Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy kezelitek ha megbántan...

Ti hogy kezelitek ha megbántanak benneteket családon belül?

Figyelt kérdés

családi vitáknál van h eldurvulnak a mondottak.

Én ha megbántok valakit miután lehigadtam megbeszélem vele, es bocsánatot kérek. Azonban visszafelé ez nem működik sajnos, úgy tesz mintha mi sem történt volna. Azt gondolom ezt nem jo megszokni es annyibanhagyni, mert a saját párkapcsolatomban is igy fogunk viselkedni, mi szerint nem érdemeljuk meg, es beszeletnek mondhatnak nekünk csak ugy akármit ...valahogy nincs így egyensuly.


2017. aug. 14. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor te (az egyik) gyerek vagy a családban.

Nos, szerintem is te csinálod helyesen. Ha a testvéred nem ilyen, és ezt viszi a párkapcsolatába, akkor az ő párkapcsolata nagyobb eséllyel fog rámenni, nem a tiéd.

De természetesen semmire nincs garancia. Elképzelhető, hogy valaki olyan bántó dolgokat vág rendszeresen a másik fejéhez (pl. családját, világnézetét szidja, vagy más, számára nagyon érzékeny dologba tapos bele), hogy hiába kér utána mindig bocsánatot, az illetőben szép lassan megfagy a szeretet a iránta, és egyszer csak végleg eldönti magában, hogy neki ebből elég.

2017. aug. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, mindig én voltam a szaralak... most 1000km-re élek és nem érdekel, mit gondolak rólam :)
2017. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is csont ugyanez van. Sajnos akárhogy próbáltam velük megbeszélni, hogy az nem működőképes, hogy megbántanak, ordítunk, aztán másnap puszi-puszi, jajjj, szijjjjja, hogy vagy?, de semmi értelme, mert akkor tovább hisztiznek. Egy idő után megtanultam kezelni, hogy ők hülyék, és kész... és azért annyira vagyok érett, hogy a párkapcsolatot máshogy kezeljem... mert van egy nagy különbség a kettő között: a páromhoz nem vagyok vérség által odaláncolva, és simán eltüntethetem az életemből, ha nem úgy viselkedik, ahogy illene.
2017. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam apám meg az élettársa volt ilyen amikor ott laktam. Fél évig bírtam. Egyik este összepakoltam és eljöttem. Persze mondta ő, hogy beszéljük meg, de mondtam, hogy nincs mit, elegem van. Aztán egy évig nem is beszéltem senkivel sem. Most úgy ahogy tartom a kapcsolatot apámmal, de nem sűrűn járok hozzájuk. Ennek már vagy három éve, de máig nem tudtam feldolgozni, hogy a cigányokat választotta a fia helyett.
2017. aug. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!