Hogy éljem túl?

Figyelt kérdés

(Légyszi olvassátok végig.)


A nevelőapám és az anyám egy éve vannak együtt. Kisebb-nagyobb veszekedéseket (normális arányban) eltekintve jól megvoltunk. Nagyon jól éltünk, szép lakás, sok ruha, bevásárlások...minden jól ment, jól is tanultam. Egészen idáig... Ma reggel beszélgettem a nevelőapámmal. Mivel nyolcadikos vagyok a szakmákról. Ő azt szeretné, ha stewardes lennék, de nekem ez nem tetszett. Ideges lettem, majd bementem a szobámba. Egész nap nem szóltunk egymáshoz. Hazajött anyám, volt valami miatt egy veszekedés és hallottam, hogy a nevelőapám azt mondja: "Meglátod, úgy el fogok menni innen...". Ez azért is megijeszt, mert a nevelőapámat imádom, rengeteget röhögünk együtt, és nagyon jól keres. Ha elhagy minket nem csak elveszítem őt, és a folyton ideges anyámmal maradok, de nagyon rossz anyagi helyzetben is leszünk. Mellesleg anyám eléggé hisztis, úgy érzem legfőképp miattam viselte el a hisztijeit. De most, hogy velem is összeveszett lehet hogy nem látja már értelmét, annak, hogy velünk legyen. Nagyon rosszul érint a dolog. Folyton azt mondogatom, hogy ez csak egy rossz álom. De sajnos nem az... rengeteget sírtam. Vajon én lennék a hibás (utolsó csepp a pohárban) és azért hagy el minket? Nagyon rosszul érzem magam... hogy éljem túl, ha tényleg elmegy?? Mert úgy tűnt, hogy nagyon komolyan gondolja... Esetleg helyre tudom én hozni? SEGÍTSETEK KÉRLEK!



2017. aug. 5. 00:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
"rengeteget röhögünk együtt, és nagyon jól keres.Ha elhagy minket nem csak elveszítem őt, és a folyton ideges anyámmal maradok, de nagyon rossz anyagi helyzetben is leszünk." - Mi van az igazi apukáddal? Nem fizeti a gyerektartást. Amúgy szánalmas, hogy többek között a nevelőapádat a pénze miatt is szereted.
2017. aug. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem a pénze miatt szeretem, ezt halál komolyan mondom. Nyilván kissé rosszul fogalmaztam, de ha elmegy tényleg szörnyű helyzetben leszünk. Nekem az sem lenne baj, ha nem élnénk úgy mint eddig és alább hagynánk az igényeinkkel, csak maradjunk együtt. Az igazi apám meg fizeti a gyerektartást, de ő Erdélyben lakik. Ritkán látom személyesen, ettől függetlenül ugyanúgy szeretem őt is.
2017. aug. 5. 00:23
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha rád akarna olyat erőltetni, ami neked nem tetszik, akkor nem is szeret igazán, mert akkor megértené, hogy nem tetszik.

Ráadásul pont légiutaskísérő? Oda aztán kell gürizni rendesen. Igaz, hogy jól fizet, de ha nem vagy eléggé elkötelezett hozzá, akkor nem fog menni.

2017. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor nem miattam ment el, igaz?
2017. aug. 5. 00:27
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Sztyuvi miért nem akarsz lenni? Pedig az tök jó és elegáns meló! :) Apudnak honnan jött ez az ötlet,köze van a repüléshez?
2017. aug. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hogy ha jo volt koztetek a kapcsolat akkor csak ulj le vele beszelgetni, es mond meg neki oszinten, hogy te nagyon szereted ot, es mindig is magfogadtad a tanacsat, de a jovodet illetoleg neked mas terveid vannak. Es hogy faj a szived mert attol tartasz, hogy emiatt konfliktus keveredett a csaladban, pedig pusztan arrol van szo, hogy szeretnel valami mast csinalni, es remeled nevelo apad nem ertette ezt felre, es undokoskodasnak vette toled, mert tenyleg nem arrol van szo, mert te ot nagyon szereted.

Ha egy erett normalis felnottrol van szo, akkor ezzel mindent helyrehoztal ami a te reszed volt. A tobbi nem a te reszed hanem anyukade, es arrol semmit sem tehetsz.

2017. aug. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Kiss Pál Palika válasza:
29%
Nem fog elhagyni titeket, ezen ne izgulj.Anyud már megoldotta a dolgokat az éjjel. Amit mond, nem hülyeség. A fizetésed, egyenesen brutális, és minimum 3 nyelvet beszélsz majd. HA szerencséd van és ügyes nagylány leszel, belédszeret egy pilóta... ez egyenes út egy olyan élethez amiről más csak álmodik. Persze sokat kell bele tenni,tanulni,hajtani,rengeteg pénz, de egy olyan szinvonalas életet kapsz, hogy ezt 10-ből 7 nő nem tudja elmondani magáról. A veszekedés az meg kell. Teljesen egészséges ez a kapcsolat szerintem és örülj, hogy ilyen nevelőapád van!
2017. aug. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5 válaszoló tetszik a szakma, csak azért lettem ideges, mert nekem ne mondják meg mi legyek. Szerintem tudod mire gondolok, tipikus tini lázadás. :))


A többieknek meg nagyon szépen köszönöm, remélem megoldódik, mert életszínvonaltól eltekintve nagyon szeretem a családom. Nem kéne, hogy szétbomoljon. :/

2017. aug. 5. 00:42
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
#7, azért nem ilyen egyszerű a dolog.
2017. aug. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Kiss Pál Palika válasza:
15%
#9 dehogynem, ha akarsz valamit akkor teszel érte. ez a magyar valóság, tanulsz, írsz egy jó érettségit amivel felvesznek bárhova, megválasztod a szakmád, legyen az szaki vagy doktori közben szépen tanulsz nyelvet és elmész innen, mert rájössz időközben, hogy haldoklik az ország, a gazdaság és ha esetleg van szerencséd világot látni akkor szembetűnik, hogy mennyire sehol nem vagyunk a nyugathoz képest! nehéz kérdés, ez nem vitás, de gondold magad a nevelőszülő szerepébe. Ne a "kiscsaj" (bocs) szemszögéből nézd a dolgot. HA ez miatt amit leít otthagyja a családot akkor nagyon nagy gond van és az nem ez amiről mi beszélünk....
2017. aug. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!