Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvőn melyik templomba...

Esküvőn melyik templomba kellene mennünk?

Figyelt kérdés
10 hónap mulva lesz az esküvőnk, de nem gyakoroljuk a vallásunkat.Mégis a család miatt szeretnénk templomi esküvőt is.Én római katolikus vagyok, a menyasszonyom evangélikus.Hogy kezdjük a szervezést?Melyik egyház ad minket így össze?

2017. aug. 11. 11:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Semelyik templomba ne legyen. Nem vallásos emberektől képmutatás és nem is kicsit.
2017. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
És a keresztelőről is ez a véleményem. Feltalálták ám a házasságkötőt és a névadót is.
2017. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek az elsővel. Mi az, hogy a család miatt? Szakadjatok el tőlük! Ha nem jártok, ne legyen. Nekünk sem volt, pedig a család több tagja is járt, kiskoromban rám is erőltették, konfirmálnom kellett, stb. Aztán felnőttem, nem is emlékszem mikor voltam utoljára. Vagyis de, családtag esküvőjén jó 10 éve. Már el is váltak. Képmutatás. Ha ti ketten nem magatok miatt akarjátok, akkor felesleges pénzkidobás.
2017. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem olyan esküvőt tartsatok, amilyet ti szeretnétek, nem amit a család.
2017. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Egyikbe sem.

Képmutatás netovábbja, ha nem hívőként templomi esküvőt akartok, az okok másodlagosak.

2017. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk a katolikus esküvő feltétele, hogy a házasulandó félek katolikusok legyenek, igy az eleve kiesik. Az evangelikust nem tudom. Értelme viszont nincs, ha nem vagytok vallasosak. Gondolom majd gyereket is meg kell keresztelni kepmutatasbol
2017. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11%
Megjöttek a lepontozó anyámasszonykatonái.
2017. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem se a családnak tartsátok az esküvőt, de tudom, hogy az esetek 90%-ában inkább engednek a párok a nyomásnak. Javaslom, kérdezzétek meg minkét helyen, aztán oda menjetek, ahol engedik, vagy ahol kevesebbet kell fizetni és szimpatikusabb.
2017. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

"a katolikus esküvő feltétele, hogy a házasulandó félek katolikusok legyenek,"

Nem! Elég ha az egyik. Mindkét helyen lehet!

és ne hallgassatok ezekre vén szar kommunistákra "névadó Lenin képpel a z asztal fölött:D:D) a családdal beszéljétek meg. Család lesztek meg kell tudni beszélni., És mielőbb bejelentkezni a választott helyre, mert mindenki szombaton akarja tartani,ezért várólista van:D Ha nem is gyakoroljátok a vallást - azt hogy Isten áldását kéritek a szent házasságra egy liturgia keretében nyugodtan "bevállalhatjátok" nem képmutatás. (kérem a válaszolókat erre ne reagáljanak, mert én elmondtam a véleményem és tudomásom szerinti a legjobb segítő dolgokat, nyugalmam érdekében törlöm a listámból, a kérdezőnek ha kérdése van, priviben tegye)

2017. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Valóban elég csak az egyik félnek katolikusnak lenni. Vagy szerinted miért van vegyesházasság?


Én is azt gondolom, kéutatás, bár az előttem szóló véleménye elgondolkoztató.

Ha mindenképpen lesz, akkor én az evangélikust ajánlom.

2017. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!