Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már kicsit unalmas, hogy...

Már kicsit unalmas, hogy amióta szültem és ismerősökkel találkozom, mind azzal jön, van-e elég tejem, és ha mondom hogy ki kell egészíteni, majdnem hogy sajnálkozva néz. Miért?

Figyelt kérdés
Miért lenne a babám kevesebb,mert tápszeres is? Értem ,és tudom milyen fontos az anyatej,de már tényleg unom hogy mindenkinek ez az első kérdése.A második meg a hasam,hogy még mindig nem ment vissza.Olyan jó hogy ilyen sok tökéletes ember van.Ti hogy vagytok ezzel,vagy csak engem találnak meg?
2008. okt. 19. 14:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
szia.én is hasonloan jártam mondjuk én 6hónapig szoptatam,de engem is nyagadtak aztán jött hogy "hány fogatok van?nincs,hogy hogy?"most meg miért nem beszél már?még pelusos?nem tudom mit akkarnak mikor még csak 19hónapos!!!!sajnos buták az emberek nem veszik észre hogy nem minden baba egyforma meg azt se ha bántják szoval az anyukát.ne foglalkoz velük.majd lemegy az a pár kg-vagy ha nem akkor sincs aemmi közük,adtol hogy potlást kap a pici ne idegeskedj nem te vagy az elsö se az utolsó!!!!!gratulálok a picihez és sok boldogságot!
2008. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm,neked is jó babázást!
2008. okt. 19. 14:38
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy utálom az ilyen embereket...Egyébként a tej miatt azért néznek sokan úgy, mert azt gondolják, ez neked is csalódás, vagy rossz élmény. Nem gondolják, hogy neked ez így jó is lehet, vagy hogy nem sajnbálod mondjuk. Ez olyan, mintha azt mondanád hogy valakid megbetegedett, nyilván mindenki részvéttel néz és nem gondolja, hogy te nem fogod fel tragikusan pl. Mint amikor valakinek pl.emlőrákja van, a legtöbb ember már temeti, pedig az illetőnek pont hogy ez a rossz. Anyukám járt így, ő meg akart gyógyulni és nagyon rosszul érintette mikor mindenki sajnálkozni kezdett. (na ez nem tartozik szervesen ide csak ilyesmi)

A másik, én pont tök büszke voltam rá, hogy a 15 kilót amit felszedtem a kisfiammal egy az egybe leadtam és pár hetes korában találkoztunk egy "kedves" hölggyel és ilyet szólt nekem: jaj látom, neked is nagy maradt a pocid (teszem hozzá kabátban voltam..) és az ő lányának is ilyen stb.stb. Mindezt úgy, hogy ott állt mellettem a párom, azt se tudtam hova süllyedjek.

Na a lényeg, azóta kétszer meggondolom, kivel állunk meg beszélgetni...És nem hagyom hogy elérjenek ezek a káros mondatok másoktól..:) Na bocsi hogy hosszúra sikeredett :)A lényeg hogy nem vagy egyedül :))

2008. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, gyere fel a www.tusarok.org -ra (Autonóm nők lapja), ott olvasgasd a fórumban főleg a "szülni, szülni, szülni" és a "Szoptatás: igények, stílusok" topikokat - és beszélgethetsz más kismamákkal, akik nem hajlandók az idióta elvárások miatt rosszul érezni magukat! Puszi!
2008. okt. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is vannak ilyen ismerőseim. Sőt még durvábbakat is mondak. Volt egy barátnőm, akinek az volt az első kérdése, hogy sok e rajtam a felesleg. Mintha a gyerekvállalás egy divat lenne, és a kilóktól gyorsan meg kellene szabadulni. Nem kell az ilyenekkel foglalkozni, az a lényeg, hogy neked jó így ahogy van. Ja, meg a melllógás, az volt még a halálom, mert sajnos tényleg megereszkedett a mellem, miután abbahagytam a szoptatást. De ez van. Van egy gyönyörű szép 4 éves kislányom, akinek hamarosan kistesója lesz, és én úgy érzem megéri ezt az áldozatot, hogy kicsit maradjon a nőn felesleg, meg kicsit lógjon a melle...:)))

2008. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Na látom nem vagyok egyedül,akkor lazítok, és nem foglalkozom ezzel a sok tökéletes emberrel:-)

Köszönöm a válaszotokat.

2008. okt. 19. 15:03
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Jájjj ilyen nekem is volt. Egy éves a fiam, és 3 hónapos koráig tudtam szoptatni, aztán mindenki sajnálkozott, hogy jajj szegény tápszeres kisbaba. Sőt, olyat is mondott valaki, hogy persze aki ilyen fiatalon szül, annak nincs annyi kitartása az anyatejes tápláláshoz, és ezt úgy mondta, mintha egy gyerekhez beszélne, hogy jólvan hát gyerek még, elnézzük. Pedig azért oké, fiatalon szültem, de nem tiniként, 20 éves voltam. Most meg, hogy egy éves a gyerek, és még nincs foga, hát ezen mindenki le van döbbenve. Pedig nálunk a családban mindenkinek későn jött a foga, unokatesómnak pl. másfél évesen, de akkor egyszerre négy. Á, kész vagyok ezektől. Meg hogy miért nem tud még járni egyedül. Szerintem a legtöbben nem is tudják, hogy milyen időtartományban szoktak járni kezdeni, csak azt hallják, hogy húúú ha, van olyan gyerek, amelyik már 9 hónaposan jár meg beszél, és akkor ahhoz mérnek mindenkit. Én mondjuk állítólag 9 hónaposan tényleg már beszéltem, de ez nagyon ritka, nem ez a megszokott, nem is ehhez hasonlítom a fiamat. Meg nekem apukám szólogatott be, hogy miért nem járok kondiba. Na őt már leállítottam, amikor megkérdeztem, hogy esetleg majd ő vigyáz az unokára, amíg én heti háromszor kondizok, és fizeti is? Na, rögtön nem szólt be többet :)
2008. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
:-)
2008. okt. 19. 17:05
 9/20 anonim válasza:
22%

Hát bocsi, hogy az emberek törődnek veletek és érdeklődnek. Biztos rossz szándékból teszik ezt, és azért, hogy te külön rosszul érezd magad...

Komolyan, mi lenne, ha egyedül lennél, és senkit nem érdekelnél az égvilágon? Inkább itt felteszel egy ilyen kérdést, és sajnáltatod magad...Hát ne válaszolj, akkor majd nem kérdeznek, és megkapod, amit akarsz.

2008. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én egyáltalán nem tudtam szoptatni, bele voltam betegedve..kb. 40-50 ml tejet tudtam fejni egy nap... 3 hónap után fel kellett adnom, akkor már szinte csak pár csepp volt. Én is tápszeres voltam, és a babám is, na és? Ez van, örülök,hogy létezik tápszer. Szerintem senkinek sincs semmi köze ahhoz,hogy van-e elég tejed. Úgy értem,ha akarod,beszélsz róla,és kész. Ja, és ha mégis kíváncsi valaki, akkor szebben is kérdezhet.
2008. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!