Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom sokat mesél a volt...

A párom sokat mesél a volt csajaival való élményeiről. Engem ez nagyon zavar. Titeket zavarna?

Figyelt kérdés

Az én párom sokat utazott már és sokfele járt. Több megyéből volt neki már nője (hol 3 évig, hol 6 hónapig, hol 1 hónapos kapcsolat).


Amikor társaságban vagyunk, akkor sokat mesél pl. az olaszországi nyaralásukról (exével ott volt). Igaz nem csajról beszél, de sok olyan dologról mesél mindig a haveroknak meg másoknak, ahol az EXEIVEL volt. Engem ez nagyon bánt, mert mi már 2 éve együtt vagyunk és mi is voltunk sok helyen (utazni más országokban) és arról nem sokat hallok. Mindig csak pl. a ki..szott Olaszország téma megy. Meg hogy anno gimiben meg koncerteken milyen állapotban is be tudott csajozni...stb.stb. Elmegyünk egy jó fesztiválra, akkor is megjegyzi -nem menőzés képpen- hogy most éppen 3 exét is látta. Engem viszont ez is bánt.


Nem vagyok egy hárpia, szeretem és ő is szeret, nem vagyok unalmas otthonülő proli se, de nekem ilyenkor összetörik a lelkem és széthullok darabokra, akkor egy-egy nős sztorival jön elő.


Egyszerűen nagyon érzékeny vagyok erre és szeretném, ha ezt ő is tolerálná. Mondani már próbáltam sajnos hisztiztem is (talán nem úgy kellett volna mondanom) de nem tehetek az érzéseimről. Nem az emlékét irigylem és nem azt sajnálom, csak nekem sok ez az extéma.


Titeket ez zavarna, ha sokszor az ex-élmények téma jönne föl a társasági beszélgetések alatt?


Beszélgessünk erről kulturáltan!


25 L


2010. máj. 23. 22:20
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Javítok: "széthullok darabokra, AMIKOR egy-egy nős sztorival jön elő. "
2010. máj. 23. 22:23
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Naná hogy zavarna!És ha megmondom neki ezt,és még ezek ellenére is folytatja,akkor nem tisztel.Én ha ezt megmondtam valakinek,utána nem is beszélt erről,tehát ez lenne a normális.Mit szólna ha te is a volt pasijaidról beszélnél?!Talán ezt kellene megpróbálnod.
2010. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Én ezt mondtam már neki, de ő erre azt mondja, hogy egyáltalán nem zavarja. Meg hogy miért ne meséljen az élményeiről.

DE KÖNYÖRGÖM! Engem akkor is zavar :-(

Annyira be tudok fordulni tőle, hogy ilyenkor elkezdek nagyon fázni és teljesen kész vagyok, de már nem akarom ezzel b...szogatni.

2010. máj. 23. 22:29
 4/33 anonim ***** válasza:
78%

Igen, engemet zavarna! Elvégre Te vagy a barátnője, immár 2 éve! Rólad/Rólatok kellene, h beszéljen, nem pedig az exeiről! A múltat feledni kell, és a jelenben élni a párodnak!! Próbáld higgadtan megmondani a párodnak, h legyen szíves, ne hozza fel az exeivel kapcsolatos történeket a jelenlétedben, mert neked nem esik jól! Ha szeret, megért, és változtat a témán!

Megértem az érzéseidet, nekem sem lenne jó, ha a párom a jelenlétemben az exeiről beszélni és én ehhez úgymond vágjak jó pofát!

20/L

2010. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%

Ne csinálj belöle ügyet, nincs rá okod, mert ahogy irod, a párod téged szeret. A volt kapcsolatok egyszerüen az életének részei, azt nem várhatod el, hogy mindent elfelejtsen. Ha pl. az Olaszországi nyaralásról mesél, akkor abból nem hagyhatja ki teljesen az exet.


