Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziós ember miért nem...

A depressziós ember miért nem szeret barátokkal, ismerősökkel találkozni, társaságba menni?

Figyelt kérdés
Alapból nincs kedve, vagy azért mert mivel rossz kedvű, szorong, nem érzi jól magát a társaságban és ezért marad inkább egyedül otthon.
2010. nov. 8. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs kedve szerintem, tehernek érzi a dolgot...
2010. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A depressziós ember motíválatlanná válik, és érzéketlen lesz olyan dolgok iránt, ami másoknak örömet okoz ("örömképtelenség"). Másrészt hajlamosak negatív szűrőn átengedni a külvilág jeleit, és a többi ember felől érkező semleges vagy pozitív ingerek is baljós színezetet kapnak (téves értelmezés miatt). Talán ezért is inkább kerülik az ingereket, így a társaságot is.
2010. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert én mostanában úgy vagyok, hogyha elmegyek vhova, nem tudom magam jól érezni, nem vidít fel semmi, nem vagyok vmi jó társaság. Ezért vagyok inkább itthon. De akkor ezek szerint lehet, hogy depressziós vagyok.
2010. nov. 8. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom otthon ki tudsz e kapcsolni, érdekelnek e dolgok, könyv, zene, a beszélgetések. Ha igen nem vagy depis, inkább a társaság untat.
2010. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elvileg szeretek sütni, főzni, mostanában viszont nemnagyon csinálom azt se amit szeretek, van, hogy vajas kenyeret ebédelek, mert nincs itthon semmi, nem megyek le a boltba, de az is alig csúszik, nincs étvágyam :S Pánikrohamaim is voltak, az miatt fordultam orvoshoz, kaptam antidepresszánst, remélem használ.
2010. nov. 8. 21:59
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy voltam vele, hogy elmegyek vhova, hátha jobb kedvre derít, segít a kikapcsolódás, kimozdulás, de nem segít.
2010. nov. 8. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!