Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek pofátlanság lenne...

Szerintetek pofátlanság lenne basszusgitárt kérni?

Figyelt kérdés
Jövő márciusban lesz a 15.szülinapom,és már nagyon vágyok egy basszusgitárra,Mivel szüleim elváltak,apukámtol szeretném kérni,de ezzel csak az a probléma,hogy keveset találkozunk,mert másik városban él meg ilyenek,és nem tudom,hogy mennyire lenne pofátlanság egy ilyen drága ajándékot kérni, Neked erről mi a véleményed?Ez mennyire pofátlanság egy 1-től -10-es skálán? 14/L

2017. aug. 8. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem pofátlanság. Bár ez függ apud keresetétől is, mondjuk nem lenne szép úgy kérni, hogy pl. egyedül alig boldogul. De szerintem nem ez a helyzet így nem az. Ha más nem, neten keress egy jobb árút, így bűntudatod sem lesz.
2017. aug. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ. Ha csak úgy eltaláltad, hogy te basszusgitárt akarsz, mert most éppen az tetszik, akkor az- ugye tudod hogy nagyon nem könnyű megtanulni rajta játszani? Más téma ha van zenei tudásod gitárral kapcsoltban. Akkor talán nem lesz két hét múlva félrerakva a gitár hogy porosodjon. Szeszélyhez túl drága mulatság.
2017. aug. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
74%
3- szerintem beszélgess vele többet neten, írj neki akkor is, amikor nem elérhető, de nem a gitárért mondom, hanem építsd a kapcsolatotokat =) És akkor lemegy 1-re ☺
2017. aug. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Es anyadtol mit kersz? Ájfónt?

Na nem tudom....ha basszus gitar kell es szerinted az eleg draga, akkor miert nem beszelsz anyaddal is, meg mondod apadnak is, hogy te basszus gitart szeretnel. Lehet, hogy ha kozosen veszik, akkor mar ugy nem olyan draga...vagy mondhatod azt is, hogy nem kersz ajandekot, mert gitarra gyujtesz!

Egyebkent nem tudom hogy megy nalatok az ajandekozas, leadod a szuloknek a megrendelest? Es egyebkenet apaddal milyen a viszonyod? Felhivod neha, szoktal te is kozos programot tervezni vagy javasolni a kotelezo lathatosn kivul?

2017. aug. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem tudsz rajta játszani,akkor felesleges
2017. aug. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor (és valamin) meg kell tanulnia, ha tényleg szeretné. Kérd közösen szüleidtől. Vagy kérj egy használtat, ha azon már jól megy, és nem unod, akkor esetleg jöhet az új
2017. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Én bevallom nem venném meg a 14 éves lányomnak, mert eddig a zenei érdeklődése kimerült abban, hogy csak hallgatja őket. Soha nem vágyott arra, hogy tanulja is. Így ha divatból vagy mert "Zolinak is van, és tök király" nem vennék gitárt. Viszont ha már eleve tanulgatja, ha jár gitároktatásra, csak éppen váltani szeretne basszusgitárra akkor minden további nélkül megvenném, mert akkor tudom, hogy nem kidobott pénz, hanem legalább tudja milyen hangszerrel akar játszani.

Szóval a te esetedben is a kérdés az, hogy miért akarsz basszusgitárt.

2017. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ez nagyon drága kérés lenne szülinapra. Bár nyilván, ha apukád anyagi helyzetéhez mérten nem kiadás egy 100 ezer forintos tétel, akkor annyira nem probléma. De én azért így se vennék a gyerekemnek ilyen értékes dolgot csak azért mert szülinapja van. Illetve jó lenne tudni a körülményeket, mert nem mindegy, hogy ez most csak egy fellángolás nálad (és mivel 14 éves vagy, akár ez is lehet), vagy tényleg elkötelezett vagy a zenélés mellett. Nem tudom, hogy egyáltalán van e zenei múltad, vagy tudsz e gitározni. Ha nem, akkor szerintem első nekifutásra kérjél egy akusztikus gitárt. Ez kb. 20-30 ezer forintból megoldható. Ez jó lesz arra, hogy az alapokat elsajátítsd és mondjuk jó fél év, de inkább 1 év múlva el lehet gondolkozni azon, hogy legyen egy basszusgitárod. Ekkor már az is látszani fog, hogy tényleg érdekel a dolog vagy csak hirtelen felindulás volt az egész. Illetve ekkor már az a lehetőséged is meglesz, hogy elmenj diákmunkára és vegyél saját magadnak basszusgitárt.
2017. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

"Ha nem tudsz rajta játszani akkor felesleges."

Ez a leghülyébb érv, amit hallottam. Akkor min tanuljon meg?

2017. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

#4-es vagyok, azt hiszem ratapintottam valahol a lenyegre, mert csunyan le lettem pontozva. Figyi, te kerdezted mennyire pofatlansag....ha valaki szerint tul sokat akarsz akkor azt lepontozod?! Bakker milyen logoka ez? Letszik hogy nagy a sotetseg odabent!

Lehet toroktetni kene a kerdest, mert a szabalyzatban benne van, hogy velemenyt nem kerdezhetsz!


FYI

"Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek", mert ez nem elég konkrét, nem létezik rá helyes válasz! Szóval azt kérdezd meg, amit valójában tudni szeretnél!"


En voltam az egyetlen aki megkerdezte hogy anyunak vajon mit adott le a kivansag listan, es sz elso is, aki esetleg kozos ajandekkent kezeltetne egy dragabb dolgot.

Azt hiszem egy kovetelozo elkenyeztetett kislanyhoz van szerencsenk.

Hajra! Hajra! Csak igy tovabb az eletben, biztos sokra viszed! Apadat leszarod, de a penzere ifenyt tartasz! Bravo!

De egy dolgot meg elarulok: a kor dragam nem erdem...csak azert mert 15 leszel, nem jar neked minden.

Na, good luck neked az elethez!

Mar varom a kovetkezo kerdesed, a szemet apadrol aki nem vett neked gitart!

2017. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!