Ha téged nagyon zavar, akkor beszélj vele erröl - pl. hogy azok a megjegyzései zavarnak, hogy itt vagy ott látta 2-3-4 exét látta, - de NE hisztizz, mert a hiszti az, amitöl MINDEN férfi legszivesebben azonnal elmenekülne, meg egy hisztizö nö elég szánalmas látvány - , hanem vagy nagyon összeszedetten mondd el a gondodat (kb ugy, ahogy itt leirtad), vagy ha gondolod, hogy igy nem megy neked, akkor ird le levélben. Ennek a módszernek az az elönye, hogy van idöd jól megfogalmazni a mondandódat, nem zavarodsz bele a mondatokba, stb.

2010. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
72%

HAt nana h engem is bantana! es felszivnam az agyam, ha ezt nem venne eszre! Igen, egyetertek az elottem szoloval, ha nem veszi figyelembe h ez neked nagyon faj, akkor nem tisztel elegge! Zavarna, nagyon zavarna.

Nem vagyok meglepve azon se, h egyszer kiborultal es lecsaptal egy hisztit, en is inkabb probalok normalisan beszleni nyavalygas nelkul, de ezesetben a hiszti nalam is garantalt lett volna.

Nem tudom mit csinalj, talan varj meg egy darabig es nezd meg valtozik e. ha meg nem, akkor lehet, h ujra kell ertekelned a kapcsolatot, es az elvarasaidat.

25/L

2010. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem vagyok idegbeteg, se hárpia, teljesen laza ember vagyok, aki le tudja magát foglalni a másik nélkül is. De ez az egy téma nagyon az érzékeny pontom. Az is rosszul esett, hogy amikor a múltkor rendet raktunk a lakásban, akkor a volt csajának a fényképeit megtaláltam (igaz, porosan és beesve valahova) s nem kidobta, hanem elrakta a fiókjába. Egyszerűen nem értem, hogy miért kell ezeket a k...szott emlékeket ennyire őrizgetni?
2010. máj. 23. 22:32
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Háth nekem sem esne túl jól,ha mindig a volt csajaival jönne elő.Viszont néha rákérdezek,hogy mi volt,neki is néha mesélek ezt meg azt,hogy ilyen egybeesések vannak,meg olyanok.Mert például az ő anyukájának a testvérét úgy hívják,mint az én exanyósomat,és pont olyan autója van az anyja testvérének,mint az exanyósomnak van.És hát még persze van egy csomó összefüggés.Ezeket mondtam így el neki,csak mert megrémísztett a dolog.Ő is mondott sok dolgot arról,hogy mi volt.Engem nem annyira zavart.

Viszont ha túl sokat dumáltunk volna az exeinkről,akkor tuti h. csak barátok lettünk volna,és nem jöttünk volna össze.A barátságot nehezen lehet elrontani,főleg fiú és lány között.Egyébként szerintem akkor ha ő ilyenekről beszél,akkor te is beszélj ilyenekről neki,és akkor majd megtudja,hogy milyen érzés!

De persze nem muszáj visszaadni a dolgokat neki,ilyenkor akár ki is vonulhatsz azzal az indokkal,hogy rosszul vagy,vagy megkell igazítanod a hajad,vagy bármi.Nem muszáj végighallgatni az olasz-dumát..:S max. rájön,hogy mi a helyzet.

2010. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Sajnos volt, amikor kivertem a hisztit, de tudjátok, hogy az milyen érzés. Az már olyan amikor egy időzített bomba felrobban bennetek, mert már sok az ex-téma. Én is a higgadt megbeszélés pártján vagyok és alapban nem vagyok idegbeteg se.
2010. máj. 23. 22:34
 10/33 A kérdező kommentje:
Volt már amikor kimentem wc-re hogy ne is halljam, de tudod ez olyan, mintha egy másik nőt kefélne. S akkor se vonulsz ki, csak hogy ne lássad, mert attól ugyanúgy megtörténik a dolog. Most kicsit erős volt a hasonlat, de lényegét értitek.
2010. máj. 23. 22:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!