Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már kicsit unalmas, hogy...

Már kicsit unalmas, hogy amióta szültem és ismerősökkel találkozom, mind azzal jön, van-e elég tejem, és ha mondom hogy ki kell egészíteni, majdnem hogy sajnálkozva néz. Miért?

Figyelt kérdés
Miért lenne a babám kevesebb,mert tápszeres is? Értem ,és tudom milyen fontos az anyatej,de már tényleg unom hogy mindenkinek ez az első kérdése.A második meg a hasam,hogy még mindig nem ment vissza.Olyan jó hogy ilyen sok tökéletes ember van.Ti hogy vagytok ezzel,vagy csak engem találnak meg?
2008. okt. 19. 14:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%
Érdekes, hogy ez csak azoknak probléma, akik nem tudnak csak szoptatni. Ezek szerint csak bánt titeket, hogy tápszert is kell adni a babának. Amúgy meg mégis mit kérdeznének? És miért ne sajnálnának? Elvégre mégsem jó, és természetes dolog a tápszer, az más kérdés, hogy szükség van rá.
2008. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos napjainkban nagyon sok fiatal anyuka nem azert hagyja abba a szoptatast mert nincs eleg teje ,hanem azert hogy ne tegye tonkre a melleit,ezert neznek sokan furcsan,foleg az idosebbek.
2008. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is mindenki azt kérdezte hogy szoptatok-e? És mikor mondtam, hogy nem akkor olyan megvetéssel néztek rám, mintha rossz anya lennék. Csak azért mert nem kezdtem el magyarázkodni mindenkinek, hogy mindkét mellem kisebesedett 4. napra, és vér jött belőle, nem anyatej. Aztán 2 nap mellszívás, és cumisüvegből táplálás után a gyerekeimnek nem kellett a cici. Aztán fejtem, de amíg evett az üvegből, addig kifolyt a mellemből egy csomó tejcsi. Mire oda jutottam, hogy elaludt a baba, akkor már 45 perc alatt 30ml.-t tudtam csak felyni. Na ezt nem magyaráztam el mindenkinek!

A hasamról meg annyit, hogy csomószor kérdezték már, hogy mi van, jön a következő baba? Hát nem, csak a kilók-mondtam én.

Ne törődj velük!

2 gyerekes anyuka

2008. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint mégis csak bánt minket, hát engem nem bántott. Én írtam már egy választ, nem tudom hanyadikat, én vagyok az, aki 20 évesen szült és 3 hónapig szoptatott. Én elfogadtam ezt a tényt. Próbálkoztam a szoptatással, iparkodtam én eléggé, hogy legyen még tejem, de nem lett. Fejtem, szedtem a csodabogyókat, utánaolvastam a neten mindenfelé, de nem működött nekem semmi. És tudomásul vettem, hogy akkor ez van. Nem bőgtem miatta, nem okoltam magamat, nem lelkibetegeskedtem, hogy most biztos rossz anya vagyok, hanem elfogadtam ezt a tényt. És ezért néztek rám szánakozva. Mert én nem csináltam ebből óriási műsort, hogy jaj istenem nincs tejem.
2008. okt. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, eddig azt hittem, beképzelem ezt e "megvetést" mások részérol, bár nem biztos, hogy ez a legjobb kifejezes. Engem személy szerint bántott, hogy csak 5 hónapig tudtam szoptatni, de mivel kezdettol fogva problémás volt, fokozatosan hozzászoktunk, tudtam, hogy csak ido kérdése. de ha valaki rákérdez, általában onkéntelenul is úgy reagálok, hogy nekunk jo ez így, csak hogy visszavágjam a sajnálkozó tekinteteket. De tudom, hogy valamit mégiscsak kérdezni kell, és így 7 hónaposan már nem veszem vérkomolyan a válaszadást, elutom valahogy. Mert igaza van az egyik válaszadónak, bármit is válaszolsz, nem fejted ki részletesen, hogy értse a korulményeket, a legszukebb kornyezeted, családod meg úgyis tisztában van a helyzettel, és az o véleményuk a legfontosabb.
2008. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az az igazán gáz, ha a védőnő kezd el cseszegetni, hogy szoptass, vérző, gyulladt, pár korty tejet adó mellek ide vagy oda, hajrá! A gyerek meg üvölt az éhségtől, a hasfájástól, neked meg bűntudatod van, hogy nem tudsz mindent megadni a gyerekednek. Már a gyermekágyi depresszió kerülgetett. Mert persze, hogy bántja az embert, hogyne bántaná... Amúgy olyanok is megkérdezik, hogy szoptatok-e, akik nemhogy nem szültek, gyereket se nagyon láttak életükben.
2008. okt. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaja.. vannak ilyenek. Nem szabad torodni veluk.. én pl megosztottam a jó hírt:

- Képzeld, babát várok!

- Az nem jó, akkor jól el fogsz hízni.

- He?


Amúgy a tápszerrel nincs semmi gond, tudod az anyatej előbb vizes picit, aztán zsíros, a tápszer meg egyenletes, és jó minőségű, és meg lehet csinálni, hogy a babád ugyanolyan közel legyen hozzád.


Azok az emberek, akik ilyen felszínesek, felszínesek, és ostobák, nem szabad velük törődni. Gondolom bánt a dolog, hiszen nem vetetted volna fel a kérdést, ha nem - és ez természetes, emberi, szociális lények vagyunk, de ezekkel tényleg nem szabad törődni. Sosem fogják megérteni sajnos.

2008. okt. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok-sok választ,igazatok van,meg én is hülye vagyok,nem kellene az orrukra kötnöm. Az elején engem is nagyon bántott a tej kérdés.komoly lelki problémát csináltam belőle,hogy én nem tudom etetni a kislányomat stb. De mára elfogadtam,ez van,és ezen nem tudok változtatni bármi legyen is,próbáltam minden-félét

Szép napot mindenkinek!

2008. okt. 20. 08:09
 19/20 anonim ***** válasza:
86%

Én már most unom. 36 hetes vagyok, minden rokonom elmondja napi 5ször, hogy jaj, csak tejem legyen, mert ha nem...

MErt ha nem akkor mi lesz? Már most tiszta ideg vagyok emiatt. Ez a sőly dolog, se egyszerű. Ahhoz képest, hogy a hasamon kívül sehová nem híztam, mindeki azzal jön, hogy milyen szépen kikerekedtél, meg hogy majd leadod ne aggódj!!!

Ezek leginkább azok, akik kijelentették, hogy ők majd fizetnek azért, hogy a 37. héten megszülhessenek császárral....

A baj csak az, hogy hiába mondja mindenki ne is törődj velük. Hogy ne tenném, hisz nő vagyok és hiú. Már megvettem a hasleszorító öveket szülés utánra, na meg a tejteát stb. Sajnos tudom, nehéz menet lesz. És nem azért, mert a férjem vagy én nem tudnánk elfogadni a "kialakult helyzetet..."

Pfffuj. Miért kell ezt a gyönyörű dolgot így elrontani???!!!

2008. okt. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell am mindenkinek mindent elmondani, de tudom meg azt is tudni akarjak hogy ...

Mondd hogy persze hogy eleg a tejed, meg a hutobe is raksz blablabla...

Aztan tereld a szot, kerdezz gyorsan otole valamit mar nem is lesz az a tema.

Ismeros a dolog!!!

2008. okt. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!