Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg jó találkozás régi...

Tényleg jó találkozás régi barátokkal, ismerősökkel?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés inkább 30+ embereknek szól:


Nincs az az érzésed, amikor összefutsz egy régi baráttal, ismerőssel, rokonnal, akivel már több éve nem találkoztál, hogy hirtelen olyan öregnek érzed magad? Valahogy rádöbbent az idő múlására és az első reflex szintjén nem feltétlenül egy jó érzés.


Ha az illető élete negatív irányba ment és picit ellenséges, vagy csak már nem "olyan barátsagos" akkor meg végképp.


Voltál már így?


2011. márc. 12. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nekem elég rossz gyerekkorom volt, mivel én pont az voltam, akire a nagypofájú gyerekek rászálltak, így nekem mindig jó élmény összefutni valamelyikükkel. Ugyanis a legtöbbje megmaradt tirpáknak én meg akkor sem voltam az és sokuknál többre vittem. (Elnézést mindenkitől, aki nagyképűséget olvas ki a soraimból, nem szándékozom az lenni, de okkal írtam amit írtam.)
2011. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozok az elsőhöz. Aki vitte valamire annak jó a találkozás, villoghat a pénzével. Aki meg gürizik minimálbért, na ő inkább elsüllyedne amikor megkérdezed, hogy "na és mit csinálsz most?"
2011. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elsõ még én vagyok igy, ahogyan leirtad.:)
2011. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, persze a dolognak ez a szintje is érthető mondjuk 30 éves korig "elszórakozol" vele, de mindezen -talán picit felszínes- dolgok mögött, mármint hogy vitte valamire, vagy nem, kinek lett "nagyobb a p*cse", szóval ezeken túl ott van egy mélyebb -nem is tudom, hogy fogalmazzam- egyfajta szomorúság. Én inkább erre utaltam.


Amúgy érdekes, de én sokszor azt tapasztalom, hogy ezek a "nagypofájú fenegyerekek" valahogy észheztérnek. Nem mind, de sokan közűlük.

2011. márc. 12. 18:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. No nem úgy kell elképzelni, hogy milliárdos vagyok, de azért az nagyon nagy poén volt, amikor egyszer egy volt osztálytársam meglátott a sportkocsimból kiszállni. Egy olyan, aki a lakótelep nagy "ász"-a volt, mindenkit lenézett, örökké verekedett. Ő maradt ott, én csak az ottani vásárcsarnokba egyszer visszamentem venni valamit (az agglomerációba, kertes házba költöztem) és mikor leparkoltam az igencsak feltűnő autómat és kiszálltam, akkor elkerekedett a szeme. És a legjobb taktika: abszolút közvetlennek lenni és semennyire sem felvágni. Jobban szégyelli magát, mintha elkezdeném fikázni őt és nagyképűsködni.
2011. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát igen. Karma működik! :-) Gratulálok!!!


És a jövőben is így fog maradni, mert látszólag nem élsz vissza vele. Nem csak sikeres vagy, hanem jól is gondolkozol. Csak fontos, hogy egyre inkább ne a "jobb taktika" miatt ne fikázd, hanem belátásból. Mégegyszer gratula!

2011. márc. 12. 19:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a baj velük, hogy öregszenek és olyankor rájövök, hogy én is :) Meg gyerekük van. Férjük/feleségük. Én meg meglepődök :)
2011. márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Korunkban az ilyen találkozások nem is olyan ritkák, legalábbis, ha az internetre gondolunk, mint színtérre. A közösségi oldalakon láthatod, hol élnek a régi ismerősök, ha engedik azt is, mivel foglalkoznak, van-e családjuk, milyen körülmények között tengetik a napjaikat. Sajnos arról nem mindenki tehet, ha hátralép, én például egy éve, három X-el a hátam mögött visszakerültem a szülői házba, a válság miatt, de már talpra álltam és már abban gondolkozok, hogy szülőhazám már kicsi nekem, máshol fogok élni egy-két hónap múlva, ehhez már az anyagi hátterem is meg van.

Ismerek olyat, akinél sokkal többre jutottam. Olyat is, aki anyagi téren mögöttem van, viszont már van családja (nekem néhány hosszabb rövidebb kapcsolatom volt, de házasság és gyerek még nincs). De olyat is, aki panelban lakik, vállalkozó, közalkalmazott, házas (még gyerek nélkül), van egy 11 éves sportautójuk és egy 3-4 éves terepjárójuk. Ez utóbbi biztosan szeretné, ha irigyelném, legalábbis így ismertem korábbról, de nem fogom, más országban, a belső világomhoz közelebb álló mentalitású (ami nem éppen a szokásos magyar) emberekkel körülvéve szeretném élni tovább az életem. Már itt is vehetnék lakást, v. házat, de nem akarok, kövezzetek meg, de máshol akarok lenni.


Egy esetet még inkább kiemelnék: épp az elmúlt hetekben volt alkalmam sok eltelt év után személyesen találkozni egy régi ismerősömmel (pont 30), aki kapásból a hencegéssel kezdte, hogy hová utazgatnak a világban a haverokkal, mi mindent kipróbált, "mekkorát" élt, azután jött a fekete leves, mikor szóba jöttek a kapcsolatai, alázták, verték, most szingli, munkanélküli, többen nyomorognak egy lakásban, s nem sok kilátása van. Remélem, hogy kikerül egykettőre e helyzetből, mivel hogy ez a valaki nő és egy jól szituált lovag révén egy nap alatt megkaphat mindent, amit nélkülöznie kellett. Remélem hogy így történik majd és jobb sorsa lesz, én nem élvezkedek a nehéz helyzetén.

2011. márc. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen sportkocsid van ha nem titok??? :D
2011. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem nem szórakoztatnak különösebben a találkozások a régi barátokkal. Régen lekezeltek, most is így tesznek, én viszont kicsit primitívnek érzem őket [nem lenézésből írom] magamhoz képest. Nem tudunk miről beszélgetni, csak a pletykákra kaphatóak, én meg arra pont nem.
2012. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!