Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogtalanul akadok ki?

Jogtalanul akadok ki?

Figyelt kérdés
röviden: 14 éves [csípőbeteg] lány vagyok és nehezen tanulok, de ennek ellenére is év végén 4,92-es átlagom volt (4,5 alatt még nem volt a bizonyítványom). Csak tanulok, tanulok és tanulok, ráadásul sehova sem szoktam menni. Minden egyes nyáron otthon rohadok, amíg a család összes többi tagja konkrétan a világot járja. Az egyik nővérem [volt] még olyan helyzetben, mint én de most Olaszországban van 1 hónapig az iskolájával gyakszin. Egész nyáron nem mentem miatta sehova sem, mert ő fáradt/ lusta stb.. És ha ő nem jön, akkor én sem mehetek, mert akkor hisztizik. Soha életemben nem volt még normális vakációm. Nem voltam még sehol sem, ebben az évben Balatonon is csak 1x voltam és ennyi. Nem azért mert nem tehetnénk meg, hanem mert rólam van szó és rám ugye nincs. Nem cigizek, nem drogozok, nem pasizok, nem csinálok semmit; csak tanulok, tanulok és tanulok és ezért cserébe pár napnyi kis nyaralást kérnék a 14 év alatt (Balaton stb.. bármi megfelel (külföldröl (pl. Horvátországról álmodni sem merek), és mertem megjegyezni, hogy sehova sem megyek és erre azt kapom, hogy "pénzéhes" vagyok. Tényleg?! A másik 3 testvérem, akkor miért mert mehet Graztól, Bécsen át Olaszo.-ig mindenhova, úgy hogy egyik sem tanul és örülnek, ha nem buknak meg. Nem szokásom kérdéseket kiírogatni, de nem tudom, hogy tényleg velem van-e a gond. Tényleg pénzéhes volnék és hálátlan, mert szeretnék elmenni legalább 1 napra valahova a 14 év alatt? Ráadásul nekem a családban mindent felhándálnak, az ételt, a ruhát, az írószert mindent és, ha valamiben nem értek egyet velük, akkor én vagyok a "hálátlan, undorító, pénzéhes, víziló (44 kg-val), patkány, aki mindig megkapja, hogy "utállak, nem szeretlek" " (igen, ezt mind megkapom.) Köszönöm, hogy elolvastátok a regényemet.

#utazás #család #igazságtalanság #valóban jogos kiakadás-e #elérhetetlen kiváltság
2017. aug. 9. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Lehet hogy nem vagy vérszerinti gyerek.


Bocsi,de nekem ez jött le a történetedből.

Már ha nem túloztál nagyon.

2017. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyon nehéz.... én is ilyen helyzetben voltam.... testvéreinre mindig volt, én mint közepső gyerek nekem mindig kuss volt.... sőt mindenert en kaptam, mert az első szülött az első szülött, a kicsi az meg kicsi.... én sem jathattam sehova... de ne aggódj... most 29 évesen pótolok mindent....

Az hogy tanulsz tanulsz és tanulsz kesőbb nagy segítseg lesz... plane ajkor ha jó penzes szakmában fogsz dolgozni.... messze menően jól keresek most, és igen havonta megyek utazni, és igen rendszeresen megkapom, hogy önző vagyok, mert nem segitem a tesóimat es anyámat, de nem érdekel.... ők a fital korom vették el...

Csak tarts ki, ennek is vége lesz... es eljön a Te időd is... persze ha vsak akarod.

2017. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Ennek erősen kamu szaga van. Már megint egy szegény gazdag kislány akit a családja Hamupipőkének kezel.
2017. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen jogos a felháborodásod, és beszélj a szüleiddel erről a problémáról.


A testvéreiddel szemben meg állj ki magadért, állj a sarkadra, légy szókimondó, védd meg magad. Ne hagyd hogy elnyomjanak mert 24 éves korodba is ezt fogják tenni veled.

Velem is hasonlóan tették ezt, elmúltam 25 éves és egyik nagy tesómmal sem tartom már a kapcsolatot mert ők még a közös örökségünkből is képesek voltak kitúrni engem és a húgomat.


Egyedól a húgom az aki normális, mondjuk közösek a szüleink mert az idősebb tesóim csak féltesók.

2017. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Az átlagodat is csak azért tudod, mert itt kiszámolták neked :D

2017. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a sztorinak ahhoz, hogy te csípő beteg vagy??
2017. aug. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De unalmasak ezek a kamu sztorik már.
2017. aug. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

menj el barátokkal a környèkre fagyizni, esetleg strandra

az is ugyanolyan jó lehet

2017. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!