neki ebben az időben.

Különben is,ennyitől semmi baja nem lesz,az anyuka kissé túlreagálta.

2017. aug. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
17%
Teljesen igaza van az anyukának, nem véletlen nem vehetnek alkoholt 18 év alattiak, de jobb lenne átvenni az USA-ből a 21 évet. Igy is elég retardáltak a mai fiatalok.
2017. aug. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
3%
Kóstolás szinten nincs gond én inkább az anyud helyében lennék pipa Lacira, hogy a 13 éves lányomnak sört vesz, kivéve persze ha a sörnek nevezett limonádét aminek kb nulla az alkohol tartalma.
2017. aug. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%

Nem volt jogos a nagynénédtől hogy téged is leszúrt,-hiszen nem rád hanem az apjára hagyta a gyerekét,aki felnőtt ember!!

Gondolom csak hirtelen dühében mondott ilyeneket.

2017. aug. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%
Na megint egy család ahol a gyerek osztja az észt. Mi az hogy a 6 éves gyerek eldönti, hogy márpedig ő az alkoholmentes sörből nem kér, csak az alkoholosból. Apukának is sok esze van. Az anyukának igaza van. 6 éves gyereket nem itatunk alkohollal, mégha az csak egy deci sör is akár. Semmmilyen alkohollal. És teljesen mindegy hogy a gyerek mit akar. Nem ő dönt ebben. Meleg van? Oké...rengeteg más hűsítő ital létezik, alkoholmentes.
2017. aug. 4. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%

Mint anya természetesen elvárnám, hogy megkérdezzenek, mert csak (erre sokszor annyi a magyarázat, hogy az anyák főnökebbek hiszen ők hordták ki a gyermeküket :) ).

Ennyi kóstoló belefér egy 0,5- ös sörből. Hiszen egy csoki erjedése illetve egy cukros üdítő erjedése a szervezetben több alkoholt termel.

Szóval, mint anya részben jogos a leszúrás, annyit várnék el ilyen esetben, hogy felhívjanak. Legyen beleszólásom, döntésem, mert mi anyák imádjuk ezeket meg az irányítást is. :) Viszont, mint anya azt is gondolom, hogy túlreagálta. Józan ésszel felmérve rájövünk, hogy ebből baj nem adódik. Kivéve, ha gluténérzékeny a kisfiú.

Ha a jó viszonyt megszeretnéd tartani kérj bocsánatot azért, hogy a megkérdezése nélkül adtatok kóstolót. Vagyis nem te, de ezt, mint anya, a nagynénéd biztos díjazni fogja. :)

2017. aug. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
44%
6 éves gyereknek alkoholtartalmú italokkal nem itatunk. És aki a 6 éves gyerekre felügyel, az sem ihatna alkoholt, ha nincs olyan felnőtt a társaságban, aki egyáltalán nem fogyaszt alkoholt.
2017. aug. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!