Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemet gyászolom, hogyan...

Férjemet gyászolom, hogyan éljem túl a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Férjem hosszan tartó súlyos betegség után örökre elment. Ő 34 éves volt, és van egy 1 éves gyermekünk. Nagy szerelem, és nagyon nyugodt kiegyensúlyozott házasságun volt. A kislány ad erőt, de az esték, éjszakák nagyon nehezek. Tényleg gyógyír az idő? Mikor lesz könnyebb? Fiatal vagyok, és úgy érzem, én is vele haltam meg

2015. febr. 27. 09:24
1 2
 1/11 Bence_ ***** válasza:
22%
Idővel biztosan más lesz.
2015. febr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem. Igen, egy részed egészen biztosan vele halt, de másik feled él és ha most egyelőre gépiesen teszed is a dolgod, az idő telik és neked dolgozik. Pokoli nehéz lehet, minden elismerésem.

Ahogy halad az idő, a visszatérő mélypontok ellenére egy egészen kicsivel talán minden nap más lesz. Ez egy örök fájdalom, de hihetetlenül megerősíti az embert kitartásában és eljön majd a nap, amikor azt veszed észre, hogy könnyebb a tested, lelked és létezik egy másfajta élet is.

2015. febr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%

Mi tavaly elott bucsuztunk

4 gyerek maradt velen 5-24 eves korig.

Tuleljuk a mindennapokat dolgozunk elunk szeretjuk egymast.

Mar uj ferjhez mengen 1.5 ev az halala utan.

Nalunk nem szokas hazassagon kivul osszekoltozni.

Csendes eskuvo volt a templomban

2015. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

6 év kellett, hogy ne pusztuljak bele a fájdalomba. 24 volt akkor, én meg 21. Gyerekkorunktol ismertük egymást, 14 éves korom óta volt szerelem..


Más férfira viszont még rá se tudok nézni..


28/N

2015. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyászra szükség van, adj magadnak gyász időszakot, tudatosan gyászolj. De ha az időszak elmúlt, akkor próbáld meg letenni a terhet. Jó ha tudod, hogy mi okozza az emberi szenvedést. Az egyik fő ok ami szenvedést okoz, ha ellenállsz valaminek, ha nem fogadod el, hogy az a dolog van. Minél nagyobb az ellenállás, annál nagyobb lesz a fájdalom amit érzel. Próbálj meg dolgozni ezzel a gondolattal, és törekedj arra, hogy idővel el tudd fogadni azt, hogy ez a dolog megtörtént. Ez gyógyítani fogja a lelkedet. Ami most még segít, ha nem hagyod az elmédet a múltban és a jövőben járni, és minden erőddel arra koncentrálsz, hogy a MOST-ban maradj. Mindig arra figyelj, mit csinálsz most. Mit kell elintézned, megtenned ma. És nem többet. Én úgy szoktam, hogy mondom magamban amit teszek, így nem tudok elkalandozni. (most vizet töltök a kancsóba, most bekapcsolom a mikrót..stb) Eleinte nagyon fárasztó és nehéz, de hamar érezni fogod az eredményt. És igen, az idő gyógyír. Őszinte részvétem, és kitartást kívánok neked ehhez az embert próbáló időszakhoz.
2015. febr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem 9 évbe tellett, hogy újra emberként tudjak működni.

És pont az esküvőnk előtt 1 hónappal halt meg....6 éves kapcsolat volt.

Engem nagyon bánt, hogy nem lett tőle gyermekem sem, mert semmim nincs, amiben tovább élne, csak az emlékek.

Éveken át csak annyi volt az életem, hogy elmentem dolgozni, hazamentem, és csak eltelt az idő. Nem csináltam semmit. Nagyon sokan aggódtak értem, aztán ahogy teltek az évek, egy kicsit jobb lett.

Neked ott a kislányod, adjon ő sok sok erőt :)

Mindenki másképp dolgozza fel, van akinek kevesebb, van akinek több idő. Nekem mint írtam, kb 9 év volt, 9 év után ismerkedtem meg a jelenlegi párommal, ő volt az első férfi a párom halála után az életemben, és mostmár nagyon szeretem őt is, holott régen nem gondoltam, hogy bárkit is szeretni tudnék.

Csak sajnos bennem van mindig, hogy az előző kapcsolatnak nem mi vetettünk véget, hanem a sors és én nem így akartam.

Sok erőt kívánok neked, minden nap találj valami szépet az életben, ne zárkózz be, találkozz emberekkel, beszélgess. Nekem azért ment olyan sokáig, mert éveken át a sötét szobámban ültem csak.

2015. febr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó olvasni, hogy igenis túl lehet élni, tovább lehet menni. Még nagyon friss az egész.
2015. febr. 27. 21:49
 8/11 anonim ***** válasza:
őszinte részvétem :(
2015. márc. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mi a fene ***** válasza:
Nagyon megértem a gyászodat, de próbáld meg elfogadni ezt a helyzetet, ő legalább nem szenved de van tőle egy gyermek, aki értelmet ad az életednek. csak ezen egy idő után túl kell lépni, mert a gyereknek se lesz jó egy búskomor anya.Biztosan mindenki felháborodik azon amit irok, valahol olvastam a gyászról: ő már nem tud semmit, magadat meg ne sajnáld.Fogsdd el, hogy ezen NEM TUDSZ VÁLTOZTATNI !!!!!!!!!!
2015. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Koszono0m a lepontozast

Mindenki maskent gyaszol es mas ideig

Nekem ferjre a gyerekeknek apara van szugseguk igy ujra ferjhez mentem

Mi ebben a rossz?

A ferjem kert meg ra ne sajnaljam ot o jo helyre kerul szedjem ossze magam es lepjek tovabb eljek mert elni jo es szep es elni kELL erre kert

2015. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!