Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van megrögzött gyűjtögető...

Van megrögzött gyűjtögető családtagotok?

Figyelt kérdés

Nálunk férjem szülei ilyenek. Kb. 30 éves szemét van már felhalmozva a házban, a kertben, a külső épületekben.

Kb. 1000 (kimosatlan) joghurtos pohár, rossz, lyukas zoknik szatyorszámra, kismillió újság, régi tankönyvek, rossz már nem működő háztartási gépek...stb.


Gyakorlatilag már csak egy vékony ösvény vezet a kaputól a bejárati ajtóig, és a házban is csak egy vékonyka kis részen lehet közlekedni, mert mindenhol embermagasságig ér a hulladék, a felhalmozott már semmire sem jó holmik.


Próbáltunk már beszélni velük, de mindenre azt mondják, hogy táncsak jó lesz még valamire.


Nem tudom mit tehetnénk még. Ez így nem egészséges sem mentálisan, sem egyéb más tekintetben sem. Ellepik őket a csótányok. Azoknak ez a káosz kén kánaán, hiszen van hol elbújniuk.


Csak közben nem értik, hogy miért nem megy hozzájuk senki sem.


2017. aug. 10. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Apukám ilyen. Műszerész, úgyhogy érdekesnek tartott készülékek, ritkaságok állnak halomra az udvaron, nejlonnal letakarva, meg mivel szereti a régi bútorokat, abból is van rengeteg. Volt olyan nap, hogy 3-4 bútort is hazahozott (darabokban), vagy 2-3 kütyüt. Szerencsére a ház belsejét nem érinti a probléma. Egy időben patkányosodtak a lom miatt, de a mostani kutyájuk kiirtotta az összest. Apukám most ment nyugdíjba és hirtelen elhatározta, hogy kihajít mindent, neki is fogott és szépen halad. Mi anyukámmal nem firtattuk, mi az oka, örülünk neki.
2017. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Mondjátok meg nekik, ha ebben az állapotukban valaki bejelnti őket, akkor még meg is üthetik a bokájukat, hátha ettől kicsit észbe kapnának, újságokat könyveket így el lehetne vinni a szelektívbe, a régi eszközöket meg leadni a méh telepen, azért még valamennyi pénzt is kapnának, próbáljátok ezekkel motiválni őket.
2017. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A bejelentésen/feljelentésen már túl vannak. Egyszerűen semmi nem motiválja őket.
2017. aug. 10. 09:12
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Pfúú, akkr az már gáz. Akkor ők már így maradnak szerintem
2017. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez betegség. Orvosi segítség kell nekik.
2017. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Ha csak ösvényen lehet közlekedni, az azért több már, mint gyűjtögetés...


Különbséget kellene tudni tenni a szemét és a még jó lesz valamire kacat között...


Amiket te felsoroltál, pont azokat lehet mondani, magam is gyűjtögetem. Mármint csak azt ami nálunk keletkezik, másét haza nem cipelném. :) Csakhogy: Ha joghurtos vagy egyéb műanyagot teszek el, azt lemosom.. A lyukas zoknik is ki vannak mosva. A régi tankönyvek dobozban, rendszerezve a padláson. Na a háztartási gépek azért szoktak selejteződni és becserélve lenni, stb, vagy zsinórja leszedve, csavarok kivéve.... Újságokat kisállatok miatt szoktam eltenni, az fogyócikk nálunk.


Nézd, a műanyag poharak, flakonok a kertészkedéshez nagyon jól szoktak jönni. A dobozok akkor, ha sütit viszünk valahova pl. A lyukas zoknik takarításhoz tökéletesek...

Ezek még nem vonzzák a csótányokat, patkányokat.


Csótány és egyebek vonzásához valóban piszkos szemét kell.... rendezetlenül...

2017. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Anyósom még a kiürült lisztes zacskót is elteszi. Már vagy 10 ládányi van a garázsban. De az újságpapírtól a tejfeles pohárig van minden. Soha nem használja föl, de jó lesz az még valamire.

Teljesen feleslegesen mondom neki, hogy ne úgy tegye ki a kukát, hogy negyedig sincs, hanem a 10 éve nem használt lomokból kezdjen selejtezni és rakja tele.

Az a 10 konténernyi felesleges szemét is elfogyna egyszer.

Még feltört tojáshéjból is van vagy 5 ládányi. Hogy talaj meszezésre majd jó lesz. Valaki majd csak elhasználja. És nem hajlandó megérteni, hogy senki nem fogja elhasználni, és csak szemét az egész óriási garázs miatta, ahol jószerivel már lépni nem lehet.

2017. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hatos ez amit írsz, na ez a belemagyarázás.

Hogy jó lesz az még valamire, de mire mikor soha nincs felhasználva semmi sem?

Ezer éves régi hirdetős újságok, hát kisállat sincs, könyörgöm ott tornyosodik minden.

Zoknival takarítani? Mit? Azt a 80 centi széles ösvényt amin közlekedni lehet?

Régi rozsdád szögek, kalapácsfejek, vagy 15 régi felrobbant kávéfőző és még sorolhatnám. Ugyan régi tankönyvekre mi szükség van ha csak rágják a rovarok őssze vissza? Nagy szatyor szétbontott szotyihéj, törött befőttesüvegek és amit még elképzelni lehet. Ezekre mi szükség van ugyan?

2017. aug. 10. 10:59
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Az én exem is gyüjtögető, az anyja is az. Sajnos ezt ők a fejükben máshogy látják ezért az elbeszélgetés nulla eredményre vezet. Én nem bírtam idegekkel, sokszor kidobáltam mikor elment 1-2 napra. Vegul nem emiatt de hála ég szakítottunk. A gyerekek különben ugyanezt látták volna követendő mintának.
2017. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos ez pszichés probléma. Vannak fokozatai, van, aki tényleg használható dolgokat gyűjt, csak hatalmas mennyiségben, de van, aki a szemetet se dobja ki. Nálatok is ez a gond a leírás alapján. Sajnos ezt szakember tudja megoldani, az észérvek nem használnak.
2017. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!